Czy w 1.8 RP są dwie pompy paliwa? Dziwne zachowanie silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
koszu_sk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: śr gru 20, 2006 23:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: koszu_sk » pn lip 21, 2008 22:12

ale ich cycory mocno szczypią !!!!!!!!!!!!!!!!! auto warte może ze 4000 a pompa 1000 buhaha śmiechu warte, wezmę chyba ta chińszczyzne z alledrogo...

http://allegro.pl/item402732416_pompa_p ... nowa_.html
Ostatnio zmieniony pn lip 21, 2008 22:15 przez koszu_sk, łącznie zmieniany 1 raz.


http://koszu-sk.fotosik.pl/albumy/425723.html

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn lip 21, 2008 22:16

koszu_sk, jezeli masz mozliwosc zalatwienia sobie jakiejs ze szrotu , to jezeli koles daje jakas gwarancje to moze byloby to lepsze jak ta chinszczyzna :) bo pozniej chyba ciezko sie dogadac z kolesiem przez allegro , jak jechac do szrotu pokazac swistek podpisany przez kolesia i z nim sie dochodzic :) no nie wiem co Ci poradzic :)

[ Dodano: Pon Lip 21, 2008 10:21 pm ]
mialem przyjemnosc z ta pania z allegro , zamawialem koledze do vento pompe, musialem ja postraszyc policja zeby kase oddala :P ale pozniej mi kolega mowil ze oddala kase , bo nie taka wyslala jak potrzeba. Cale szczescie ze nie byla pompa zakladana , bo inaczej by nie bylo o czym gadac, kolega wyciagnal z pudelka porownał ze swoja i od razu zapakował, dochodzil sie z baba chyba miesiac, no ale w koncu sie udało.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
koszu_sk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: śr gru 20, 2006 23:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: koszu_sk » pn wrz 22, 2008 01:09

Witam, próbował ktoś już wyciągać wkład z obudowy bez ściągania całości?? Dużo się paliwa wyleje, czy raczej trza by spuścić całość z baku, i jak tam wygląda uszczelnienie? Potrzebuje właśnie z uszczelnieniem zrobić bo mi cieknie przez śrubkę, tam jest jakiś oring czy co, jak to się trzyma? Pomóżcie ludziska bo mnie czeka kurs z krakowa nad morze to troche tego paliwa bym zgubił po drodze... Nowej pompy nie chce bo ta działa... tylko cieknie... :cry: ](*,)


http://koszu-sk.fotosik.pl/albumy/425723.html

Awatar użytkownika
zjawa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: wt cze 26, 2007 08:53
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: zjawa » pn wrz 22, 2008 07:41

koszu_sk, jak wyjmiesz sam wkład to wyleci około 1.5l paliwa jak coś podstawisz to nic straconego . na pompie jest oring taki zielony :grin: fotka przedstawia poglądowo oring i jego umiejscowienie na pompie z innego vw
Obrazek
całą operacje można wykonać pod autem bez odkręcania obudowy pompy i spuszczania paliwa ze zbiornika . Zgodnie z tym co sprawdziłem w ETCE "nr: 903 124 02 o-ring 42x5,3 "
Ostatnio zmieniony pn wrz 22, 2008 08:07 przez zjawa, łącznie zmieniany 1 raz.


-----------o00o----'(_)'----o00o-----------

Awatar użytkownika
koszu_sk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: śr gru 20, 2006 23:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: koszu_sk » pn wrz 22, 2008 10:15

Dzięki wielkie!!!!!!! o to mi chodziło!!!!!! Pozdro. aaa i był bym zapomniał, jak się odpowietrza układ paliwowy???
Ostatnio zmieniony pn wrz 22, 2008 10:17 przez koszu_sk, łącznie zmieniany 1 raz.


http://koszu-sk.fotosik.pl/albumy/425723.html

Awatar użytkownika
zjawa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: wt cze 26, 2007 08:53
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: zjawa » pn wrz 22, 2008 10:57

nie odpowietrzasz , po prostu parę razy włączasz i wyłączasz stacyjkę aby paliwo nabiło ciśnienia w układzie i tyle , w czasie jazdy sam sie odpowietrzy .


-----------o00o----'(_)'----o00o-----------

Awatar użytkownika
kkarols16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 14:20
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: kkarols16 » wt wrz 23, 2008 20:34

Też mam takie szarpnięcia w RPku, kilka razy zabrakło benzynki, ale samochód nadal odala, możliwe ze spalila sie ta pompa w baku i ciągnie tylko ta druga? jakim napięciem sprawdzić tą pompke w baku? i czy bez wyjmowania jej bedzie slychac ze chodzi? bo niemoge za cholere jej odkręcic :(



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt wrz 23, 2008 23:11

kkarols16 pisze:możliwe ze spalila sie ta pompa w baku i ciągnie tylko ta druga?
tak

kkarols16 pisze:jakim napięciem sprawdzić tą pompke w baku?
12V



kkarols16 pisze:i czy bez wyjmowania jej bedzie slychac ze chodzi? bo niemoge za cholere jej odkręcic

powinno ja slychac


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
ASUS1986
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: śr sie 01, 2007 17:25
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: ASUS1986 » pt wrz 26, 2008 13:37

kkarols16 pisze:Też mam takie szarpnięcia w RPku, kilka razy zabrakło benzynki, ale samochód nadal odala, możliwe ze spalila sie ta pompa w baku i ciągnie tylko ta druga? jakim napięciem sprawdzić tą pompke w baku? i czy bez wyjmowania jej bedzie slychac ze chodzi? bo niemoge za cholere jej odkręcic :(
U mnie to normalnie ta pompke w baku slychac po wlaczeniu zaplonu jak przez chwile pompuje zeby dobic cisnienie (dodam ze tez mam mam RPka)


Obrazek

Awatar użytkownika
kkarols16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 14:20
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: kkarols16 » pt wrz 26, 2008 15:32

No i u mnie slychac po przekręceniu kluczyka, kiedyś sie zastanawiałem co tak pompuje i myślałem albo pompka nabija albo od centralnego pneumatyczna tylko po co? hehe czyli po przekreceniu kluczyka napewno nabija ta w baku a nie ta druga obok baku? a jeszcze jedno pytanko bo kiedyś podłączyłem sobie przekaźnik zeby mi pompkę wyłączał jak sie gaz włączy i teraz sie zastanawiam którą mi pompke wyłącza? ale na pewno sie nie da odpalić bez przekaźnika



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 26, 2008 15:43

kkarols16 pisze:hehe czyli po przekreceniu kluczyka napewno nabija ta w baku a nie ta druga obok baku?
zawsze pracują obie razem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » pt wrz 26, 2008 16:43

Czytałem nie całą pierwszą stronę tematu i wydaje mi się, że ni jest to wina pompy paliwa.
U mnie też takie coś było - tak samo się zachowywał silnik, szarpało go...
Ja wymieniłem łożyska i regulator napięcia w alternatorze i problem ustąpił.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt wrz 26, 2008 17:35

Xabingo pisze:Ja wymieniłem łożyska i regulator napięcia w alternatorze i problem ustąpił.
no to miales szczescie , bo łozyskla w alternatorze nie odpowiadaja za szarpanie silnika podczas jazdy :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » pt wrz 26, 2008 18:41

no to miales szczescie , bo łozyskla w alternatorze nie odpowiadaja za szarpanie silnika podczas jazdy :)
Może i nie - ale u mnie winą był alternator. Po wymianie samych łożysk praca silnika się poprawiła ciut, ciut... - odczuwalnie. A po wymianie regulatora to silnik pracuje jak nówka.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 418 gości