dystanse a trzymanie w zakretach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jorgus7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: pn gru 04, 2006 08:37
Lokalizacja: Kraków

dystanse a trzymanie w zakretach

Post autor: jorgus7 » czw maja 03, 2007 12:50

witam,

wymieniłem opnki na letnie i chciałbym przy okazji załozyc( do mk3 gti 8v) dystanse na tył po 1 cm na strone, czytałem tu na forum ze pogorsza sie jazda w zakretach poprawia sie tylko wyglad autka, ale czy moze mi ktos jakos racjonalnie powiedziec dlaczego niby ma sie pogarszać prowadzienie auta w zaketach skoro wiadomo ze im szerszy rozstaw kol tym lepiej.
jak by kto pytal to opony 195/50/15



greg

Post autor: greg » czw maja 03, 2007 13:32

w zakrętach się nie pogarsza tylko ze trudniej wprowadzić w poślizg i trudniej jeśli już wprowadziłeś wyprowadzić. Tyle z teorii - zamiast dystansó mogłeś kupić felgi o innym ET (żeby bardziej wystawały)



jorgus7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: pn gru 04, 2006 08:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jorgus7 » czw maja 03, 2007 14:21

felgi miałem standardowe jak to w gti edition czyli speedline i szkoda mi kasy żeby wymieniać na inne, moze jak bede miec wiecej czasu to je spoleruje, autko czarne wiec powinno ladnie wygladac.
chęć założenia dystansów związana jest tez z checia poprawy trzymania autka w zakretach, mysle ze zakladajac dystanse trzymanie to powinno sie poprawic no chyba sie nie myle?



greg

Post autor: greg » czw maja 03, 2007 17:24

jorgus7, ni emylisz się ale golf na 195/50/15 świetnie się prowadzi po zakrętach (niejeden został na zakrętach jak śmigałem mk3)



jorgus7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: pn gru 04, 2006 08:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jorgus7 » wt cze 19, 2007 23:33

a co powiecie nt dystansów z aluminium jak te:
http://allegro.pl/item204606829_alumion ... tavia.html

warto kupić cos takiego? do tej pory myślałem ze aluminium jest miękkie a dystanse muszą być z twardej stali... ile w tym prawdy?
a moze lepiej ze stali jak te?
http://allegro.pl/item206379916_dystans ... _20mm.html



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » śr cze 20, 2007 12:14

jorgus7 pisze:do tej pory myślałem ze aluminium jest miękkie a dystanse muszą być z twardej stali... ile w tym prawdy?
Jezeli dystanse to tylko aluminiowe , dystans ma tylko oddalic felge od piasty , a felge i tak przykręcamy w oryginalne otwory w piaście koła, nie zaponij przy okazji o dłuższych szpilkach.
Jeżeli zastosujemy dystans stalowy który dość sporo wazy pogorszymy trakcje auta i odpowiedź spręzyn i amortyzatorów na nierówności na drodze , dość znacznie zwięszkamy mase "nieresorowaną" auta , każdy kto liznął troche teorii ruchu samochodu wie co to oznacza, reguła jest taka im mniejsza ta masa tym lepiej pracuje zawieszenie itd .

Dystanse z tyłu oprucz wygladu napewno poprawia trzymanie auta w zakrętach , na poczatku napewno poczujesz róznice i troszke dziwnie bedzie ci sie jeździło , ale po dniu, dwóch przyzwyczaisz sie i zauważysz że tył w zakretach jest stabilniejszy.

Te pierwsze dystanse a allegro sa bardzo fajne , ale maja 20mm , to troche dużo , koła dośc sporo wyjda na zewnatrz przy ET twoich oryginalnych felg w okolicy ET=42 + 20mm dustansu = da to taki efekt jakbys załozył felgi z ET około 22 , powiem ci że ja mam ATSy ET28 i opona juz lubi czasem zlapac nakładke plastikowa na błotnikach.

