Podświetlenie deski i nawiewu.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dr Richie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt sty 04, 2005 00:31
Lokalizacja: Poznań, a od 4 lat Wągrowiec ;(
Kontakt:

Post autor: dr Richie » wt sty 18, 2005 18:54

co do cięcia, to polecam grawerowanie laserowe, cięcie do 4mm gębokości. Osobiście odradzam, bo może to źle wyglądać po sklejeniu
Co do diodek, to jak niebieskim zapodasz mocniejszy rezystor, to będą świecić bardziej na zielono.
Taj jak wyżej napisano SPRAWDZAĆ LED'Y W MOMENCIE KUPNA! Ja osobiscie trafilem dzien po dniu w tym samym sklepie, tylko,ze z innej dostawy rozne odcienie niebieskich.
Pozdro!


był MK2 1.8 RP '89
jest MK3 1.8 ABS '92
here we go again...

(a tak na co dzień to Octavia II kombi 1.9 TDI 105PS)

Awatar użytkownika
dr Richie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt sty 04, 2005 00:31
Lokalizacja: Poznań, a od 4 lat Wągrowiec ;(
Kontakt:

Post autor: dr Richie » ndz sty 23, 2005 02:00

ktoś szukał licznika do golfa, więc proszę http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=40014469 można pomixować części i działa, temat otwarty...


był MK2 1.8 RP '89
jest MK3 1.8 ABS '92
here we go again...

(a tak na co dzień to Octavia II kombi 1.9 TDI 105PS)

Awatar użytkownika
Qban
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr sie 18, 2004 22:46
Lokalizacja: DOLNY ŚLĄSK

Post autor: Qban » ndz sty 30, 2005 19:20

Czy mozna o ten pliczek z zegarami Twojego projektu dr Richie! Z gory dzieki Qban@op.pl



dioob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 18:20
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: dioob » ndz sty 30, 2005 22:29

Po paru tygodniach zastanawiania sie w koncu zdecydowałem sie zmienic podswietleni w samochodzie , a mianowicie wybrałem kolor czerwony,dzis zrobiłem przyciski jutro zabieram sie za licznik a jak kupie zarówke do oświetlenia nawiewu to też go zrobie hehe.
Po dłygich zastanowienach postanowiłem nie zmieniac żarówek na diody tylko zmienic same filtry w przyciskach, zakupiłem w supermarkecie okładki do zeszytów które miały zakładki właąsnie w idealnym czerwonym kolorze i zabrałem sie do roboty. :grin:
Efekt zaje.... :grin: nie spodziewałem sie tak ładnie piknie wyjdzie.
Jutro licznik ,, jak bede miał aparat zapodam foty. :grin:


...pomału do celu......w planach Suka GS 500, na początek oby sił wystarczyło :hmm:

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » ndz sty 30, 2005 22:42

fajnie :)
ja na pcozatku miałem tak jak Ty i też mi sie wydawal taki efekt :) ale jak włozyłem diody to efekt jest na rpawde jeszcze lepszy :)


Obrazek

Awatar użytkownika
dr Richie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt sty 04, 2005 00:31
Lokalizacja: Poznań, a od 4 lat Wągrowiec ;(
Kontakt:

Post autor: dr Richie » ndz sty 30, 2005 22:53

szkoda roboty z żarówkami, serio. Zapodaj czerwone diody 3mm o podwyższonej jasości. Efekt palma i nigdy się nie przepalą, a żarówki to ścierwo jakich mało, zwłaszcza jeśli chodzi o podświetlenie panelu od nagrzewnicy. Przerobiłem to w każdą stronę i to na dwóch Golfach, więc lepiej posłuchaj doświadczonych "dłubaczy".
Pozdro!


był MK2 1.8 RP '89
jest MK3 1.8 ABS '92
here we go again...

