dostaje za duzo paliwa...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

szpara
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 11:18
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

dostaje za duzo paliwa...

Post autor: szpara » czw maja 03, 2007 11:23

witam, mam problem ze swym polo ostatnio zauważylem ze jak jest zapalony na benzynie i stoi w miejsu pod tlumikiem robi sie plama jest to benzyna poza tym strasznie duzo pali ok25l na100 i nie moge wejsc z 2 tys obrotow wyzej dusi sie na gazie jest ok bylem u mechanika i zmienil mi sonde przejechalem ok300 km i znowu to samo jak ja zmienial to odrazu przeczyscil przepustnice byla przytkana i skasowal bledy co moze byc jeszcze nie tak dodam ze po zmianie chodzil ok ale spalanie niewiele spadlo 18l na140 km przy jezdzie 110-130 nie wiem co mam zrobic bo po podłaczeniu komputera nie wyskakuja bledy. Na zbiorniku gazu tj 30l teraz robie niecale 200km a wczesniej było300 tez przy jezdzie 120 km/h. prosze o pomoc... :crazy:

ps ktoś mi powiedział ze moze wiecej palic gdy jest cos nie tak z łącznikiem elastycznym czy to macos z tym wspolnego. :satan:

moim zdaniem dostaje za duza dawke i nie spala takiej ilosci paliwa ale co zrobic zeby bylo wszystko ok??? prosze o pomoc dzieki :kufel: Obrazek



KONDZIO222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: pn gru 11, 2006 19:11
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: KONDZIO222 » czw maja 03, 2007 12:12

szpara pisze:witam, mam problem ze swym polo ostatnio zauważylem ze jak jest zapalony na benzynie i stoi w miejsu pod tlumikiem robi sie plama jest to benzyna poza tym strasznie duzo pali ok25l na100
Jak masz plamę to musi gdzieś być wyciek sprawdź przewody paliwowe,może zbiornik możliwe że gdzieś jest dziurka i waha znika.


Było MK II GTI jest A6 quattro TDI

szpara
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 11:18
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post autor: szpara » czw maja 03, 2007 12:57

KONDZIO pisze: Jak masz plamę to musi gdzieś być wyciek sprawdź przewody paliwowe,może zbiornik możliwe że gdzieś jest dziurka i waha znika.
:dol:

nie nie ma zadnego wycieku paliwo wydostaje sie przez tlumik gdy jest zapalone auto poniewaz nie przepala calosci i wyrzuca ja problem tkwi jak temu zapobiec jakie sa przyczyny ze tak sie dzieje
dzieki i pozdr :pub: trzeba szukac dalej :okej:



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » czw maja 03, 2007 19:01

czyli pali i PB i LPG duzo??
a regulowales gaz po wymianie sondy?? sprawdz zaplon i rozrzad czy sa dobrze ustwione
ktorej gen masz gaz z kompem czy bez ??



KONDZIO222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: pn gru 11, 2006 19:11
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: KONDZIO222 » czw maja 03, 2007 20:31

szpara pisze:jakie sa przyczyny ze tak sie dzieje
Możliwe że masz walnięty zawór regulacji ciśnienia paliwa.


Było MK II GTI jest A6 quattro TDI

szpara
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 11:18
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post autor: szpara » pt maja 04, 2007 21:50

racja tego nie wiedziałem że trzeba regulowac gaz po wymianie sady postaram sie to sprawdzic jak najszybciej. autko jestr na wtrysku ale ma założona jakąs najtańszą instalke rozrząd jest ok napoczatku tez go brałem pod uwage ostatnio ktos mi powiedzial zebym zmienil tlumik elastyczny wydechu ale przeciez to nie ma sensu bo on tylko amortyzuje drgania z silnika do reszty wydechu co o tym sądzicie dzieki za odp jak sprawdze ustawienia gazu dam cynka czy pomogło no i :weedman:



groh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 17:43
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: groh » sob maja 05, 2007 11:17

ja miałem tak ze wtryskiwacze nieprzerwanie podwały paliwo nawet przy suwie wydechu, przyczyna było peknięcie przewodu czujnika w aparacie zapłonowym.



szpara
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 11:18
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post autor: szpara » sob maja 05, 2007 19:18

przez cholerna prace nawet nie mam kiedy posiedzieć przy autku :blush: a w week szkoła ale musze wszystko przejrzec pozdrowkaaa :bajer:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 279 gości