[MK4] Dioda na tapicerce drzwi kierowcy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw cze 19, 2008 04:58

zamek trzeba wymontować po uprzednim zdjęciu tapicerki drzwi i odkręceniu blachy z prowadnicami ślizgów od szyb, sam zamek trzymią dwie śruby torx, które masz na mojej drugiej fotce w moim poście powyżej (jest on w metalowo-plastikowej obudowie, którą jeszcze dodatkowo trzeba rozebrać i wyjąć i wyczyścić mikrowłącznik oraz wyjąć płytkę drukowaną i przelutować na nowo nóżki pinów z gniazdka przy niej (zwłaszcza na pinach 2, 4 i 6).

Jeśli będziesz chciał naprawić sobie wkładki czyli bębenki zamków w drzwiach to wstrzymaj się dzień lub dwa to zapodam fotorelację z ich demontażu i naprawy bo szkodą wydawać kasy na zakup nowych lub dorobienie pod kluczyk.
Ostatnio zmieniony czw cze 19, 2008 05:00 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
MaroTrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt cze 17, 2008 11:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: MaroTrek » czw cze 19, 2008 09:49

Witam jasne że się wstrzymam i poczekam!!!
Dzięki wielki szacunek kolego!!!

[ Dodano: 02 Lip 2008 20:05 ]
Witam.
Chciałbym podziękować koledze Sztomelowi. Dzięki jego szczegółowej prezentacji całkowicie sam naprawiłem wkładki zamków o budowie których wcześniej nie miałem zielonego pojęcia!!!
Dzięki za Pomoc!!!



ringman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 12, 2008 15:22
Lokalizacja: Piła

Post autor: ringman » sob lip 12, 2008 16:44

powiedzcie mi czy jest szansa abym kupił gdzieś zamki do VW4 1,4 16v 1997r produkcji. kiedy kupiłem samochód wiedziałem, że działa tylko zamek od strony kierowcy tzn. samochód moge zamknąc tylko od strony kierowcy i otworzyć od strony kierowcy. próba otwarcia od strony pasażera i bagaznika jest niemozliwa bo kluczyk sie przekręca. dlatego pytam sie czy jest mozliwa naprawa tych zamków czy całkowita wymiana. no i czy znacie koszt naprawy. z góry dziękuje za odpowiedź w tej sprawie.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » ndz lip 13, 2008 12:22

ringman pisze:próba otwarcia od strony pasażera i bagaznika jest niemozliwa bo kluczyk sie przekręca
tzn. ?
wkładka obraca się o 360 stopni ?


Obrazek

malomal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 09:30
Lokalizacja: W-wa/B-stok/O-ka

Post autor: malomal » pn lip 14, 2008 08:41

Może ktoś pomoże mi w takim problemie a mianowicie, centralka działa prawidłowo z pilota zamyka i otwiera drzwi. Z kluczyka natomiast działa tylko zamykanie drzwi natomiast otwieranie nie działa wogle. Problem jest tylko w drzwiach kierowcy, drzwi pasażera działaja prawidłowo.
Co może być tego przyczyną??



czyki100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr lip 30, 2008 09:49
Lokalizacja: Kielce

zamykanie mk 4

Post autor: czyki100 » śr sie 27, 2008 14:52

mam pytanko jak jak otwieram z pilota mojego golfika mk4 migaja dwa razy migacze, a gdy zamykam to raz mi migną a raz nie na potwierdzenie zamknięcia czemu tak się dzieje? dodam ze za każdym razem zamki sie zamykają tylko raz światła migają a raz nie? prosze o pomoc :)



Awatar użytkownika
WOJTEK_J1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 23, 2008 16:45
Lokalizacja: pomorze

Post autor: WOJTEK_J1 » czw paź 23, 2008 20:02

a ja mam taki problem centralny, kluczykiem zamyka sie normalnie,a z oryginalnego pilota w kluczyku wogole nie reaguje,na poczatku myslalem ze to baterie wymienilem i dalej to samo znajomy podlaczal mi auto pod komputer i pokazalo cos ze pilot byl wcisniety 200 razy poza zasiegiem i cos sie zablokowalo.POMOZCIE!!!



Awatar użytkownika
uksz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 00:43
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Post autor: uksz » śr paź 29, 2008 13:40

WOJTEK_J1 pisze:a ja mam taki problem centralny, kluczykiem zamyka sie normalnie,a z oryginalnego pilota w kluczyku wogole nie reaguje,na poczatku myslalem ze to baterie wymienilem i dalej to samo znajomy podlaczal mi auto pod komputer i pokazalo cos ze pilot byl wcisniety 200 razy poza zasiegiem i cos sie zablokowalo.POMOZCIE!!!
Spróbuj jeszcze raz zaadaptować kluczyk tzn.pilota .W ten sposób ze musisz mieć 2 kluczyki na początku,jeden do stacyjki ,włączasz zapłon.A drugi do drzwi .Zamykasz drzwi kluczykiem i naciskasz przycisk na pilocie od zamykania drzwi następnie otwierasz i tak samo naciskasz przycisk od otwierania.Powinno pomóc :)


Obrazek
TDi 205Km410Nm viewtopic.php?f=&t=177928" onclick="window.open(this.href);return false;
R36 320Km403Nm viewtopic.php?f=&t=394736" onclick="window.open(this.href);return false;
Mk1 viewtopic.php?f=&t=362930" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
WOJTEK_J1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 23, 2008 16:45
Lokalizacja: pomorze

