Temperatura silnika - ostatnie starcie !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » wt mar 15, 2005 21:15

Termostat jezeli nowy to nalezy zalozyc ze jest dobry...temperatura 80 stopni to tez nie ogromna tragedia...moze poprostu przeklamuje Ci zegar i tak naprawde masz 90 a nie 80 bo z tego co pamietam to wentylator sie wlacza blizej 100 niz 90 czyli skladajac to do kupy wychodziloby na to ze masz pomiar o 10 stopni zanizony...sprobuj poruszac przewodami i wtyczka czujnika temperatury...moze cos trysnij (jakis kontaktol)



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt mar 15, 2005 22:20

a ja was zadziwie, nawet po dlugiej trasie temp nie przekracza tego paska kolo zera , dopiero jak postoi z 20 min na wlaczonym silniku to leniwie schodz i na polowe wskaznika i dalej nie pojdzie bo sie wlacza dmuchawa.Ale najsmieszniejsze jest to ze przy tej temperaturze kolo paska w aucie nie jest zimno a nawet cieplo i to dosc, kolega ma ten sam silnik 1,8 RP i tez go ciezko zagrzac.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr mar 16, 2005 00:44

To znaczy zly termostat- mialem to samo i jak wymienilem jest zupelnie inaczej i po kilku km juz jest 90...
Kiedys przejechalem kilkaset km ciagiem i bylo tak jak mowisz...po wymianie duzo lepiej sie zachowuje...a wtedy tez cieplo mialem i nie narzekalem ale za to teraz mam jeszcze cieplej i silnik ma taka temp jak potrzeba...to ze trudno zagrzac to nie znaczy ze sie nie da ale jak jest zima i non stop przez chlodnice leci to sie nie dziw ze masz niska temperature i ze musi postac bez obiegu powietrza 20 minut...a jezeli nie idzie dalej niz polowa wskaznika to znaczy ze dmuchawa dziala tak jak potrzeba
Jednym slowem wszystko jest w porzadku oprocz termostatu- ok 30 zl i zobaczysz ze zmienisz zdanie



Jester

Post autor: Jester » śr mar 16, 2005 02:47

witam

ja wlasnie dzis kupilem termostat ... z uszczelkami i podkladka taka ...
jutro biore sie za wymiane :) zobaczymy ...

teraz mam licznik z passata B5 i jakos inaczej pokazuje niz na orginalnym ,..... ale przeloze sobie stary na testy ....



_________________
Pozdrawiam Adam alians Jester
moje malenstwo http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2175



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr mar 16, 2005 11:56

Napisz jakie efekty moze niektorzy uwierza ze temperatura powinna sie trzymac w okolicach 90 stopni i ze jak wszystko jest w porzadku to tak sie trzyma



speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » śr mar 16, 2005 19:05

dzis troche pojezdzilem i powiem ze nadal mam te 75-80 (zegar golf 3 1.4silnik-gaz), ale postalem na swiatlach troche jedne drugie i zalaczyl sie wentylator rowno wskazywalo 90 C ! chwilke popracowal i spadlo znowu na 80. :)Czyli nie przejmowac sie tym? jest tak po wymianie termostatu.czy jest to wada ktora trzeba usunac? Tak dokladnie sie zachowuje. widze ze wielu ma problemy z ta temp powodzenia!!!



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr mar 16, 2005 22:40

Wedlug mnie to jest przeklamanie zegarow bo wentylator od chlodnicy przy 90 sie nie wlacza tylko wyzej...a zakladajac ze masz pomiar zanizony o 10 stopni to wedlug tego zegara 75-80 stopni to jest w rzeczywistosci kolo 90 czyli tak jak ma byc...i jezeli sie wie o tym ze licznik przeklamuje to mozna z tym zyc bez reperowania



Awatar użytkownika
Wojtas_18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob lut 19, 2005 22:23
Lokalizacja: Alfredówka
Kontakt:

Post autor: Wojtas_18 » śr mar 16, 2005 22:58

u mnie w Golfiku II 1,6TD(1V) na trasie przy 90km\h jest okolo 80*C ale jak sobie pozwole na ostrzejsza jazde to mi skacze do 90*C w zimie

jakies 5km i jest w lecie 90*C i tak juz sobie trzyma ani mniej ani wiecej


__________________________________________


sny o MK3 1,9TDi



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » śr mar 16, 2005 23:12

dukem pisze:Napisz jakie efekty moze niektorzy uwierza ze temperatura powinna sie trzymac w okolicach 90 stopni i ze jak wszystko jest w porzadku to tak sie trzyma
:bigok: :pub: :bigok: :pub:
dokladnie, bo mi juz pisac sie odechcialo.... ciagle jakis "niereformowalny" sie trafi i utrzymuje ze np. 70 to OK :panna:
moze jakies FAQ wyczerpujace napiszemy i kazdego nastepnego do lektury odsylac?? :hmm:


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » czw mar 17, 2005 01:13

Myśle że FAQ nie pomoże- wystarczy zobaczyc ile nowych tematow jest o tym co bylo juz opisywane niewiadomo ile razy i wydawac by sie moglo ze juz wiecej na ten temat opowiedziec sie nie da.

