"Montaż HID"

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » czw mar 04, 2010 01:07

Witam. Pozwole sobie odkopac troche temat ze wzgledu na dzisiejszego pecha (misiaczki zatrzymaly mi dowodzik). Skonczylo sie na pouczeniu ale policjant zaczol wymyslac jakie warunki powinno spelniac auto zeby miec xenony (system samopoziomowania, system samooczyszczania reflektorow i lampy przystosowane do xenonow) i nie dal sie przekonac ze moim zdaniem nie do konca ma racje. Ja mam u siebie wsadzone 5000k w projektory TYC (w mk III) ktore nie maja oznaczen na szkle do zastosowania xenonow. Co do braku oznaczen na lampach i braku spryskow sie z nim zgodzilem bo rzeczywiscie tego nie posiadam. Nie chcialem przyjac jego wersji co do systemu samopoziomowania. Na dodatek lampy mam ustawione dobrze i opuszczone na sam dol i nikt mi jeszcze nawet nie mrugal. Wiem ze np. w Volvo s60 i v40 montowali ori xenony do lamp bez soczewki i jezeli sie nie myle to nie ma tam zamontowanego systemu samopoziomujacego (jezeli sie myle to prosze zeby mnie ktos poprawil). Chcialbym sie was jeszcze zapytac jak jest z tym systemem samopoziomowania (ustawia lampy tylko raz po odpaleniu auta i swiatel czy podczas jazdy rowniez?) bo jednoznacznie nie wyczytalem tego w pokrewnych tematach.



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » czw mar 04, 2010 02:29

RoBaL84, prowadzilismy dosc ciekawa i nieglupia rozmowe na temat dylematu, ktory wlasnie Cie dopadl, zajrzyj tutaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=299129

Ogolny wniosek to czy chcesz wydac kupe kasy na czesci, wszystko co ori musi swoje kosztowac, poza tym do golfa 3 chyba nie ma lamp z homologacja na ksenon (tu znajdziesz rozne oznaczenia stosowane na reflektorach http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=74878), wiec caly plan legl w gruzach juz na starcie :crazy:

Pozdro
Ostatnio zmieniony czw mar 04, 2010 02:33 przez Tical, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » czw mar 04, 2010 02:43

Tical, rozmawialem tez na ten temat pod tym linkiem http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=310345



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » czw mar 04, 2010 02:53

RoBaL84, przeczytalem wszystko i moge rowniez tylko zyczyc powodzenia :) Bede trzymal kciuki za pozytywne zalatwienie sprawy :)



Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » czw mar 04, 2010 02:55

Napewno napisze jak sie sprawa skonczy :)



Greg1976
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 10, 2010 12:56
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Greg1976 » pn maja 10, 2010 13:22

Co prawda nie jestem użytkownikiem Golfa, ale używam od kilku lat palników ksenonowych w swoich oryginalnych reflektorach. Reflektory mam podwójne (H4/H1) i bi-ksenon jest wstawiony w gniazda H4. Jest to palnik o temperaturze 5000K, czyli barwa niewiele odbiega od koloru światła zwykłej żarówki halogenowej. Urządzenie zostało zamontowane nie "dla szpanu", tylko z takiego względu, że samochód ten ma bardzo silne światła drogowe, natomiast za słabe mijania. Szyba reflektora nie jest gładka, jednak lampy te charakteryzują się bardzo dobrym odcięciem światła od cienia. Po założeniu palników opuściłem światła niżej, aby podczas jazdy po bardzo pofalowanej drodze, lub przed szczytem wzniesienia, zmniejszyć ryzyko trafienia jadących z naprzeciwka silnym strumieniem światła. Stojąc w warunkach nocy przed samochodem, w odległości ok. 30 metrów, światła nie oślepiają ani trochę. Na ścianie widać bardzo wyraźne odcięcie światła od cienia. A podczas jazdy sprawują się pięknie, pomimo skróconego zasięgu. Aż do wyraźnej granicy zasięgu wszystko jest dobrze widoczne.
Po zamontowaniu układu przetestowałem na krótkich odcinkach kilka palników o różnej temperaturze światła i jednoznacznie doszedłem do wniosku, że najlepiej świecą i dają światło najbardziej naturalne właśnie te, które mają 5000K. Im wyższa temperatura, tym światło było bardziej nienaturalne, a teren słabiej oświetlony. Takie jest moje odczucie.
Wiem doskonale, że któregoś dnia mogę trafić na Policjanta, który zabierze mi dowód, lub każe od ręki zamienić palniki na żarówki, jednak do tej pory przeszedłem pozytywnie kilka kontroli drogowych i tylko podczas jednej funkcjonariusz zwrócił uwagę na lampy i zapytał, czy to nie jest ksenon. Przyznałem się, porozmawialiśmy chwilę, zostałem pouczony, że w zasadzie nie jest to legalna modyfikacja, ale jako że światła świecą w zasadzie normalnie, to nie zatrzymał mi dowodu. Na wszelki wypadek zawsze jednak mam komplet H4, który mogę założyć podczas kontroli w 5 minut :).
Z ksenonów nie zrezygnuję, przynajmniej w tym samochodzie, który ma konstrukcję reflektorów nie kolidującą z takim źródłem światła. Gdybym oślepiał innych użytkowników drogi, to na pewno zestaw bym zdemontował.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 295 gości