(a tak na co dzień to Octavia II kombi 1.9 TDI 105PS)

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » ndz sty 30, 2005 23:05

a co do diód to polecem 5mm stosować a nie 3mm i każdą jedna polecam spiłować :)


Obrazek

dioob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 18:20
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: dioob » ndz sty 30, 2005 23:22

No to prosze o foty na tych diodach!!! :chytry:


...pomału do celu......w planach Suka GS 500, na początek oby sił wystarczyło :hmm:

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » ndz sty 30, 2005 23:31

foty nie oddadzą tego efektu, a pozatym już to gdzis są :) najlepiej zamontować i w tedy zobaczsz jaki to efekt :)


Obrazek

Awatar użytkownika
dr Richie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt sty 04, 2005 00:31
Lokalizacja: Poznań, a od 4 lat Wągrowiec ;(
Kontakt:

Post autor: dr Richie » ndz sty 30, 2005 23:49

diody 3mm w zupełności stykną, tylko trzeba dać o podwyższonej jasności i dobrze wycelować w to co trzeba zarówno w klawiszach jak i w panelu od nagrzewnicy.
Co do fotek, to zgadzam siuę z tym, że foto nie oddaje klimatu. Zrobiłem fotkę i nic na niej nie widać a LIVE jest zupełnie inaczej.
Pozdrawiam :pub:


był MK2 1.8 RP '89
jest MK3 1.8 ABS '92
here we go again...

(a tak na co dzień to Octavia II kombi 1.9 TDI 105PS)

dioob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 18:20
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: dioob » pn sty 31, 2005 21:09

Licznik juz swieci na czerwono, dokonałem tego dzisiaj hehe :grin:i efekt w 100% mnie zadawala , jeszce w tym tygodmiu zabieram sie za oświetlenie nawiewu :chytry:


...pomału do celu......w planach Suka GS 500, na początek oby sił wystarczyło :hmm:

Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » pn sty 31, 2005 21:13

Witam mam pytanie jak można podświetlić pokrętła konsoli środkowej czyli nawiew itp w Mk3, bo te standardowe to niestety nie jest za bardzo udane, już nie mówiąc o czytelności pokręteł w nocy. Nie chodzi nawet o zmiane koloru, tylko uzyskanie lepszego efektu niż ten, który jest.


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Awatar użytkownika
hasek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn sie 30, 2004 00:18
Lokalizacja: bYdGoSzCz
Kontakt:

Post autor: hasek » czw lut 03, 2005 01:27

popieram ze diody 5mm super jasne cool efekt
zalozylem niedawno zielone ale bede zmienial na niebieskie poniewaz wczoraj (po miesiacu) skonczylem grzebac przy liczniku.
zrobilem podswietlenie z dwoch niebieskich superjasnych diodek 10mm + laska kleju do pistoletu na cieplo. zajebiasty neonik z tego powstal. swieci extra. jak dorwe jakiegos cyfraka to zapodam foty.


._\______
/____|___\____
|_(O)_|____(O)_|

black magic ...

Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » czw lut 03, 2005 09:52

dr Richie pisze:Poznań-Winogrady-os.Zwycięstwa, a furę mam czerwoną (widać chyba w opisie).
Pozdro!
Ps.Doświadczeń z Golfem MK2 nie mam za dużo, bo mam go niewiele ponad pół roku, więc poza zmianą sondy lambda i gmeraniem w przedniej zawieszce, wymianą zegara i zmianą podświetlenia klawiszy i panelu od nagrzewnicy to za dużo nie porobiłem. Mam wiele projektów i jak 99% ludzi czekam na kasę na ich realizację.
A w planach:
ogólne: gazownia, felgi 14", szerokie zderzaki a w przednich zamiast świateł przeciwmgielnych będą dzienne, grill bez znaczka, brewka, polakierowanie zderzaków, lusterek i maskownicy oświetlenia tablicy rejestracyjnej (uprzednio zaspawanego na gładko, będzie siłowniczek);
wywalenie kat'a i stożek z grodzią termiczną i tłumikiem szmerów ssania (nie po to kupiłem lepsze auto,żeby mieć głośniej w środku),może jakieś świece lepszejsze, ale nie wierzę w mityczne przyrosty mocy itp.
Audio: radio z mp3, przód 16cm w drzwi + cyki w podszybie, tył 20cm + cyki.
Jednym słowem BOŻE POMÓŻ!
Dodam tylko, że jestem bezrobotnym studentem, więc jak na kogoś kto nie dostaje na autko od tatusia,tylko sam na nie kombinuje różnymi fuchami,to chyba całkiem nieźle :bigok: Taka jest przynajmniej moja opinia :grin:
POZDRO ALL!
Witaj, no tak kolor czerwony - faktycznie :)
Niezłe zmiany zaplanowałeś w swoim aucie.
Ja znam jeszcze jednego vwmaniaka z Poznania, wiec może kiedyś zrobimy jakiś mały spocik. A może jest nas tutaj poznaniaków więcej :)
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 468 gości