silnik i ceramizer

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt cze 16, 2009 19:01

ale jaja :) dzisia mierzylem mu jeszcze raz i wyszło rowno na kazdym po deczko nad 8 , a na ostatnim mial 9 , prawie pod 10 podchodziło, cos mi sie zdaje ze ten manometr mi napedził strachu niepotrzebnie :) kolega zamówił nowy manometr, wiec jak przyjdzie to jeszcze raz na spokojnie jeszcze zmierze, ale wydaje mi sie ze tragedii nie ma az takiej na jaka by sie zapowiadało. nadal sie zastanawiam nad ceramizerem :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » wt cze 16, 2009 20:05

ja mam ponad 300 tys, ponad 100 tys na lpg i na kazdym po 11 bar. Ale to i tak za mało na ten silnik bo powinno byc 13-14...


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt cze 16, 2009 22:31

chosen, nie marudz :D masz verdichtung 10 , tak jak np ABS , i u kumpla ma 4X11 przy przebiegu prawioe 280 tys, tyle ze auto gazu nie widzialo :)

[ Dodano: Wto Cze 16, 2009 10:36 pm ]
tylko teraz zastanawiam sie czy to verdichtung to nie czasem stopien sprezania :) ale na mój szwabski to bedzie cos z cisnieniem :)

[ Dodano: Wto Cze 16, 2009 10:38 pm ]
oo i jeszcze doczytalem teraz to : "Na ciśnienie sprężania silnika mają bezpośredni wpływ czasy otwarcia zaworów. Nie należy więc się dziwić, że po montażu sportowego wałka rozrządu o dłuższych czasach do sprawnego technicznie silnika, ciśnienie sprężania zmniejszy się np.: z 12 do 8 barów. Nie ma to absolutnie żadnego związku ze stanem technicznym silnika, a wynika ze zmiany kątów, w których otwierają się i zamykają zawory. Po wymianie lub przestawieniu kątowym wałka rozrządu należy zmierzyć, jakie jest ciśnienie sprężania, by mieć jego wartość porównawczą do późniejszej diagnostyki silnika. W silnikach sportowych fabrycznie podawane wartości ciśnienia nie nadają się do tego. "
a ja sobuie przypomnialem ze mam walek ostrzejszy :P z GTIka ADY , wprawdzie niewiele tam jest, kilka stopni wczesniej sie otwiera, dluzej jest otwarty i pozniej zamyka , ale no to chyba zawsze cos :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » wt cze 16, 2009 23:01

guti, dokladnie stopien sprezania.

Powinien miec 13-14... mam lipe dlatego ze przyspiesza do 100 jak trzeba przepisowo ale za to max ma juz tylko 180km/h


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt cze 16, 2009 23:16

to bedzie dobre?? :)
http://allegro.pl/item653794368_popraw_ ... klepu.html

tylko tu wychodzi ze musiałbym lac 2 opakowania :) skoro mam przebieg okolo 300 tys, oleju do 8 litrów w silniku, poczytam to sobie co pisza w gazetach , kto wie , jak mnie co trafi to zaraz kupie :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » wt cze 16, 2009 23:30

guti, no to widze, ze wszystkiemu chyba winny manometr, bo prawde mowiac tak niskie cisnienie i zero problemow, juz nie mowiac o spadku mocy to bylo dosc dziwne...

a co do ceramizera, to ja bede wlewal, z tym ze ten firmy xado.. cena w sumie ta sama.. ale jakos w przyszlym tyg chyba zrobie sobie pomiar cisnienia i pozniej po zalaniu ceramizerem i swieza oliwa LM... zobaczymy jakie beda wyniki..



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt cze 16, 2009 23:35

haps, masz namiar na tego xado ? pochwal sie :)

[ Dodano: Wto Cze 16, 2009 11:44 pm ]
przeczytalem to http://www.vtuning.com/xado.html , tam na dole odsyla do tego ceramizery , kteore znalazlem na allegro


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » wt cze 16, 2009 23:45

guti, no z uzytkownikiem oldstaszek rozmawialem, moze zalatwic...

a jesli chodzi o wieksza dystrybucje to znalazlem cos takiego i to w wawie, w przyszlym tygodniu jak bede mial czas to pewnie sie tam przejade..

http://www.profes.waw.pl/xado/

a zadzwonic mozna juz jutro i sie dowiedziec co i jak..



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt cze 16, 2009 23:50

haps, słuchaj , jezeli dałoby sie to daj znac, ja tez byłbym chetny :) daj mi namiar do zrodla z jakiego bedziesz to brał.

[ Dodano: Wto Cze 16, 2009 11:53 pm ]
to bedzie to nie ?

XADO Żel do silników benzynowych i na gaz – tubka 9 ml
- 60 zl


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » śr cze 17, 2009 00:00

guti pisze:to bedzie to nie ?

XADO Żel do silników benzynowych i na gaz – tubka 9 ml
- 60 zl
no tak mi sie wydaje, ze to wlasnie to.. jak patrzylem na ebay.com i innych podobnych to tez w takiej pojemnosci te tubki sa...

spoko jak sie dowiem to dam znac.. :bigok:



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr cze 17, 2009 00:08

http://www.profes.waw.pl/xado/ na gotowo 72,50 zł , no chyba ze dałoby sie cos taniej , albo kolegów namówie :P to bedzie taniej troszke :) na jakies piwo sie urwie :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » śr cze 17, 2009 11:16

oldstaszek pisze:@ dziechu - oleje to zupełnie inne zagadnienia tribologiczne i nie łączą się z tematem "ceramizerów".
Niezupełnie inne - celem obu jest zmniejszenie tarcia, olej poprzez wytworzenie warstwy (filmu) oddzielajacego metalowe elementy od siebie, ceramizer poprzez wytworzenie warstewki ceramicznej o duzej twardosci i małym współczynniku tarcia. Ja nie kończyłem na politechnice mechaniki, ale za to chemię i elektronikę :)

Co do ceramizerów to stosowałem firmy Xeramic. To holenderska firma (i produkcja w Holandii), jedna z pierwszych oferujacych te produkty, firma z bardzo dobra renomą i dużym doświadczeniem.
Ostatnio zmieniony śr cze 17, 2009 11:24 przez dziechu, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr cze 17, 2009 11:23

dziechu, a to nie chodzi o to ze to doktor zageszcza olej ? ze film wolniej spływa, ze uszczelnia wszelkie jakies szpary itd ? bo pamietam , ze jak kumpel wlał Lubro do silnika golfa ( o zgrozo!! ) to nic mu nie stukało :) szklaneczki sie zakleily chyba :D , tylko problem byl w zime :D cieeezko mu szło przekreceic wałem :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » śr cze 17, 2009 11:27

To nie motodoktor, czyli zagęszczacz, to ceramizer. Inna zasada, poczytaj temat od poczatku.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 351 gości