1.6 SR i wasze problemy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » śr maja 20, 2009 12:21

batman1702 pisze:Witam wszystkich,
jestem nowym forumowiczem i niestety nie mam troche czasu czytac wszystkich postow z tego tematu,bo mam problem z moim golfem 1,6 SR,a jest bardzo mozliwe ze juz o tym pisaliscie. Mianowicie od jakiegos czasu podczas jazdy, gdy puszczam noge z gazu, zaczynam slyszec chrobotanie(pykanie),tak jakby ze skrzyni, czuc to takze jak trzymam reke na galce biegu. Zauwazylem tez, ze za kazdym razem jak dodaje gazu i mijam wskazowke 2000 obrotow samochod delikatnie zaczyna mi szarpac. Co moga znaczyc takie oznaki??? Bede wdzieczny za Wasza pomoc,
pzdr
o kolego to jesli tak sie dzieje :(:( to bedzie skrzynia biegów a precyzyjniej najlepszy z najlepszych nitowany układ róznicowy na tym forum wielu to juz miało lub tak jak ja ma rózwniez czekam tylko az zostane na srodku skrzyzowania z rozwalonym układem róznicowym niestety taka wada fabryczna:(:( w regenerowanych skrzyniach nity zastąpione zostaja wzmocnionymi nitami lub srubamimnie niestety tez ta sytuacja dotkneła i bede musiał skrzynie kiedys kupic...

[ Dodano: 20 Maj 2009 12:27 ]
cad pisze:
dimmer pisze:sprecyzuj szarpanie chodzi c o efekt łapania lewego powietrza czy jescze cos innego??? jesli przepływke odłączysz i silnik zachowuje sie tak samo jak na włączonej przepływce to znaczy ze moze szwankowac własnie przepływomierz. a co do uszczelki pod głowicą to zerknij do zbiorniczka z płynem chłodniczym poznasz bo dostanie sie tam olej i kopcił by na biało nawet na gorącym silniku bo dostawał by sie do spalania.. mozliwe ze tez cewka zapłonowa szwankuje i nie zawsze spala mieszanke...
Szarpanie tzn obroty trzymia sie na poziomie 800 +/- 50 ale silnik nierówno pracuje (tak jaby mial problemy z zaplonem). Co do przepływki to własnie chyba po odłaczeniu silnik powinien chodzic na awaryjnym trybie i raczej równo.Oleju nie bierze i sam olej jest czysty.W zbiorniczku nie bulka.Po odpaleniu silnika zapala jakby na trzy cylindry(niezawsze) i tak przez chwile chodzi no chyba ze go przegazuje.
Aha ,czy kazdorazowo wam po przekreceniu kluczyka pompa paliwa nabija paliwo?

pompa tak robi i tak to prawidłowa reakcja a chodzi o takie cos tez mam tak tyle ze pali na wszystkie gary ale mam rózne prądy na cewce zapłonowej mniejsze i wieksze nie biore sie za to bo jeszcze nie jest zle bo skrzynie musze kupic i narazie nie zajmuje se cewką puki jeszcze działa.. wymieniłem jak i lambde przepływka prawidłowo dział czujnik temp oryginał termostat równiez wymieniony przepustnica wyczyszczona pozostaje cewka po zmierzeniu prądów wychodzi ze dwie daja mocniejsza iskre a dwie słąbsza .
Ostatnio zmieniony śr maja 20, 2009 12:28 przez dimmer, łącznie zmieniany 1 raz.


