Nie słychać pompy paliwa, problemy z zapalaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

longrunner
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: czw maja 04, 2006 14:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nie słychać pompy paliwa, problemy z zapalaniem

Post autor: longrunner » ndz kwie 29, 2007 11:01

Witam,

Od momentu założenia LPG zdarzało mi się jeździć i odpalać tylko na log, tak, że w baku nie było ani kropli benzyny. Mechanik ostrzegał, że może się spalić pompa.
No i... właśnie nie wiem. Od jakiegoś czasu czasem trudno odpalić od strzała (trzeba próbować kilka razy) a potem obroty spadają. Na dodatek dziś rano trapiony przeczuciem przysłuchałem się tematowi i wydaje mi się, że nie słychać ładowania pompy paliwa po przekręceniu kluczyka w pozycję ready.
W jaki sposób sprawdzić czy pompa działa?



Awatar użytkownika
Wober
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt gru 26, 2006 19:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wober » ndz kwie 29, 2007 11:36

najprosciej: paliwo do baku, zdemontować np. na filtrze paliwa (lub innym miejscu) przewód zasilający i przekręcić kluczyk - oczywiście podstawić jakiś pojemnik na paliwo w miejscu rozkręcenia przewodu. Poleci to jest ok - oczywiście trzeba jeszcze sprawdzić jej wydatek - tzn. czy leci tyle ile powinno.


Wober

Awatar użytkownika
Markus1.6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt mar 27, 2007 00:12
Lokalizacja: Łask-Coventry
Kontakt:

Post autor: Markus1.6 » ndz kwie 29, 2007 11:40

Wober pisze:najprosciej: paliwo do baku, zdemontować np. na filtrze paliwa (lub innym miejscu) przewód zasilający i przekręcić kluczyk - oczywiście podstawić jakiś pojemnik na paliwo w miejscu rozkręcenia przewodu. Poleci to jest ok - oczywiście trzeba jeszcze sprawdzić jej wydatek - tzn. czy leci tyle ile powinno.
Sprawdź jeszcze czy bezpiecznik masz dobry.


www.markus16.republika.pl

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » ndz kwie 29, 2007 11:41

Zdemontuj kanape, wyjmij wtyczke od pompy i podaj prąd bezpośrednio do pompy. Jak zacznei działać to oki, a jak nie to spalona. Jak po mimo tego pompa po przekręceniu kluczyka nie będzie pracować to sprawdź przekaźnika bo z czasem to i one padają.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 442 gości