Problem z włączaniem 2 biegu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » pt mar 13, 2009 15:42

W tym mechaniźmie wystarczy regulacja, jest na forum ze zdjęciami. Do tego mechanizmu o ile pamiętam były jakieś zestawy naprawcze i wymieniało się jakiś plastik za parę złotych, reszty się nie rusza.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

damiannn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pt sie 01, 2008 21:40
Lokalizacja: Jarosław/Kraków

Post autor: damiannn » wt lis 24, 2009 19:19

Odświeżam temat.
Walczę z tym od dłuższego czasu.Dałem sobie spokój po zmianie oleju i poduszki pod skrzynia bo myślałem ze to sprzęgło albo synchro i tak jeżdżę bo tragedii nie ma.

Ostatnio zauważyłem pewną regularność która może wskazywać ze to jednak wodziki/wybierak. Jesli sie zakleszczy na nierównym terenie powiedzmy manewruje zatrzymuje sie i chce wbic 1 to czasami jak zablokowana. Jednak zauwazylem ze jak nie wchodzi 1 to rowniez nie mogę wbić 2 i 4 - dosłownie jak zablokowanie i czy to zgaszone czy zapalone auto. Musze użyć mega siły (paru krotne wysprzęglanie w ogóle nie zmienia postaci rzeczy). Podczas gdy 1,2 i 4 zablokowane to 3 i 5 wchodzi jak w masło. Czy któreś wodziki są bezpośrednio związane z 1,2 i 4 a np. 3 i 5 chodzi na innych? W czasie jazdy z 2 i 4 nie ma problemu. Najbardziej na 4 lekko mi rusza drążkiem gdy dodaje gazu - poduszka wymieniona i nic sie nie zmieniło.
Ostatnio zmieniony wt lis 24, 2009 19:22 przez damiannn, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
grzybsi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt sie 12, 2008 21:33
Lokalizacja: DL/WR
Kontakt:

Post autor: grzybsi » wt lis 24, 2009 23:02

orientuje sie ktos jakie elementy wybieraka trzeba wymienic zeby biegy dobrze chodziły?

Auto to golf IV 1,9 TDI AHF.\

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt lis 24, 2009 23:06 przez grzybsi, łącznie zmieniany 3 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 374 gości