Nadmierne parowanie szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » ndz paź 18, 2009 21:22

Kolego grizzly83 Przeczytaj cały wątek od początku i zauważ ,że chłopaki mieli tak samo u siebie. Jeśli jest rzeczywiście tak jak piszesz-- to uszkodzeniu uległ silniczek a dokładnie zębatka która steruje i odpowiada za poruszanie się owych klapek.

Masz fotki - opisy i krok po kroku jak to naprawić ... :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

mnet4096
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob sie 30, 2008 11:13
Lokalizacja: śląsk

Post autor: mnet4096 » pn paź 19, 2009 16:41

Dobra panowie teraz cos odemnie:)
Wziąłem sie za rozbieranie, doszedłem do momentu odsłonięcia układu klimy
przełączając-obieg zamkniety i otwarty silniczek sterował ramionem trzymającym klapke, wyjąłem filtr kabinowy i... i klapka faktycznie zamyka sie lub otwiera, wiec niby wszystko ok, ale...
Patrząc na tą klapke pod filtrem kabinowym:
Jak jest obieg zamknięty to wiadomo klapka zamknięta i nic sie nie rusza;
natomiast jak dam obieg otwarty to klapka sie uchyla i się porusza... to znaczy delikatnie sobie pracuje raz lekko w gore raz w doł ale nie przymyka obiegu ani nic, ale rusza się, CZY TO NORMALNE??czy przy otwartym obiegu nie powinna znajdować się w jednej pozycji otwartej i tyle??
a teraz coś dziwniejszego, po przekreceniu stacyjki w pozycje pierwszą(kontrolki itd) w klimie zaczyna coś "cykać" dzisiaj demontując filtr kabinowy zaobserwowalem ze to cykanie jest spowodowane tym, że mimo iż klima NIE JEST w żaden sposób uruchomiona to silniczek steruje i klapka sie porusza jakby szukając właściwej pozycji. Czy ktoś potrafi to racjonalnie wytłumaczyć?? Oczywiście vag wskazuje błąd 01274 .
Czekam na jakąś pomoc bo mnie to od poand roku dobija to cykanie:/
Ostatnio zmieniony pn paź 19, 2009 16:48 przez mnet4096, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » pn paź 19, 2009 19:12

To cykanie to przeskakująca zębatka według mnie. Pisałem o tym troche wyżej.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » pn paź 19, 2009 20:18

Pod zębatka sa blaszki ktore chodza po bieżni mniej wiecej na długosci pólkola. Jezeli nie dojda do końca tej bieżni to nie działa Ci krańcowy i silnik pewnie chodzi . I jak pisałem wyzej jest tam jeszcze jedna klapka która widać po wyjęciu wiatraka a ta pod filtrem powinna chodzić od poziomu do pionu . Ta druga skos na dół powietrze z zewnatrz skos do góry obieg zamknięty



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » pn paź 19, 2009 22:52

I tak będziemy pisać w kółko i co chwile ktoś inny będzie wypytywał o to samo :kac:



TYGRYCHO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 20, 2009 15:24
Lokalizacja: BRD

Post autor: TYGRYCHO » wt paź 20, 2009 15:25

Witam.
Czy ktoś z kolegów robił tę oprecję w MK5 ?
Przeczytałem cały wątek i jestem pewien, że mam podobny problem.
Ostatnio zmieniony wt paź 20, 2009 15:38 przez TYGRYCHO, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Radas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 864
Rejestracja: pt lis 21, 2008 21:41
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Radas » sob lis 07, 2009 19:52

Dzisiaj rozebrałem to ustrojstwo. Faktycznie jak pisali koledzy z wyjęciem nie ma problemu, troszkę zabawy z nacelowaniem wyłącznika krańcowego tego na kółku ale wszystko do opanowania. teraz czekam aż wyschnie klej (epoksydowy sugerując się podpowiedzią jednego z kolegów a jeżeli epoksydowy to DISTAL) Jutro składam wszystko i zobaczymy co się udało zrobić. czytając już chyba 10 raz posty myślę że będzie dobrze. Temat opracowany dla kompletnych laików więc nie ma praktycznie mowy o pomyłce!