Post autor: WOJTEK_J1 » śr paź 29, 2008 21:02

uksz pisze:
WOJTEK_J1 pisze:a ja mam taki problem centralny, kluczykiem zamyka sie normalnie,a z oryginalnego pilota w kluczyku wogole nie reaguje,na poczatku myslalem ze to baterie wymienilem i dalej to samo znajomy podlaczal mi auto pod komputer i pokazalo cos ze pilot byl wcisniety 200 razy poza zasiegiem i cos sie zablokowalo.POMOZCIE!!!
Spróbuj jeszcze raz zaadaptować kluczyk tzn.pilota .W ten sposób ze musisz mieć 2 kluczyki na początku,jeden do stacyjki ,włączasz zapłon.A drugi do drzwi .Zamykasz drzwi kluczykiem i naciskasz przycisk na pilocie od zamykania drzwi następnie otwierasz i tak samo naciskasz przycisk od otwierania.Powinno pomóc :)
Dzieki za zainteresowanie,wlasnie wracam probowalem i nic dalej zero reakcji.



relnet13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 27, 2008 13:44
Lokalizacja: polska

Post autor: relnet13 » czw lis 06, 2008 15:41

Witam

Mam problem z tylną klapą Golfa IV, mianowicie centralny zamek z pilota zamyka wszystkie drzwi oprócz klapy od bagażnika. Nie bardzo wiem do czego się przyczepić. Odłączyłem kostkę z przewodami od zamka i podłączyłem kontrolkę i podczas zamykania i otwierania centralnego zamka nie było tam żadnych impulsów elektrycznych. Czego i gdzie szukać ?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Post autor: cinek2004 » czw lis 06, 2008 16:34

relnet13, moze przetarte kable w gumowej oslonie miedzy klapa a karoseria.



ZIOLEKM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 14:52
Lokalizacja: okolice sochaczewa

Post autor: ZIOLEKM » ndz lis 16, 2008 20:08

cinek2004 pisze:relnet13, moze przetarte kable w gumowej oslonie miedzy klapa a karoseria.
Witam,mam podobny problem,gdy zamykam auto,po przekręceniu kluczyka w zamku,pali mi bezpiecznik i zamyka tylko drzwi od kierowcy.(to auto 3drzwiowe).Dioda też nie mryga.Po odłączeniu kostki z klapy bagażnika jest oki.Drzwi kierowcy i pasażera się zamykają,dioda miga .Czyli wina w klapie prawdopodobnie.Zobaczymy jak będzie dłużej,bo to była tylko próba .Trochę z tym pojeżdżę i sprawdzę .



Awatar użytkownika
ziomek1988
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: sob maja 03, 2008 17:11
Lokalizacja: Świecie / Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: ziomek1988 » ndz lis 23, 2008 19:47

Witam Was, czytam ten temat i musze się dołączyć a mianowicie:

U mnie jest tak że nie działa oświetlenie jak otworze dzrzwi kierowcy, nie działa brzęczyk i centralny zamek-jednak czasami jak wychodząc z auta nacisne przycisk zakmnięcia drzwi to nagle wszystko zaskakuje, i działa brzęczyk, central i oświetlenie ale gdy zamkne drzwi i ponownie otworze to już nie...gdzie szukać tutaj przyczyny?? Gdyby coś było uszkodzonego to chyba w ogole by mi nic z tych rzeczy nie działało a tu czasami zaskakuje....


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/59ff7eee66697ba2.html][img]http://images44.fotosik.pl/291/59ff7eee66697ba2.jpg[/img][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=269407][b][size=150]Golf Generation - kliknij i oceń[/size] [/b][/url]

Awatar użytkownika
uksz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 00:43
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Post autor: uksz » pn lis 24, 2008 00:51

ziomek1988 pisze:Witam Was, czytam ten temat i musze się dołączyć a mianowicie:

U mnie jest tak że nie działa oświetlenie jak otworze dzrzwi kierowcy, nie działa brzęczyk i centralny zamek-jednak czasami jak wychodząc z auta nacisne przycisk zakmnięcia drzwi to nagle wszystko zaskakuje, i działa brzęczyk, central i oświetlenie ale gdy zamkne drzwi i ponownie otworze to już nie...gdzie szukać tutaj przyczyny?? Gdyby coś było uszkodzonego to chyba w ogole by mi nic z tych rzeczy nie działało a tu czasami zaskakuje....
Kolego masz "zimny lut" w zamku najprawdopodobniej ,przeczytaj cały temat będziesz wiedzieć o co chodzi.

Jakiś czas temu rozebrałem swoje tylne prawe drzwi,żeby naprawić właśnie zimne luty w zamku.I mam nadziej że już nigdy więcej,dużo wcześniej robiłem to samo w drzwiach kierowcy.I powiem szczerze że przednie drzwi to pikuś, dopiero drzwi tylne to wyzwanie.Czytałem wcześniej że mieliście problem z klinem który trzyma szybę,ja poradziłem sobie w ten sposób,jak widać na zdjęciu, czyli wyciągnąłem go szczypcami trzymając za wcześniej w niego wkręcony wkręt .Może się komuś przyda na przyszłość ta rada :) A tak na marginesie muszę się pochwalić że koniec końców było warto ,bo teraz ładnie autko się zamyka z pilota,wszystkie drzwi się ryglują i zaczyna migać dioda w drzwiach.Więc na razie jestem Happy :) Tylko ciekawe jak długo :( Pewnie do następnego zimnego lutu.
ObrazekObrazek


Obrazek
TDi 205Km410Nm viewtopic.php?f=&t=177928" onclick="window.open(this.href);return false;
R36 320Km403Nm viewtopic.php?f=&t=394736" onclick="window.open(this.href);return false;
Mk1 viewtopic.php?f=&t=362930" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 365 gości