OLEJ NA FILTRZE POWIETRZA?!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kwiatu

OLEJ NA FILTRZE POWIETRZA?!

Post autor: kwiatu » pn paź 11, 2004 14:28

musze czesto wymieniac filtr powietrza poniewarz jest caly zasmarowany olejem z silnika, czy tak to mam byc????????
bo nie wydaje mnie sie?
no i przez to (jak sadze) znika mi potroszku olej w silniku i musze czesto dolewac, cos mi tu niegra???



zonek84

Post autor: zonek84 » pn paź 11, 2004 16:52

Jak na moj gost to masz silniczek do remontu.Olej prawdopodopodobnie leje sie odma idlateg zabrudzony filtr i ubytki.Wspolczuje.
PSMiejmy nadzieje ze sie myle



bartm
root
root
Posty: 55
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 20:51
Lokalizacja: Olkusz/Kraków

Post autor: bartm » pn paź 11, 2004 17:18

a jak stan oleju ? nie masz przypadkiem go za duzo??



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » wt paź 12, 2004 00:51

albo masz za dużo oleju, albo masz walnięte uszczelniacze lub pierścionki i masz przedmuchy...zobacz czy jak dodasz gazu nie wali ci powietrrze z miarki oleju(wyjmij ją i przyłóż palec. Jak wali to.....nie na pewno nie będzie dmuchało...masz po prostu za dużo oleju (mam nadzieję bo aż mnie dreszcz przeszedł. :grrr:


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

zed

Post autor: zed » pt mar 18, 2005 19:58

U mnie bylo to samo z odma jak dolalem za duzo oleju ale tego zeby wyjac bagnet i sprawdzac czy dmucha to nie sprawdzalem :grin:



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » ndz mar 20, 2005 10:48

bo o tym sposobie nie wiedzą nawet najstarsi górale :grin:


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

piott
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 18:55
Lokalizacja: konin
Auto: Golf 7 Variant
Kontakt:

Post autor: piott » ndz mar 20, 2005 11:10

Jezeli dmucha z korka wlewu oleju albo z miarki to znaczy ze masz slabe cisnienie na tlokach. Sprawdx je. Ewentualnie mozesz zdjac pokrywe zaworow i wypalic palnikiem odme zeby usunac zanieczyszczenia. Na jakis czas powinno pomoc. Czysta odma bedzie zatrzymywac olej. Ja tak robilem kiedys przy mk1 1.5 JB. Pomagalo na jakies 30 000km.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz mar 20, 2005 13:59

A nie jeżdzisz na krótkich dystansch, a olej na filtrze jest jakby kremowej mazi?


TUTENHAMON

flaszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:11
Lokalizacja: Polska Małopolska

Post autor: flaszka » ndz mar 20, 2005 14:14

To jest bardzo ciekawy temat ponieważ, ja tez mam problem z olejem na filtrze powietrza.
W moim autku wymieniam olej średnio co 11tys. kilometrów i oczywiście wszystkie filterki. Zawsze filterek powietrza jest zapaprany olejem ale najlepsze jest to ze przez cały przebieg czyli od wymiany do wymiany nie dolewam oleju a stan na miarce jest zawsze taki sam.
Może ktoś ma jakiś świeży pomysł.
Pozdrowionka



Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: martines » ndz mar 20, 2005 14:54

No u mnie ten sam problem... Niby filterek brudny w oleju a ubytków miedzy wymianami nie ma... Może ten typ tak już ma...



Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » ndz mar 20, 2005 17:55

Sprawdż czy nie masz odmy czymś zapchanej.



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » wt mar 22, 2005 01:23

Jesli olej wywala na filtr powietrza a oleju ubywa to nie jest dobrze to kazdy wie, ale po co od razu remontowac silnik. Jest na to kilka sposobow.
Po pierwsze wlac na poczatek gestego oleju. Przetestowac, jak dalej wali to mozna go jeszcze troche wzbogacic Motodoktorem, ktory uszczelni nam troche silniczek na zaworach. Jedna puszka na 4-5 litrow powinna wystarczyc. Jest to koszt niewielki, jakies 12 zl.
No a co teraz z zabrudzonym filtrem??
Wymienic!! Jesli jednak sytuacja bedzie taka ze troche bedzie nam nadal syfilo filtr to mam taki patent. Zainstalowac odme tak, zeby walila wyrzucony olej nie na filtr, ale do silnika, niech sie spali nadmiar oleju, nic sie nie stanie.
Gorszym rozwiazaniem jest zeby olej ciekl sobie po silniku na droge, w koncu po to jest odma, zeby nie zanieczyszczac srodowiska.

To powinno pomoc, polecam na prawde Motodoktora, albo podobne preparaty przeznaczone do uszczelniania silnika w takich przypadkach.

Acha, jesli ten typ awarii pojawil sie niedawno, polecam sprawdzic uklad chlodzednia. Moze silniczek sie przegrzal raz, drugi i lekko przytarl. Jasna sprawa ze o takie rzeczy trzeba dbac odpowiednio wczesniej.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Ryś Stepowy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr mar 09, 2005 18:58
Lokalizacja: Dżersej Siti DDZ
Kontakt:

Post autor: Ryś Stepowy » wt mar 22, 2005 17:30

No to witam w klubie! u mnie podobnie zastanawiające jest to ze przez korek nie dmucha, przez bagnet też nie a i przez odme niespecjalnie a filtr usmarkany, od wymiany 2000 i jest zasyfiony oleum. Nie bardzo wiem jak wyczyscić odme ale chętnie bym to zrobił, na razie wyciągnełem wąż od odmy z obudowy filtra i se stoi, ale cuś trzeba zrobić.



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » wt mar 22, 2005 18:14

odma to właśnie ten wąż razem z uchwytem w pokrywie zaworów. Tak czy inaczej dobrze jest wziąć palnik gazowy(taki podłączany do zwykłej butli campingowej) , zdjąć pokrywę zaworów i w miejscu gdzie przychodzi do niej odma wypalić tymże palnikiem syf na siateczce(oczywiście od środka) na początek chyba to jest najprostsze i najtańsze rozwiązanie


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 327 gości