Jak zwiększyć moc w silniku 1,4 w golfie3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Post autor: vaclavo » śr sty 18, 2006 21:32

Marihuana Man pisze:
Pinhead pisze:Co prawda mógł by się zdziwić gdyby został objechany z pod świateł przez Poloneza
Żebyś wiedział, że kiedyś jak jechałem moim 1,4 objechał mnie duży fiat (czyt.. 125 p :rotfl: ) Oczywiscie był troche dłubany, ale w końcu był to duży fiacior... A najlepsze były podjazdy pod byle jaką troche większą górkę... Na dwójce max 60-70 a po wbiciu na 3 gadzina schodziła do 65 i utrzymywała tą predkość... A lewym pasem właśnie mijała mnie jakaś pupa w corsie '90 1,2... Tak się jeżdziło abd... :helm:
Przy okazji to Ci chyba też na głowe najechał :goof:


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

problem

Post autor: dominik7 » śr sty 18, 2006 21:36

Ta...Ja tam mam problemy z wyprzedzaniem przy 1,6-nie oszukujmy sie-to to samo co ABU.Jako takie wyprzedzanie zaczyna sie w Trojce od 1,8.Moze to jest wina tego ze jest to auto ciezkie i swoimi gabarytami stawia duzy opor powietrza.



ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » śr sty 18, 2006 21:41

Marihuana Man pisze:
Pinhead pisze:Co prawda mógł by się zdziwić gdyby został objechany z pod świateł przez Poloneza
Żebyś wiedział, że kiedyś jak jechałem moim 1,4 objechał mnie duży fiat (czyt.. 125 p :rotfl: ) Oczywiscie był troche dłubany, ale w końcu był to duży fiacior... A najlepsze były podjazdy pod byle jaką troche większą górkę... Na dwójce max 60-70 a po wbiciu na 3 gadzina schodziła do 65 i utrzymywała tą predkość... A lewym pasem właśnie mijała mnie jakaś pupa w corsie '90 1,2... Tak się jeżdziło abd... :helm:
no to przykre patrzac przez pryzmat twoich traumatycznych przezyc z golferkiem ABD to nie dziwie sie twoim postom obys tak tylko nie mial teraz ze swoim gti... nie daj boze trafisz na jakiegos poldka dlubnietego i bedzie :mlotek: :mlotek:



vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Post autor: vaclavo » śr sty 18, 2006 21:45

Do Marihuana Man: No - dosyć sie już ośmieszyłeś z tym twoim Fiatem 125p 2.0 ADY także znikaj z tego temau!!! Papa :bigok:


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » śr sty 18, 2006 21:45

ksorzel pisze:ale mnie wkurza to ze jakiby nie zalozyc temat o 1.4 to zaraz sie zaczyna jechanie ze lepiej zrobic swapa niz ladowac
No cóż wywalenie kata dało ci jakieś 3 no może 5KM mocy ekstra...bo nie wiecej.. Ale to przecież nie jest zwiekszenie jego mocy tylko doprowadzanie silnika do fabrycznej wydajności (a właściwie usuniecie usterki)... ...A jeśli jest pytanie "Jak zwiekszyć moc w silniku 1,4" To ja i koledzy forumowicze rozumiemy zwiekszyć moc... o 10... 20...30KM ... A do tego 1,4 sie nie nadaje (zwłaszcza tanim kosztem) i na to pytanie dostaliście normalna odpowiedz...nie da sie, nie warto, zamień silnik, zmień auto... przeca wszystko zgodnie z prawdą...
ksorzel pisze:ze jak ktos ma problem z 2.0 to lepiej niech kupi astre gsi
Tego mimo moich szczerych checi nie zrozumiałem...
vaclavo pisze:Przy okazji to Ci chyba też na głowe najechał goof
Straciłes kontakt z rzeczywistością... Ja jedynie jade po twóim silniku... a ty jedziesz po mnie... bo osmieliłem się skrytykować twój wspaniały silnik...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

problem

Post autor: dominik7 » śr sty 18, 2006 21:50

Do vaclavo-czemu go wyganiasz?Chyba kazdy ma prawo miec wlasne zdanie.Tym bardziej ze gosc mial ABD.To oznaka zlego smaku. :chytry:



ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » śr sty 18, 2006 22:02

marycha a ktos na forum probowal juz kombinowac cos z ABD i opisal swoja historie? skad twoje wnioski ze nie mozna go podrasowac? prosze o jakies konkretne argumenty...



vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Re: problem

Post autor: vaclavo » śr sty 18, 2006 22:03

dominik7 pisze:Do vaclavo-czemu go wyganiasz?Chyba kazdy ma prawo miec wlasne zdanie.Tym bardziej ze gosc mial ABD.To oznaka zlego smaku. :chytry:
Ok sorry poniosło mnie!! przepraszam!! Ale jeżeli Marihuana Man miał ABD i tak strasznie mu chodził to napewno jakiś szmelc był.... druga sprawa nie porównuje sie silnika mocy 60KM do silników 90KM lub więcej... trzeca sprawa nie jest to jedyny samochód którym jeżdrze - bo jest jescze kilka innych mocniejszych rzędu 90 - 130KM i wcale aż takie zrywne to nie są szczególnie BMW 3 :D ...a czwarta sprawa - MARIHUANA MAN - MOŻE KOMUŚ JEGO ABD LEPIEJ CHODZI NIŻ TWÓJ!!! i przestań bluzgać na ten motor tylko napisz coś ciekawego jak sie oczywiście znasz (nie chce tu podważac Twojej wiedzy) Jeszcze raz sorry...


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr sty 18, 2006 22:05

Proponuje do ABD dodać turbo. Co prawda bedzie to koszt porównywalny z wartością całego auta ale przecież to nie ważne. Ktoś wyda powiedzmy 2000zł na to aby mieć silnik o parametrach przeciętnego 1.8... jaki to by miało sens ? :goof:


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » śr sty 18, 2006 22:16

ksorzel pisze:marycha a ktos na forum probowal juz kombinowac cos z ABD i opisal swoja historie? skad twoje wnioski ze nie mozna go podrasowac? prosze o jakies konkretne argumenty...
Taaa... pamietam.... Były to dosyc radykalne i kosztowne rozwiązania do wyscigów na 1/4 mili... związane z planowaniem głowicy... wymiana wałka rozrządu... oraz maksymalnym odchudzeniem auta... koleś zyskał ok 30 KM ale sam wałek rozrządu go kosztował kolo 300 Euro... Poza tym jeśli dobrze pamietam ten silnik siedział w polo...
vaclavo pisze:Ale jeżeli Marihuana Man miał ABD i tak strasznie mu chodził to napewno jakiś szmelc był
Pewnie to był szmelc... na dwójce bujał sie do 70 (raczej norma w tym silniku), v max 165 czyli o jakieś 8 km wiecej niż podaje fabryka (też raczej norma)... Ale ty go widziałeś więc wiesz lepiej... Poza tym przy twoim vmax 185 to każdy abd bedzie szmelcem... Wiec zwracam honor...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Post autor: vaclavo » śr sty 18, 2006 23:05

ja sie na dwójce bujałem 90 :D


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » śr sty 18, 2006 23:20

vaclavo pisze:ja sie na dwójce bujałem 90 Very Happy
To tak jak ja swoim 2,0 :bajer:


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

michal_thcv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 20:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michal_thcv » śr sty 18, 2006 23:28

Nie mogłem już wytrzymać i sam przestawiłem gaz dokładnie ten zawór, którym ustawia się spalanie (jak coś źle piszę to poprawcie mnie) Nie wiem jak będzie z ekonomią, ale teraz w porównaniu z poprzednim ustawieniem samochód wchodzi na obroty jak nigdy i lepiej przyspiesza. Silnik ABD 1 raz miło mnie zaskoczył Zobaczę jak będzie ze spalaniem.



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » śr sty 18, 2006 23:31

michal_thcv pisze:Nie mogłem już wytrzymać i sam przestawiłem gaz dokładnie ten zawór, którym ustawia się spalanie (jak coś źle piszę to poprawcie mnie) Nie wiem jak będzie z ekonomią, ale teraz w porównaniu z poprzednim ustawieniem samochód wchodzi na obroty jak nigdy i lepiej przyspiesza. Silnik ABD 1 raz miło mnie zaskoczył Zobaczę jak będzie ze spalaniem.
No to ladnie pewnie sie zdziwisz, zalezy ile odkreciles ale jezeli o 1/4 obrotu to bedzie wiecej bral, u mnie byl wzrost ok 3 litry na 100 km, ale u mnie inna bajka bo mam spier... instalacje


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 284 gości