dziwne odglosy z prawej strony silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

dziwne odglosy z prawej strony silnika

Post autor: haps » śr kwie 25, 2007 20:46

Witam podczas jazdy czy to na benzynie czy na gazie, odchodza dziwne i dosc glosne szumy z prawej strony..na pewno nie jest to wywolane jakims tarciem czy biciem od kola bo na luzie wszystko ustepuje..im wieksze obroty tym bardziej szumi..ktos mi powiedzial ze moze to byc silnik krokowy, ale czy on wydaje z siebie jakies dzwieki?! jak myslicie co to moze byc? a i jeszcze jak podniose sobie maske i dodaje gazu to slychac tak jakby jakies chrupanie delikatne..nie mam pojecia o co chodzi bo samochod dobrze jezdzi, ale nie bylo wczesniej takich objawow..

[ Dodano: 25 Kwi 2007 20:59 ]
prosze o jakakolwiek pomoc bo jutro bede jechal do mechanika i chce mniej wiedziec co to moze byc, zeby mi nie nawymyslal i nie skasowal za cos czego nie zrobi



Ryba150
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt gru 05, 2006 00:08
Lokalizacja: D.G.

Post autor: Ryba150 » śr kwie 25, 2007 21:13

Witam!
Ja powiem tak miałem to samo tzn. na szum nie zwracałem tak uwagi bo jak kupiłem auto to tak szumiało i myślałem że to tak jest ale też miałem takie chrupanie co mnie bardzo niepokoiło. Wziąłem się w ostatni weekend za wymiane rozrządu i jak ściągłem pasek wieloklinowy i zacząłem kręcić kołem od pompy wody to troche szumiało i od czasu do czasu coś lekko chrupało. Postanowiłem wymienić pompe bo w moim silniku jak się ściąga rozrząd to jest do niej łatwy dostę a koszt pompy nie jest za wielki 50-80 PLN w zależności od firmy. No ale po wymianie rozrządu coś mnie natknęło zeby sprawdzić stary napinacz jak go przekręciłem to :panna: nie wiem jak się jeszcze kręcił :grin: . Efekt tych operacji jest taki ze nie poznałem pracy silnika teraz jest cichutko silniczek sobie mruczy żadnego chrupania aż chce się jeździć :okej: . Nie wiem tylko który element tak dziwnie chrupał.



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » śr kwie 25, 2007 21:18

hmm no wlasnie rozrzad byl robiony..z tego co pamietam to chyba tylko pasek, bo podobno napinacz byl w bardzo dobrym stanie..hmm..wiec moze to faktycznie o niego chodzi



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 424 gości