NGK czy ISKRA

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » wt kwie 25, 2006 11:37

Pinhead pisze:TAZ: A Balcerowicz musi odejść ! :helm: Dlaczego tylko NGK ? Bo NGK są najdroższe czy bo taka moda ? :)

CYBER: Wieloelektrodowe świece i tak dają tylko 1 iskre więc kompletnie nic to nie zmienia w działaniu silnika. Kolejne elektrody są tylko dla wydłużenia możliwych przebiegów na świecy. Jak jedna elektroda się zabrudzi czy wypali (zwiększy się szczelina) to iskra może przeskakiwać na kolejnej ot cały bajer świec 2,3,4 elektrodowych.
CAŁKOWICIE się zgadzam. :bigok:


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » wt kwie 25, 2006 15:13

Pinhead pisze:Oczywiście że świece dydykowane pod LPG . Charakteryzują się zmniejszoną przerwą między elektrodami... i tylko tym. Jak ktoś kupi sobie 1 elektrodową świece i zmniejszy przerwe to otrzyma świece do LPG.
Chyba raczej odwrotnie.
jest fakt jedna elektroda i wieksza przerwa.
3 elektrodowe maja mniejsze przerwy. Gaz potrzebuje lepszej iskry, dlatego zwiekszono przerwe i usunieto pozostale 2 elektrody aby iskra byla pewniejsza i "ostrzejsza".
Do tego sa wydluzone.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » wt kwie 25, 2006 15:19

Co to jest ostrzejsza iskra ? :) Dlaczego miał by wymagać "ostrzejszej" iskry ? Wydaje mi się że po prostu wymyślasz albo powtarzasz po kimś kto taką BZDURE wymyślił :)
Mieszanka lpg+powietrze ma większą rezystancje niż benzyna+powietrze ot rozwiązanie tajemniczej zagadki ;) Przerwy w 3 elektrodowych nie są wcale mniejsze niż w 1 elektrodowych. Nie wiem jak te przerwy liczyłeś ale na pewno nie między elektrodą środkową a 3 zewnętrznymi. Świece do gazu mają zmniejszoną przerwe a 1 i 3 elektrodowe mają taką samą szczeline co możesz sobie sprawdzić np. TUTAJ na przykładzie świec Iskra dla silników GX, RD, RG, RP.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » wt kwie 25, 2006 16:07

pkirylcz pisze:aby iskra byla pewniejsza i "ostrzejsza".
Nie ma czegoś takiego jak pewniejsza albo "ostrzejsza" iskra.
Ja kiedyś eksperymentowałem w/g jakiejś mądrej książki nawet z wygładzeniem i polerowaniem elektrod
Skutku pozytywnego nie było żadnego. :bigok:


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

Awatar użytkownika
Monsteer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 13, 2006 16:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Monsteer » śr kwie 26, 2006 20:08

pkirylcz pisze:
Pinhead pisze:Oczywiście że świece dydykowane pod LPG . Charakteryzują się zmniejszoną przerwą między elektrodami... i tylko tym. Jak ktoś kupi sobie 1 elektrodową świece i zmniejszy przerwe to otrzyma świece do LPG.
Chyba raczej odwrotnie.
jest fakt jedna elektroda i wieksza przerwa.
3 elektrodowe maja mniejsze przerwy. Gaz potrzebuje lepszej iskry, dlatego zwiekszono przerwe i usunieto pozostale 2 elektrody aby iskra byla pewniejsza i "ostrzejsza".
Do tego sa wydluzone.

Ej No właśnie!!! Czytam sobie o zmniejszaniu przerwy do LPG i coś mi nie pasi bo ja musiałem zwiększyć do 1mm żeby można było jeździć na gazie. Mam Boscha W8DTC (czy jakoś tak) trójelektrodowe. Kiedy miałem przerwy rzędu 0,7mm to całkowita klapa, Muł... nie dało się jeździć.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr kwie 26, 2006 23:40

Ludzie dajcie spokój :goof: Pisałem i podawałem linka do wyjaśnienia więc nie ma sensu dalej ciągnąć tej dezinformacji o większej przerwie dla lpg. Przyczyn dla których Ci muliło przy 0.7mm może być cała masa począwszy od faktu że miałeś 3 elektrodowe po niedokładne zmniejszenie przerwy które w ogóle nie powinno się wykonywać w 3 elektrodowych świecach.


=-Pinhead-=

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 285 gości