1.6 SR i wasze problemy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pszmiel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pn gru 28, 2009 20:45
Lokalizacja: Żnin CZN

Post autor: pszmiel » czw sty 07, 2010 21:28

Skoro tak twierdzisz kolego to pewnie tak jest> Tylko nie wiem czy na 100% ponieważ moje zdziwienie jest po przejechanych kilometrach. Mianowicie kolega jadąc zupełnie innym samochodem na odcinku 16 km z jednej miejscowości do drugiej gdzie odcinek ma właśnie 16 km faktycznie tyle licznik mu wskazał a u mnie o dziwo 13,3 km co więcej na 17/45/215 też nie było inaczej, po przejechaniu niby wg mojego licznika 200 km u niego już było ponad 240km. Nie wiem co o tym sądzić obroty obrotami ale jak licznik oszukuje to już jest gorzej. Słyszałem że może to być wina naszych wspaniałych handlarzy manipulatorów. Wszyscy chyba wiedzą o co chodzi. TZW cofanie licznika lub żeby nie było dosadnie korekta jak kto woli. Podobno źle wykonana korekta prowadzi właśnie do tego typu sytuacji. Tylko czy jest możliwe naprawienie tego błędu. Dziękuje za odpowiedz z góry
Ostatnio zmieniony czw sty 07, 2010 21:29 przez pszmiel, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
wojtek98
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr lip 12, 2006 18:54
Lokalizacja: Dolnyslask-Nord / Milicz
Kontakt:

Post autor: wojtek98 » czw sty 07, 2010 22:01

U mnie to samo :D
Zauwarzyłem to po zamontowaniu LPG zawyza mi spalanie , przejade 350 km na liczniku jest niecale 300 km :D


Niema jak to stary dobry VW !

Awatar użytkownika
pszmiel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pn gru 28, 2009 20:45
Lokalizacja: Żnin CZN

Post autor: pszmiel » pt sty 08, 2010 15:45

Wiadomo na gazie jeździ się taniej i więcej więc te problemy można dostrzec. Czekam na wypowiedz jakiegoś specjalisty lub kogoś kto miał taki problem i doszedł do tego czym to jest spowodowane. Słyszałem że w licznik są wbijane jakieś kody a przy kasowaniu kilometrów można coś przestawić i wydaje mi się że to może mieć związek z moim problemem ale nie na pewno.



TOMIX02
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 10:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: TOMIX02 » pt sty 08, 2010 19:05

Dzis wyczyscilem przeplywomierz i okazalo sie ze jak to rozbieralem to byl tam przycisniety oring gumowy, ktory byl zle wlozony i pewnie lapalo lewe powietrze musze go jeszcze wymienic narazie zlozylem na starym. A co do termostatu to mialem tak: gorny waz cieply dolny zimny temp ok 75 i zaczela sie robic ciepla chlodnica a waz na dole dalej zimny zrobil sie cieply dopiero jak temp byla ok80 ale wtedy chlodnica byla juz dobrze ciepla. To cos mi sie wydaje ze nie powinno tak byc. Hmm...



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » pt sty 08, 2010 20:47

TOMIX02 pisze:byla ok80 ale wtedy chlodnica byla juz dobrze ciepla
to masz zepsuty ter. powinien otwierać dopiero przy 87


Obrazek

Awatar użytkownika
wav
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: pn sie 24, 2009 18:53
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontakt:

Post autor: wav » pt sty 08, 2010 20:50

Panowie pytanie bardzo ważne jakie są reóżnice miedzy 16.SR AKL a 1.6SR APF??


nikt nie odpowie??
Ostatnio zmieniony pt sty 08, 2010 21:14 przez wav, łącznie zmieniany 1 raz.


Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3293511#3293511

krupik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 17:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krupik » pt sty 08, 2010 21:50

wav pisze:Panowie pytanie bardzo ważne jakie są reóżnice miedzy 16.SR AKL a 1.6SR APF??


nikt nie odpowie??
oprócz typów silnika akl i apf to nie wiem, ale daj innym szansę



Awatar użytkownika
wav
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: pn sie 24, 2009 18:53
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontakt:

Post autor: wav » pt sty 08, 2010 22:15

krupik pisze:wav napisał/a:
Panowie pytanie bardzo ważne jakie są reóżnice miedzy 16.SR AKL a 1.6SR APF??


nikt nie odpowie??


oprócz typów silnika akl i apf to nie wiem, ale daj innym szansę
a osprzęt typu rozrąd pompy itp???


Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3293511#3293511

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » sob sty 09, 2010 00:38

wav pisze:osprzęt typu rozrąd pompy itp???
Elementy rozrządu, czyli pasek, pompa wody i napinacz są takie same jak do silnika AKL.



Awatar użytkownika
wav
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: pn sie 24, 2009 18:53
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontakt:

Post autor: wav » sob sty 09, 2010 12:21

Jazz_Blue pisze:wav napisał/a:
osprzęt typu rozrąd pompy itp???

Elementy rozrządu, czyli pasek, pompa wody i napinacz są takie same jak do silnika AKL.

No ok czyli czym sie różnią te silniki??

pokrywą na silniku bo własnie niedawno dowiedziałem sie ze nie mam AKL'a tylko APF'a na to by wychodziło


Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3293511#3293511

Smerek84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob gru 05, 2009 17:02
Lokalizacja: N...

MK4 Regeneracja tylnego zacisku

Post autor: Smerek84 » ndz sty 10, 2010 18:24

Witam!

Mam prosbe moze ktos mi podzucic opis regeneracji tylnego zacisku(MK4)...Szukalem na forum ale nie moge znalezc.
Dzieki i Pozdrawiam!


Smerek84

Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Re: MK4 Regeneracja tylnego zacisku

Post autor: dimmer » pn sty 11, 2010 00:42

Smerek84 pisze:Witam!

Mam prosbe moze ktos mi podzucic opis regeneracji tylnego zacisku(MK4)...Szukalem na forum ale nie moge znalezc.
Dzieki i Pozdrawiam!
zacisku o hamulec zapewne chodzi... ja to z kumplem robiłem
nie wiem o co koledze dokładnie chodzi ale my wykręciliśmy ten tłoczek drobniutki papierek ścierny benzynka ekstrakcyjna wyczyscic na błysk i zmontowac :):) i tyle roboty nic wiecej nie robilismy:):) aaa sorki jeszcze ten zestaw naprawczy mielismy te gumy co tam podchodza to wymienilismy...bo ponoc nalezy zwsze nowe zakładac jak sie zdemie stare..tłoczek moze byc zapieczony a przewaznie jest przyda sie wd40 albo cus podobnego:(:( do odkręcenia uzylismy ciągacza własnej roboty... a do wkręcenia żaba po wyczyszczeniu spoko szło lekko:):)
Ostatnio zmieniony pn sty 11, 2010 00:49 przez dimmer, łącznie zmieniany 1 raz.


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Smerek84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob gru 05, 2009 17:02
Lokalizacja: N...

Re: MK4 Regeneracja tylnego zacisku

Post autor: Smerek84 » pn sty 11, 2010 13:29

dimmer pisze:
Smerek84 pisze:Witam!

Mam prosbe moze ktos mi podzucic opis regeneracji tylnego zacisku(MK4)...Szukalem na forum ale nie moge znalezc.
Dzieki i Pozdrawiam!
zacisku o hamulec zapewne chodzi... ja to z kumplem robiłem
nie wiem o co koledze dokładnie chodzi ale my wykręciliśmy ten tłoczek drobniutki papierek ścierny benzynka ekstrakcyjna wyczyscic na błysk i zmontowac :):) i tyle roboty nic wiecej nie robilismy:):) aaa sorki jeszcze ten zestaw naprawczy mielismy te gumy co tam podchodza to wymienilismy...bo ponoc nalezy zwsze nowe zakładac jak sie zdemie stare..tłoczek moze byc zapieczony a przewaznie jest przyda sie wd40 albo cus podobnego:(:( do odkręcenia uzylismy ciągacza własnej roboty... a do wkręcenia żaba po wyczyszczeniu spoko szło lekko:):)

Dzieki kolego!Wlasnie o to mi chodzilo, wlasnie wrocilem ze sklepu z kompletem naprawczym...zaraz zabieram sie roboty...:)
Jeszce raz Dzieki i Pozdrawiam!


Smerek84

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » pn sty 11, 2010 16:57

Jak kolego wygląda ten zestaw naprawczy? Masz jakieś fotki tego albo numer, to w ASO kupiłeś, jaki koszt?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 309 gości