A kolega Wojtas_18 jest kolejnym dowodem na to ze jezeli wszystko gra to ma sie trzymac kolo 90 stopni...

Nie wiem dlaczego niektorym tak ciezko zrozumiec ze po to inzynierowie projektujacy silnik licza jaka ma byc temperatura- zeby taka wlasnie byla...Nie sadze zeby 90 stopni bylo wynikiem ktory ktos sobie zalozyl bo tak mu sie podobalo



Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » czw mar 17, 2005 07:31

dukem pisze:Myśle że FAQ nie pomoże- wystarczy zobaczyc ile nowych tematow jest o tym co bylo juz opisywane niewiadomo ile razy i wydawac by sie moglo ze juz wiecej na ten temat opowiedziec sie nie da.

A kolega Wojtas_18 jest kolejnym dowodem na to ze jezeli wszystko gra to ma sie trzymac kolo 90 stopni...

Nie wiem dlaczego niektorym tak ciezko zrozumiec ze po to inzynierowie projektujacy silnik licza jaka ma byc temperatura- zeby taka wlasnie byla...Nie sadze zeby 90 stopni bylo wynikiem ktory ktos sobie zalozyl bo tak mu sie podobalo
wiesz czasami coś Ci nie wychodzi, mimo że próbujesz cały czas no i się zniechęcasz sądząc, że tego nie da rady inaczej, no i może niektórzy też tak myślą, że po wymianie wszelkich elementów itp znowu to samo albo mała poprawa,

ja też mam letnie powietrze w autku, a i nie nagrzewa mi się za szybko, może w następnym tygodniu znajdę trochę czasu aby termostat zmienić to też dam znać co i jak :)

ps. przeciesz w większości jeździmu nie nowymi autkami, a czas robi swoje


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » czw mar 17, 2005 11:44

No dokladnie o to chodzi ze auta nie sa nowe i te problemy z temperatura w kazdym samochodzie dosc czesto moga wystepowac ale w koncu kazdemu z nas chodzi o to zeby w miare mozliwosci silniki chodzily jak najlepiej i jak najdluzej...
Odpowiednia temperatura poprawia warunki pracy silnika i tym samym zwieksza jego zywotnosc...wiem ze niektorzy moga sie szybko zniechecac jezeli nie uda im sie za pierwszym razem zalatwic problemu ale w wiekszosci wypadkow sprawa polega na wymianie termostatu i ewentualnie wymianie plynu- wedlug mnie nie sa to duze koszta i chyba warto tyle wydac zeby silnik nam jeszcze troche posluzyl.

Mi tez sie kiedys wydawalo ze temperatura w Golfach powinna byc nizsza niz 90- bo jak kupilem samochod to mi ledwo wskaznik za biale pole wychodzil i to zadko, ogrzewanie bylo i wydawalo mi sie ze jest ok...potem poczytalem na forum i zmienilem termostat- efekt jest taki ze samochod ladnie mi trzyma 90 stopni, nagrzewa sie dosc szybko, nadmuch tez jest duzo cieplejszy niz byl, a do tego wszystkiego silnik pracuje ciszej i rowniej, no i poprawilo mi sie spalanie- wedlug mnie jest to wystarczajacy dowod ze silnik w 90 stopniach ma lepsze warunki pracy



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » czw mar 17, 2005 15:19

Właśnie jestem po wymianie termostatu i w magiczny sposób
temperatura silnika wzrosła do 90 stopni.
Stary termostat otwierał się zbyt wcześnie i temp normalnie była
poniżej 70 stopni a w korku wzrastała ponad 90 i włączał się wentylator
co wskazywało na to, że wskaźnik wskazuje poprawnie.

Popieram kolegów MaLiBU i dukem temperatura silnika
MUSI BYĆ 90 STOPNI
jeżeli tak nie jest to termostat do wymiany lub źle wskazuje wskaźnik
(co można rozpoznać po momencie załączenia wentylatora).
Nie wierzę, że równocześnie zepsuty jest termostat, wskaźnik lub czujnik
i włącznik termiczny wentylatora.

pozdrawiam



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » czw mar 17, 2005 21:08

No i kolejny zadowolony klient :jezor: gratuluje i pozdrawiam :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 486 gości