Wymiana układu wydechowego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Wymiana układu wydechowego

Post autor: Gutekspc » sob kwie 28, 2007 22:26

Witam. Podjechałem na kanał do tłumikarzy, zobaczyć co mi się tam sypie (poza tłumikiem końcowym - o czym wiem od dłuższego czasu :D ) i co się okazało? Większość układu do wymiany. Przegnite rury, ledwo trzymające się spawy.. Jedyna cała część to rura od kolektora, ale od miejsca gdzie się łączy z tą od środkowego, jest powolna agonia.. Poza tym, okazało się że nie mam tłumika środkowego. Czemu? Nie mnie to chyba wiedzieć.
W związku z powyższym mam parę pytań. Po pierwsze: Gdzie tanio kupię części tego ukł? Biorąc pod uwagę fakt, że chcę założyć serie (brak kasy).
Po drugie: Zastanawiałem się nad połączeniem wszystkiego cybantami, nie spawami. Co o tym sądzicie?
Aha i po trzecie: jak wrzucę serie bez środkowego - jak to będzie grało?


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 28, 2007 22:48

http://www.catalogue.bosal.com/pages/ex ... 1.6&fuel=B
tu sobie obejrzyj wydech do PN (trzeci rysunek od góry).
Nic się nie spawa tylko skręca, chyba że coś modyfikujesz albo naprawiasz stare elementy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » ndz kwie 29, 2007 10:47

Hmm.. Ja w tej chwili mam pospawany cały układ. No dobra, to całość jest skręcana pod warunkiem, że jest oryginalna. Zakładając, że kupię cały układ poza rurą od kolektora, to będzie spoko poza jednym połączeniem. Właśnie tej rury od kolektora z resztą. Co z tym zrobić?

I co z tym środkowym tłumikiem?


Everyone dies. Not everyone lives.

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz kwie 29, 2007 11:42

Gutekspc pisze:ak wrzucę serie bez środkowego - jak to będzie grało?
Warczy dość głośno, na dłuższa metę uciążliwe.



Awatar użytkownika
bufu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:23
Lokalizacja: zdolny śląsk

Post autor: bufu » ndz kwie 29, 2007 11:45

jezeli wymienisz cały układ wydechowy to to wszystko poskręcasz cybantami ( myślę ze nie bedziesz muciał kupowac rury do kolektora tłumikarze ci to zrobią ) natomiast bez tłumika środkowego jak pisał przedmówca jes cięzko wytrzymać przy dużych prędkościach obrotowych silnika
pozdro



Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » ndz kwie 29, 2007 11:48

bufu pisze:myślę ze nie bedziesz muciał kupowac rury do kolektora tłumikarze ci to zrobią
Nie chcę robić u tłumikarzy, tylko bawić się sam. Najwyżej utnę kawałek tej rury od kolektora, i dopiero połączę. Uciążliwa jest jazda bez środkowego? A tej uciążliwości właśnie chcę się pozbyć..


Everyone dies. Not everyone lives.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 185 gości