Głośny metaliczny hałas - chyba z alternatora?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

daro31ie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 20:23
Lokalizacja: Carlow
Kontakt:

Post autor: daro31ie » pn maja 07, 2007 12:32

skoro masz problem przy wlaczonej klimie to tam szukaj! :okej:


nie ma glupich ludzi sa tylko trosze inni

feromann
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: feromann » pn maja 07, 2007 23:45

Mam podobne objawy wyje mi klima i jeszcze wspomaganie.Ciekawe ,ale byłem w dwóch warsztatach i w jednym powiedzieli mi,że alternator,a w drugim,że napinacz.
Jutro zaryzykuje i zaczne naprawe od napinacza i wymienie pasek.
Dam znać.



mlody_87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr paź 19, 2005 13:54
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: mlody_87 » wt maja 08, 2007 00:11

ja tam w sumie klimy nie mam ale mi strasznie stukała pompa wody - strasznie hałasowała ale własnie co ciekawe nie zawsze było to słychać ale popatrzcie u siebie czy nie ma bicia na jakiejś szajbie od paska :-) powinno być widoczne, co by się nie wysypało - pozdro



feromann
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: feromann » wt maja 08, 2007 21:02

u mnie okazało się że padło sprzęgiełko alternatora,mechanik wymienił też napinacz-nie wiem czy potrzebnie ,ale powiedzieł,że tak trzeba bo się obluzowało(???!!!!)i oczywiście pasek.w sumie zapłaciłem 500zł.--troche drogo,ale coż---napinacz wymienił mi chyba niepotrzebnie.ale dodatkowo zrobił mały przegląd i pouzupełniał wszystkie płyny.



ludek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sie 05, 2006 01:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ludek » śr maja 09, 2007 00:00

feromann pisze:u mnie okazało się że padło sprzęgiełko alternatora,mechanik wymienił też napinacz-nie wiem czy potrzebnie ,ale powiedzieł,że tak trzeba bo się obluzowało(???!!!!)i oczywiście pasek.w sumie zapłaciłem 500zł.--troche drogo,ale coż---napinacz wymienił mi chyba niepotrzebnie.ale dodatkowo zrobił mały przegląd i pouzupełniał wszystkie płyny.
U mnie było podobnie każdy mowił że to podskakiwanie paska i wibracje to wina napinacza już nawet kupiłem i miałem wymienić jak znajomy mi powiedział żebym sprawdził koło pasowe alternatora bo mam ze sprzęgiełkiem. Okazło się ze było padnięte wolne koło, po wymianie wszystko wróciło do normy a napinacz okazał sie dobry. Udało mi sie go oddać :D Obrazek



feromann
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: feromann » czw maja 10, 2007 13:31

Sprzęgiełko alternatora na 100%.----mi mechanik też niepotrzebnie wymienił napinacz i pasek--wszystko jakby ucichło ,ale po włączeniu klimy zaczynało trajkotać.
wyciągnął alternator i sprawdzał łożysko--które z jego obserwacji było dobre.
widząc grymas na mojej twarzy nakazał zawieść gdzieś alternator pracownikowi.
za pół godziny miałem sprawnego golfika.
koszt- całość +mały przegląd i uzupełnienie płynów 500zł.

[ Dodano: 10 Maj 2007 14:23 ]
wpadł mi do głowy taki pomysł---skoro mechanik stawia na klimatyzacje i aby to wykluczyć--można chyba założyć pasek od wersji bez klimy i wszystko będzie jasne---koszt takiego paska to chyba ok,20zł.
na 100%nie jestem pewien ,że będzie pasował---ale czemu -nie.



feromann
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: feromann » czw maja 10, 2007 21:37

oj--widze,że kolega lubi się chyba zamartwiać.
u mnie było tak--że sprzęgiełko wcale nie hałasowało tylko wydobywały się dziwne dzwięki jak włączyłem klime.na początku się tym nie przejmowałem i jeżdziłem dalej i nie używałem klimy,po jakimś czasie zaczeło mi wyć też wspomaganie co mnie zmobilizowało do naprawy usterki.nie wiem jak określic ten dzwięk--to takie hrobotanie.
naprawa sprzęgiełka nie jest droga i bardzo zachęcam kolege ,aby to zrobił i miał jeden problem mniej. :grin:



QBAelectric
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:01
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Post autor: QBAelectric » pt maja 25, 2007 10:23

...dlaczego sie tak uczepiliscie tego alternatora??.....skoro po wlaczeniu klimy sie tylko tak dzieje to jest niemal pewne ze dzieje sie cos ze sprzeglem ale przy sprezarce klimy....wlasnie mam taki przypadek w czwórce ze cewka ocierala o kolo wewnatrz i padla calkiem....rozbierz sprzeglo klimy i wszytsko sie wyjasni....!..a co do fachowców od Klimy ze sprezarka albo chodzi albo nie to śmiech na sali.... :panna:


QBAelectric

Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » pt maja 25, 2007 18:50

Chyba masz to co ja. Włacz klime i przygladnij się spręzarce.

U mnie sprzegło raz chodzi z kołem raz stoji i tak na przemian i stuka.

Prosiłbym bardzo przedmówców o odnalezienie mojego tematu o klimie i wypowiedzenie się na ten temat.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 297 gości