Rozwiązanie problemu z szyberdachem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » ndz paź 22, 2006 23:46

Rynienka na końcach ma metalowe zatrzaski, one wsuwane są na wystający element właśnie obok tego pękającego cięgna.
Widziałem że niektóre golfy mają to też połąmane i dlatego rynienka nie ma się do czego trzymać.

Sprawdz więc wcześniej czy nie dlatego właśnie ktoś ją wywalił, bo bez tych mocować lata po całej podsufitce :-)

Jeśli to tylko rynienka to też taką mam :-) i jeszcze kilka innych cześci z szyberka, za wyjątkiem lewej prowadnicy i silnika oczywiście :-)



Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: untaztood » pn paź 23, 2006 17:44

I ja mam jedną, całą rynienkę. Do oddania.



Awatar użytkownika
daniel2505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daniel2505 » śr gru 27, 2006 16:29

Witam. To mój pierwszy post na forum więc pozdrawiam wszystkich. Szukałem dośc długo odpowiedzi na mój problem i niestety nic nie znalazłem. Mam kłopot z szyberem. Otóz jak kupiłem samochód szyberdach tylko się uchylał (tył podnosił się do góry) Przy próbie całkowitego otwarcia słychac było trzask ale w przedniej części, jakby nad silniczkiem od napędu szyberdachu. Niestety pewnego dnia nacisnołem gózik otwierania i niestety coś strzeliło i koniec. Szyber uchyla sie ale nie można go zamknąć. Lewa strona podnosi sie ale żeby opadła trzeba ręcznie popchnąc do tyłu taki metalowy element. Prawa strona zamyka się bez problemu, ale przy otwieraniu i próbie domkniecia nadal słychać trzask z przodu. Co może byc przyczyną. Nie mam nigdzie w pobliżu serwisu szyberdachów więc musze sam sie pobawić. Jeżeli macie jakieś sugestie to prosze o pomoc bo może nawet nie ma sensu się do tego dotykać.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr gru 27, 2006 16:41

wystraczy jak poczytasz na tym forum o awarii lewej prowadnicy. Można próbować naprawić http://vwforum.pl/szyberpassatgolf.html


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Krzycho82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt lis 28, 2006 10:53
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: Krzycho82 » śr gru 27, 2006 21:40

Witam,
Prowadnice mam chyba całe, ale mam inny problem. Mianowicie pękał chyba linka od tego mechanizmu w środku. Podnosi a nie opuszcza !.
Czy to dziadostwo łatwo jest wymienić i gdzie to dostanę?
P.s. ktoś ma instrukcję jak to zrobić łącznie z podsufitką? Nie chce zdemolować Golfa!
Od razu tez bym zastosował ten patent na prowadnice!
Super pomysł! Gratulacje


Pozdrowionka

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr gru 27, 2006 21:56

Jejku ludzie naprawdę nie zaglądaci nawet do działu porady???
http://vw2.info/vwforum/szyber/


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

braavoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr maja 10, 2006 23:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

gdzie i za ile można kupic nowy szyberdach

Post autor: braavoo » czw gru 28, 2006 11:28

Witam mam podobny problem z dachem lewa prowadnica płekła ... CHCIAłBY MZAKUPIC nowy szyberdach jaka jest jego cena ??? i gdzie mozna kupic moze jakis link do stronki :jezor:



Martino81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt lis 29, 2005 12:12
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Martino81 » pt gru 29, 2006 07:55

"jedynie słuszny" portal aukcyjny cena ok 300- 400 zł lub same prowadnice z ASO.



Awatar użytkownika
kacfrojd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Nowogrodziec

Post autor: kacfrojd » czw sty 25, 2007 22:36

:bajer: No dobra a może teraz porada dla kogoś komu ta prowadnica jusch się urwała ????????? Wiecie gdzie dostać taką ?? Obskoczyłem wszystkie szroty w okolicy i nicccc.. Proszę o pomoc i również o foty co do tego podgięcia.
Pozdrawiam :metal:



Awatar użytkownika
pasja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sty 29, 2007 22:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: pasja » pt lut 02, 2007 21:32

dobra wszystko juz wiemy. pytanie nastepne co do odprowadzania wody, wiadomo ze jest tam system rurek ktore odprowadfzaja wode do slupkow, od dolu wychodza one miedzy zawiasami drzwi przednich, czy aby tlyko tam?? pytanie numar 2!: czy te rurki sa metalowe czy gumowe?? bo chce wziasc druta srednio grubero i wepchnac go od dolu! mam nadzieje ze odetkam te rurki z lisci i calej reszty szlamu ktory tam sie przez 12 lat zbeiral a nie rozwale ich albo przedziurawie:) prosze o porade:) :)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1693571#1693571 <--SpRaWdZ tO
WSTYD TO KRAŚĆ I MIEĆ OSZPECONEGO GOLFA!!!!!

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt lut 02, 2007 21:39

pasja, z tylu tez sa odplywy. Pod zderzakeim, po bokach...
Lepiej zamiast druta uzyj linki, takiej od predkosciomierza albo czegos, bo naprawde narobisz dziur.
Tu masz info i foto:
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
pasja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sty 29, 2007 22:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: pasja » pt lut 02, 2007 21:58

Dzieki za pomoc. Oszczedziles mi kupe nerwow;] Pozdrawiam;]


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1693571#1693571 <--SpRaWdZ tO
WSTYD TO KRAŚĆ I MIEĆ OSZPECONEGO GOLFA!!!!!

Awatar użytkownika
semp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 14:56
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: semp » wt lut 13, 2007 00:46

Panowie ja troche mam inny problem ale nie odbiegajacy znacznie od tematu bo mianowicie chodzi o jedno SZYBERDACH. Jak mam otwart szyberdach i chcem go zamknąc z kluczyka to trzymam kluczyk i czasem sie zamknie a czasem nie, a jeszcze czasem tylko do polowy i sie zatrzyma i dalej proboje cofam kluczyk i jeszcze raz probuje go zamknac i nic musze wsiadac do samochodu kluczyk do stacyjki zaplon wlaczyc i przyciskiem z podsufitki domykac:/ co moze byc tego przyczyna POMÓŻCIE !!!


[img]http://www.marcinek1985.republika.pl/vwgolf/podpis_semp.jpg[/img]

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr lut 14, 2007 00:12

semp, a centralny sie zamyka bez zadnych problemow, czy tez czasmai musisz kilka razy krecic kluczem ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 461 gości