Wysoka temperatura plynu chlodniczego!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Lookas

Wysoka temperatura plynu chlodniczego!!

Post autor: Lookas » śr mar 23, 2005 08:26

Mam problem tego typy po przejechaniu z 5 km teperatura wody wskazuje mi jakies 110 st. Dzieje mi sie to od wymiany czujnika tepmeratury, na starym czujniku zima mialem problem z odpaleniem wiec wymienilem czujniek i odpala mi odrazu tylko strasznie rosnie teperatura. Czujnik mam ponoc taki jak powinien byc, wziety z katalogu. Aha na starym czujniku nie grzalo mi sie nic.



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr mar 23, 2005 09:46

Prawdopodobnie stary czujnik byl walniety bo czujnik sam w sobie nie ma zadnego wplywu na temperature bo on odpowiada za wskazanie...dziwne tylko ze po zmianie czujnika nagle zaczal odpalac (napisz moze dokladnie co to za czujnik byl)...
A jezeli masz naprawde taka wysoka temperature to ja bym w pierwszej kolejnosci zmienil termostat



Lookas

Post autor: Lookas » śr mar 23, 2005 10:00

To jest uniwersalny czujnik-wielofunkcyjny, byl walniety na 100% a byl na tyle walniety ze jak byl silnik zimy to nie odpalal z tego wzgeldu ze czujnik myslal ze auto jest cieple i dawal inna dawke paliwa najprawdopodobiej cos od ssania zalezalo. Nowy czujnik teperatury tez jest wielofunkcyjnym z tym ze zstasznie duza teperature pakazuje i wzrasa w mgnieniu oka a odpala dobrze bo jest na tyle dobry. Wymienilem ten nowy na iny (taki sam) bo myslalem ze kupilem wlaniety aha terostat tez jest nowy.



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » śr mar 23, 2005 11:25

w katalogach bywają błędy (czasami).
Jaki to czujnik wielofunkcyjny (czujnik temp to czujnik temp i nie ma innych funkcji), jaki silnik, czy miga kontrolka od temperatury płynu jak się zagrzeje, czy włącza się wentylator jak temperatura przekroczy 90-95*C (załączenie I biegu wentylatora 92-97*C wg książki)



Lookas

Post autor: Lookas » śr mar 23, 2005 11:57

To jest czarnyczujnik z zolta obwodka. Kontrolka nie mruga dochodz do 110 st i sie zatrzymyje faktycznie temp nie jest 110 bo by wywalilo zbiornik wyrownawczy a przewody gomowe sa cieple nie gorace a czy wentyl sie wlaczy to dzis sprawdze bo majac 110 st nie wlaczal sie



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » śr mar 23, 2005 12:29

ten czujnik jest 2 czy 4-ro stykowy, czy masz kontrolę poziomu płynu w zbiorniczku wyrównawczym, ile płynu wlałeś do układu, może układ po wymianie termostatu jest zapowietrzony, czy ogrzewanie wnętrza działa poprawnie.
Może pompa wody padła i nie ma obiegu, wtedy będzie bardzo szybko temperatura silnika ponad 100*C a węże zostaną chłodne
Na postoju silnik musi się nagrzać do włączenia wentylatora, co wtedy pokaże wskaźnik bo powinno być troszkę ponad 90*C.

jaki płyn jest w chłodnicy (producent).

Jeżeli twoje doświadczenie jest za małe na przeprowadzenie wielu testów to jedź do zaufanego mechanika niech sprawdzi układ chłodzenia, szczególnie pompę (czy sam montowałeś termostat? i jakiej jest firmy)



Lookas

Post autor: Lookas » śr mar 23, 2005 12:36

czujnik jest 4 stykowy plynu jest do maximum dolewalem wczoraj po wymianie czujnieka jest to petrugo kolor nie ibeski plyny mialem rozne mialem wczesniej lotos a teraz nie wiem jaki mam ogrzewanie dziala poprawnie nie iwme jakiej jest formy bo akurat ojciec mi go montowal



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » śr mar 23, 2005 13:22

to zrób test rozgrzewania do włączenia wentylatora, dobrze byłoby zmierzyć rezystancję czujnika (obie pary styków) na zimnym silniku i gorącym. Jaką temperaturę otwarcia miał nowy termostat (powinien mieć 84 albo 87 stopni. Czemu wymieniałeś 2 rzeczy na raz, jeżeli był uszkodzony czujnik to trzeba było go wymienić i prowadzić dalsze diagnozy dlaczego źle wskazuje (za dużo). Może masz dostęp do kogoś z VAG testerem (albo PC) aby zobaczyć jaka temperaturę widzi komputer wtrysku gdy wskaźnik pokazuje 110.



Lookas

Post autor: Lookas » śr mar 23, 2005 14:37

termostat wymienilem juz dawno terez wymienilem czujnik nie mam pojecia przy ilu sie otwiera dzis postaram sie to sprawdzic i nie mam niestety dostepu do VAGa



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr mar 23, 2005 16:18

Jezeli plyn sie nie gotuje i nie wlacza sie wentylator oraz temperatura dalej nie rosnie to wedlug mnie jest to poprostu przeklamanie na wskazaniu



Kaktus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: wt sty 25, 2005 22:29
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: Kaktus » śr mar 23, 2005 19:07

Spróbuj zrobić reset komputera, bo może ma w pamieci błąd wskazania temperatury tego starego czujnika.


VW- da weiss mann, was mann hat.

Lookas

Post autor: Lookas » śr mar 23, 2005 23:09

wenytl zalacza mi sie przy 115 st czyli tak jak by 20 st za duzo pokazuje a jak zresetowac komputer? odlaczyc akumulator? tzn komutera nie mam ale pewnie jest jakis chip qwiec wystarczy odlazyc akumulatro na jakis czas?



Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » śr mar 23, 2005 23:30

dukem pisze:Jezeli plyn sie nie gotuje i nie wlacza sie wentylator oraz temperatura dalej nie rosnie to wedlug mnie jest to poprostu przeklamanie na wskazaniu
To są układy ciśnieniowe i płyn się gotuje dopiero po 120 stopniach a jak gość ma przyblokowany termostat to chłodnica zimna i wentylator nie wystartuje.Poza tym nie znalazłem informacji jaki to silnik ale czujnik to czujnik i nie ma nic do odpalania czy temperatury,według mnie to lekko przyblokowany termostat(pomimo że nowy).



Lookas

Post autor: Lookas » czw mar 24, 2005 00:00

czyli co proponujesz kupic nowy termostat?? tylko kiedy byl sary czujnik nic takieg nie mialo miejsca od wymiany tak gwaltownie temperatura mi rosnie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 401 gości