masakra po lakierowaniu. Pytanie do malarzy Plissss

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

masakra po lakierowaniu. Pytanie do malarzy Plissss

Post autor: guti » pn kwie 30, 2007 23:18

dalem autko do malowanie , znaczy sie maske . błotniki , klape i pare zaprawek.
Odebralem autko wieczorem w sobote, było mokre od wody wiec nie za bardzo widzialem ale ze kolesia znalem to tak tylko pobieznie oceniłem i zabralem auto. Dalem połowe kasy bo tylko tyle mialem w weekend, dzisiaj mialem dostac reszte. Ładnie sobie autko umyłem dzisiaj z tej pasty polerskiej, i wyszło na jaw kilka rzeczy. Przede wszystkim to ten lakier wyglada jakby to byla skórka od cytryny, nie jest gładka jak lustro, ma taka jakkas pofałdowana strukture. Druga sprawa to pod lakierem widac delikatne ryski , tak jakby podkład byl matowany zbyt grubym lakierem. Pojechalem do szpecy , mowie jaka sprawa. dziwiło mnie ze sie nie odzywaja za bardzo jak ich opier.... wiec wiedzieli ze spierniczyli robote. Powiedzieli zebym po weekendzie zostawil im auto na jeden dzien to jakos to spoleruja. Jest to mozliwe ? przeciez tych rys nie usuna samym polerowaniem. Powiedzial mi z jak lakier schnie to wciaga sie w podkład. Nie wiem czy to jest prawda itd ale jetem taki wkur.... ze małą bania. Co ciekawsze to mi powiedzieli ze to jest na dniowke roboty. Nie wiem jakim cudem oni to zrobia.Maja jakies szanse ? Bo chyba ich tam pozabijam. Nie dosc ze kasa odkładana tyle czasu to jezscze człowieka w ch... tak zrobia. Nie wiem co oni sobie wyobrazali ,ze nie bede widzial albo czy slepy na jedno oko jestem . Troszeczke sie rozpisalem ale mnie poniosło. Takiego spierniczonego malowania to ja dawno juz nie widziałem. Pomozcie, bo ich zatłuke. Da sie to zrobic to polerowanie czy znowu mnie w karolka chca zrobic ?


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

-one-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 22:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: -one- » pn kwie 30, 2007 23:38

guti pisze:Da sie to zrobic to polerowanie czy znowu mnie w karolka chca zrobic ?
sugestia z karolkiem jest bardzo adekwatna w tym przypadku.
przecież jak Ci spolerują maskę to usuną lakier, zostanie mikronowa ilość.
a rysy i tak zostaną.
Matować - podkład i lakier
Pozdro/...


143@318 / 170@384 by Diagtronik

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn kwie 30, 2007 23:51

-one- pisze:Matować - podkład i lakier
czyli od poczatku malowanie, teraz charytatywnie beda robic. Nie ma innej opcji!


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pn kwie 30, 2007 23:54

co wypastuje ci auto naniosa wosku itp,potem umyjesz ciepla woda i lipa znow.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn kwie 30, 2007 23:56

piotr2 pisze:co wypastuje ci auto naniosa wosku itp,potem umyjesz ciepla woda i lipa znow.
yy nie bardzo czaje. Mowis ze moga mnie w ten sposob oszukac? nie dam sie !


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pn kwie 30, 2007 23:59

guti, widzialem jak nanosza pasty dosc drogie i naprawde jest ok.ale do puki nieumyjesz auta w cieplej wodzie z 3 razy.i wtedy wszystko wychodzi.



Awatar użytkownika
bambi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 17:51
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bambi » wt maja 01, 2007 00:06

jechac z takimi specami jak pisalem juz w innym temacie nie ma dobrych lakiernikow czy blacharzy z tutaj to nic jak tylko robota zjeb.. od poczatku do konca



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt maja 01, 2007 00:07

juz nie mam pojecia co mam o tym myslec, jak mi odpiernicza kolejnego joke'a to chyba ich pozabijam tam. Wychodzi na to ze jeszcze raz beda malowac, ale to na pewno sie w jeden dzien nie wyrobia. nie ma wała zeby zdazyli, wiec pozostaje mi wierzyc w cuda chyba.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt maja 01, 2007 00:09

guti, pogadaj z TAZ'em z forum on jest lakiernikiem.



Awatar użytkownika
Wodzu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 15, 2004 13:07
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Wodzu » wt maja 01, 2007 00:11

zależy ile tego lakieru tam nałożyli, generalnie "cytrynę" da sie usunąć i to nie tak jak kolega pisał ze będą to robić woskiem tylko drobniutkim papierem wodnym, a potem pastą polerską, w taki sam sposób można usunąć zacieki. Niestety rysy już zostaną, tak to jest jak sie podkłady szlifuje za grubym papierem.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt maja 01, 2007 00:14

skórka pomarańczy jest od lakeirowania w zbyt niskiej temperaturze, jak gosćie nie maja kabiny to raczej cieżko im utrzymać temperature powyzej 20 st C a taka jest mniej wiecej potrzebna zeby nie było efektu pomarańczy i pewnie jeszcze inne czynniki, lakiernikiem nie jestem ale to podstawy
a rysy zapewne są od "szybkiej roboty", gosc za szybko przechodził na kolejne papiery i za mało patrzył co robi
skórke pomaranczy raczej bardoz ciezko usunąć chyba ze jest minimalna to moze ostra opleraka ją zniweluje ale z rysami nic nie zrobią



Awatar użytkownika
v.a.gmania
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 23:06
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: v.a.gmania » wt maja 01, 2007 00:16

co do rys to bedzie lipa bo postoi jescze trosze na sloneczku i wszyskie rysy posiadaja takze bedzie jeszcze bardziej widac co do tej skorki cytryny to sie poleruje takze z tym problemu nie ma a co do rys to za grubym papierem jechali i nie rozmatowali tych rys takze bedzie lipa



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt maja 01, 2007 00:16

Wodzu pisze:zależy ile tego lakieru tam nałożyli, generalnie "cytrynę" da sie usunąć i to nie tak jak kolega pisał ze będą to robić woskiem tylko drobniutkim papierem wodnym, a potem pastą polerską, w taki sam sposób można usunąć zacieki. Niestety rysy już zostaną, tak to jest jak sie podkłady szlifuje za grubym papierem.
dokładnie , pisaliśy w tym samym czasie, skórke mozna wlasnie tak uzunac ale nie moze byc za bardzo "ścięta"



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt maja 01, 2007 00:21

ale prawie kazde polerowanie potem wychodzi i bedzie slad,niemam racji?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 361 gości