Naprawde białe światło/żarówki H7 jakie żarówki???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

step26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 19, 2009 15:47
Lokalizacja: zamojskie

Post autor: step26 » pn lut 23, 2009 22:39

Zico63b pisze:W środkowym górnym polu są pozycyjne
powiedz mi jeszcze Zico63b
- w takim razie przednie kierunki pozostaja w zderzaku?
- oraz ten na dole maly jest slepy - nie do uzytku?
- oraz czy jak je zaloze to poprawi mi sie naprawde widocznosc w nocy, teraz mam jednokomorowe??



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn lut 23, 2009 23:46

Tak, w tej lampie kierunków, ani też np. dziennych, nie przewidziano. Kierunkowskazy są wówczas nadal w zderzaku.
To małe "cóś" jest zaślepką, nawet gdyby udało się wmontować oprawkę dla np. właśnie dziennych - to lipa!, nie ma homologacji :grrr:
Światło się poprawi w stosunku do standardowych H4, lecz najwięcej dają przekaźniki (dużo rozwiązań, jak je założyć jest w internecie), chodzi o zmniejszenie strat napięcia na żarówkach.
Lampy, razem "dołem" w tym samym stylu, wyglądają tak:
Obrazek Obrazek



step26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 19, 2009 15:47
Lokalizacja: zamojskie

Post autor: step26 » wt lut 24, 2009 16:54

wielkie dzieki Zico63b
teraz juz wszystko rozumiem, ladnie to zrobiles u siebie, wszystko kolorystycznie dopasowane,
chyba kupie te reflektory, bo denerwuje mnie jazda w nocy na nie oswietlonych drogach, poniewaz mam slaba widocznosc; a i ich cena nie jest az taka duza jak za Helle



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt lut 24, 2009 19:32

Te lampki z linku to właśnie chyba ori Helle, u mnie natomiast są 100% Helle, a był już z takimi lampami w Niemczech, Jedna pani tak sobie zamontowała. Ja dodałem tylko cleary z tyłu, były Hella dymione fabrycznie, a są takie.
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt lut 24, 2009 19:37 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Post autor: roger18sx » wt lut 24, 2009 20:43

Ja mam taki mały problem w mojej 3 gti mam zarówki h 4 90/100 wat swiatło swieci na biało lecz gdy włacze swiatła długie to sobie swieca lecz gdy lekko podciagne do siebie przełacznik krótkie/długie to długie zaczynaja swiecic jeszcze jasniej według mnie tak powinny swiecic i musze sprawdzic napiecie na zarówkach bo cos nie łaczy albo sam juz nie wiem co


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » śr lut 25, 2009 02:37

Po pierwsze: nie stosujcie, Koledzy, żarówek 90/100W w nieprzygotowanej specjalnie instalacji!
Pisano już o tym wielokrotnie - kable muszą być wówczas dane grubsze, połączenia na przekaźnikach! To tylko może przynieść szkody dla pojazdu. Na odpowiedź że tak już długo "chodzi" i jest dobrze - odpowiedź brzmi: do czasu.
Dodatkowo cierpią odbłyśniki od przegrzania takimi żarówkami.
Sprawa rozjaśniania przy przełączaniu: w chwili przełączania świateł - na moment włącza się sygnał błysku długimi a sygnał błysku idzie innym, znacznie krótszym torem i stąd spadki napięć są tam znacząco mniejsze i jest to widoczne gołym okiem. Tak już jest.



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » pt maja 08, 2009 09:27

No i sraczka.No i po Tungsramach spaliła sie jedna a druga nie wygląda też rewelacyjnie.H4 wymieniałem mniejwięcej co rok a tu po nie całym półroku.
Teraz testuję PHILIPSY PREMIUM.Kolor bez rewelacji ale jakoś dalej i szerzej świecą.


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

riggs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 23:12
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: riggs » czw sie 13, 2009 23:36

Panowie ja mam pytanko.Mam MK3 ze standardwymi reflektorami nie dzielonymi.Spaliła mi się żarówka H4 zaglądam na allegro a tam masa tych żarówek i każdy jak zwykle ma najlepsze.Chciałbym kupić jakieś żarówki które lepiej oświetlą drogę i nie będą świecić na słaby żółty kolor.Reflektory są ok,odbłyśniki nie zniszczone więc wystarczy wymiana żarówek (zresztą nie mam obecnie kasy na zmianę refl) Nie chcę też jak ktoś tu zauważył żarówek pomalowanych lakierem do paznokci na niebiesko tylko jakieś w miarę dobre żarówki które będą biało i mocno świecić niestety na Philipsy mnie nie stać.Czy są jakieś dobre żarówki za przystępne pieniądze?



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » pt sie 14, 2009 07:48

riggs, są, BOSMA mam na długich ......załuż przekaźniki bedzie jaśniej i bielej.
to sa takie zarówki tylko ja mam H3
Obrazek
Płaciłem 20zł za pare a cena sklepowa to 25zł.Szukaj u siebie w mieście bo na alledrogo nie zawsze jest taniej...
Ostatnio zmieniony pt sie 14, 2009 08:00 przez Fahoo, łącznie zmieniany 1 raz.


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » pt sie 14, 2009 14:12

riggs ja mam H4 firmy Farenheit, dostepne na alledrogo jak i w miejscowych sklepach. Nie narzekam na kolor swiatla ale chyba przydaly by mi sie przekazniki tez :)


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Awatar użytkownika
maciekgeo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:42
Lokalizacja: Houghton le Spring

Post autor: maciekgeo » sob wrz 12, 2009 17:15

ja zamontowalem u siebie Philips X-treme Power i polecam wszystkim idealna geometria i duzo wiecej swiatla niz w standardzie.
Pozdro



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » sob wrz 12, 2009 17:58

maciekgeo, koszt zarówek philipsa zabija :green_fuck:


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
pegasus_sis
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob lis 24, 2007 20:13
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: pegasus_sis » sob wrz 12, 2009 22:02

Fahoo Zamiast przepłacać na Philips warto kupić Narva Range Power White (niebieski pasek na końcu bańki - jasno ale nie biało) i Narva Range Power Blue ( cała lekko niebieska jak Bluevision - na biało a nocą wpadające w lekko niebieski).
X-treme ma chyba raptem 100-200 lumenów więcej - jest test na Autoexpress.co.uk. :bajer:



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » sob wrz 12, 2009 22:26

pegasus_sis, ja to wiem bo mam teraz na długie bosma z ...coś tan white i miałem w ręce narve cena ta sama ....widziałem testy i nieźle wypadają żarówki z carefura


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 398 gości