Idealne byłyby dystanse na tył około 10-12mm


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

jorgus7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: pn gru 04, 2006 08:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jorgus7 » śr cze 20, 2007 14:53

homsky, wielkie dzięki, myślałem że dystanse z aluminium to jakaś chała :) Jesteś pewny że będzie to wystawać na felgach speedline? nie chciałbym za bardzo żeby wystawały ale z drugiej strony 10mm to chyba troszke mało...
Ostatnio zmieniony śr cze 20, 2007 15:03 przez jorgus7, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
cegla66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: śr lis 08, 2006 11:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: cegla66 » śr cze 20, 2007 15:19

swoja droga-bez uzwywania recznego jeszcze nigdy na suchym asfalcie dupka mi nie wyskoczyla-golfy prowadza sie poprostu bosko, a dystans moze tylko to prowadzenie porawic :) a jaki masz zawias? Bo jak mieciutka serie to przy ostrym wchodzeniu w zakret na dystansach moze cie przeginac bardzo takze lepiej w zawiecho zainwestuj a pozniej ew w dystanse


Zbieram na Passata B5 TDI.Kiedy zbiore nie wiadomo.Zainteresowanych sponsoringiem zapraszam na priv xD
OBNIŻENIU ZAWIECHA MÓWIE STANOWCZE NIE!

jorgus7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: pn gru 04, 2006 08:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jorgus7 » śr cze 20, 2007 18:32

z przodu sie wylały wiec musiałem kupic nowe amory kupiłem kyb olejowe bo mieszkam w malopolsce a tu drogi sa tragiczne, daltego tez nie kupowałem gazówek. z tyłu sa amory ze znaczkami vw wiec pewnie orginalne gti. i jak dla mnie sa w sam raz...

P.S brat w swoim ABF'ie miał kyb gazowe i byla tragedia jechało sie jak dorożka :/



Awatar użytkownika
cegla66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: śr lis 08, 2006 11:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: cegla66 » czw cze 21, 2007 08:41

heheh.no wiem o czym mowisz.ja mam gazowki krotkie i sprezyny tez krótkie i jada po krakowie poprostu doprowadza mnie do płaczu.Nie ma szans zebym w nastepnym aucie załozył sportowy zawias. fakt ze to co moge robic na dobrych drogach przeroslo moje najsmielsze oczekwania ale dobre drogi w krakowie stanowa 1% wszystkich drog wiec nie ma sie co meczyc


Zbieram na Passata B5 TDI.Kiedy zbiore nie wiadomo.Zainteresowanych sponsoringiem zapraszam na priv xD
OBNIŻENIU ZAWIECHA MÓWIE STANOWCZE NIE!

jorgus7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: pn gru 04, 2006 08:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jorgus7 » pt cze 22, 2007 19:41

dlatego tez ja nie ruszam zawaisów sa standardowe. po miescie nieraz widze jakiegos korka albo golfa obniżonego tak ze prawie sunie po ziemi, to fakt wrazenie nie samowite, ale poruszac sie z predkoscia 30 km/h zeby auta nie urawac to chyba nie o to chodzi :)



Awatar użytkownika
zematiss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt maja 18, 2007 00:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: zematiss » pt cze 22, 2007 22:35

Ja mam 40/40 a przemieszczam sie po wrocławiu - drogi też są fatalne - ale lubie twardy zawias i jakos mi to zbytnio nie przeszkadza / a 40/40 to max co mozna zrobic na Polskich wybojach / miałem serie - fakt nie telepało ale pojawiał sie stres przy wyższych prędkosciach na zakrętach - a że mam ołowiane stopy to wole mniej konfortowo bo twardo ale za to pewniej :P


Dont stop for nothing - Its Full speed or Nothing :D

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104349

jorgus7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: pn gru 04, 2006 08:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jorgus7 » pn cze 25, 2007 07:31

powiedzcie mi jeszcze czy wszystko bedzie ok jesli dystanse nie posiadają pierscienia centrującego. chce kupic 10mm a sprzedawca z allegro powiedział mi ze przy takiej grubości jest to niewykonalne by dystanse miały ten pierscien



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 352 gości