[ Dodano: 09 Lis 2009 21:20 ]
UDAŁO SIĘ :bigok: Szyby nie parują klapki chodzą jak należy. Za pierwszym raziem nie skleiło się tak jak powinno ale sądzę że była to wina niewłaściwego odtłuszczenia i dlatego klej nie chwycił. Teraz jest ok. faktycznie z podłączeniem silniczka z powrotem jest trochę zabawy ale jak się przeczyta cały temat dokładnie to zajmuje góra pół godziny za pierwszym i 15 minut za drugim razem (nawet nie chcę wiedzieć ile zajęłoby z kolejnymi :jezor: )
Wielkie dzięki dla tych którzy udzielali się w temacie i robili fotoporady.
:pub:



adams111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn sty 29, 2007 21:41
Lokalizacja: Poznań / Konin
Kontakt:

Post autor: adams111 » wt lis 10, 2009 14:14

Witam,
Piszę z podobnym problemem...
Też mam wilgoć w aucie, do tego stopnia że zaczyna mi się skraplać w bagażniku, i w okolicach zapasówki mam jeziorko :(
Czytałem o "motywie z łopatkami zamykającymi wlot powietrza"

Obadałem to, filtr mam "całkiem całkiem", wymieniony był jakieś 3-4 mies temu, gorzej jak włączam zamknięty obieg, wtedy słychać silniczek ale z zamknięciem pod filtrem pow. nic się nie dzieje...
Więc obojętnie czy obieg zakn. włączony czy nie, pobierane jest świeże powietrze.
W czym może tkwić problem ?? Z wydalaniem "zużytego powietrza" z kabiny?? Jak to sprawdzić ??



Awatar użytkownika
Radas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 864
Rejestracja: pt lis 21, 2008 21:41
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Radas » pt lis 13, 2009 21:39

adams111, przeczytaj dokładnie temat, może masz zapchane wyloty a jak nie działa klapka to musisz się zabrać za ten silniczek u mnie było tak samo - silniczek słychać klapka stała w miejscu



adams111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn sty 29, 2007 21:41
Lokalizacja: Poznań / Konin
Kontakt:

Post autor: adams111 » sob lis 14, 2009 14:00

radas8412 pisze:adams111, przeczytaj dokładnie temat, może masz zapchane wyloty a jak nie działa klapka to musisz się zabrać za ten silniczek u mnie było tak samo - silniczek słychać klapka stała w miejscu

Wszystko już jasne !!!
Na przewodzie od spryskiwacza tylnej szyby spadł wężyk (na łączeniu w okolicach tylnej lewej lampy). Połowa płynu lała się do środka zamiast na dyszę.
Jak wszystko obeschnie to zobaczymy !!!
Pzdr



Michau90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 21:24
Lokalizacja: ChrzanóVW/CzyżóVWka
Kontakt:

Post autor: Michau90 » śr lis 18, 2009 21:11

Witam
Znowu mam probleem z parowanie. Odkreiłem filtr ujzałem płetwe ... poswieciłem latarką ... i co zobaczyłem pod płetwą? WODE !! i to dosc sporo .. włozyłem tam szmate ... ktora wyciągła chyba całą wode ... Skad ona sie tam mogła wziaść ? Miał ktos tak moze? Chyba nie obejdzie sie bez rozbierania tego od wewnątrz samochodu.
A czy jest taka mozliwosc ze np: jedna klapka chodzi a druga nie?



Awatar użytkownika
Radas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 864
Rejestracja: pt lis 21, 2008 21:41
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Radas » śr lis 18, 2009 22:21

Jest to możliwe że chodzi dolna klapa a górna stoi w miejscu u mnie tak było jak włożyłem silniczek a nie skleił się dobrze. Musiałem jeszcze raz rozbierać wszystko i na nowo skleić no i pamiętaj że bardzo ważne jest dokładne odtłuszczenie wszystkiego. Najlepiej wyciągnij schowek wyjmij wentylator i sprawdzisz wtedy czy działa dolna klapka, wszystko będzie dokładnie widać. A z tą wodą to nie mam pojęcia... Powodzenia!!!!



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr lis 18, 2009 22:32

Michau90, ja miałem wodę, ale miałem wtedy rozebrane całe podszybie i padał deszcz...a tak to byś musiał zobaczyć obudowę filtra czy nie jest pęknięta gdzieś na dole czy coś podobnego...



kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » czw lis 19, 2009 19:19

Qto pisze: Nie spotkałem jeszcze przypadku żeby coś innego się tam zepsuło, ale może akurat:)
To chyba nieuważnie czytałeś to co pisałem :PP Mi padł sam silniczek który napędza V71


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 346 gości