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

batman1702
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 14, 2009 16:41
Lokalizacja: Nowy Sacz
Kontakt:

Post autor: batman1702 » śr maja 20, 2009 13:54

Dzieki dimmer,
no szkoda, ze to skrzynia, nie nacieszylem sie dlugo tym autem :/ , nie wiecie gdzie mozna kupic w miare tania i pewna skrzynie biegow?
pozdrawiam



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » śr maja 20, 2009 14:15

sam jestem na jej kupnie zastanawiam sie nad rgenerowanymi z allegro lecz nie wszyscy je polecaja bo moga układy rózncowe wyc np przy hamowaniu silnikiem ale jeszcze nikt tego nie potwierdził ze wyją... ja szukam na okolicznych szrotach pytam o ceny kwota rzedu 1800 maksymalna jaka usłyszałem.... na allegro regenerowana w granicah 1500 sam tez nie wim co by było lepsze


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

bartek280
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr paź 08, 2008 22:39
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: bartek280 » śr maja 20, 2009 14:19

Witam mam pytanie mianowicie słyszałem ze silnik 1.6 o symbolu BGU jest zamiennikiem silnika AKL prośbę kieruje do wszystkich którzy wiedzą cos na ten temat czy to prawda czy nie? pytam dlatego bo w moim MK4 jest AKL niestety padł a mam własnie BGU i wygląda goły bez osprzętu identycznie z góry wielkie dzieki za odpowiedz i pozdrawiam wszystkich Forumowiczów :grin:



Marcin83-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Marcin83- » śr maja 20, 2009 14:53

Jazz_Blue pisze:
cad pisze:Aha ,czy kazdorazowo wam po przekreceniu kluczyka pompa paliwa nabija paliwo?
Tak i tak ma być
U mnie równiez pompa paliwa włącza się po otwarciu drzwi, ale nie za kazdym razem :-k
Macie tak samo?



cad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob mar 28, 2009 21:00
Lokalizacja: Net

Post autor: cad » śr maja 20, 2009 15:13

[ Dodano: 20 Maj 2009 12:27 ]
cad pisze:
dimmer pisze:sprecyzuj szarpanie chodzi c o efekt łapania lewego powietrza czy jescze cos innego??? jesli przepływke odłączysz i silnik zachowuje sie tak samo jak na włączonej przepływce to znaczy ze moze szwankowac własnie przepływomierz. a co do uszczelki pod głowicą to zerknij do zbiorniczka z płynem chłodniczym poznasz bo dostanie sie tam olej i kopcił by na biało nawet na gorącym silniku bo dostawał by sie do spalania.. mozliwe ze tez cewka zapłonowa szwankuje i nie zawsze spala mieszanke...
Szarpanie tzn obroty trzymia sie na poziomie 800 +/- 50 ale silnik nierówno pracuje (tak jaby mial problemy z zaplonem). Co do przepływki to własnie chyba po odłaczeniu silnik powinien chodzic na awaryjnym trybie i raczej równo.Oleju nie bierze i sam olej jest czysty.W zbiorniczku nie bulka.Po odpaleniu silnika zapala jakby na trzy cylindry(niezawsze) i tak przez chwile chodzi no chyba ze go przegazuje.
Aha ,czy kazdorazowo wam po przekreceniu kluczyka pompa paliwa nabija paliwo?

pompa tak robi i tak to prawidłowa reakcja a chodzi o takie cos tez mam tak tyle ze pali na wszystkie gary ale mam rózne prądy na cewce zapłonowej mniejsze i wieksze nie biore sie za to bo jeszcze nie jest zle bo skrzynie musze kupic i narazie nie zajmuje se cewką puki jeszcze działa.. wymieniłem jak i lambde przepływka prawidłowo dział czujnik temp oryginał termostat równiez wymieniony przepustnica wyczyszczona pozostaje cewka po zmierzeniu prądów wychodzi ze dwie daja mocniejsza iskre a dwie słąbsza .[/quote]

U mnie wlasnie pompa nie zalancza sie po kazdym przekreceniu kluczyka i to mnie martwi.Co do przepływki to bede sprawdzal w przyszlym tygodniu wszystkie jej parametry wg wzorcowych (karty serwisowej). Jak przemierzyles cewke? Ja podejrzewam jednak uszcelke pod glowica bo gdzies ta woda musi isc



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » śr maja 20, 2009 19:14

oj ja cewki nie sprawdzałem sprawdził mi ja mechanik jak to nie wiem jak swiece i kable wymieniał... a i jak sprawdzasz przepływomierz ??? gdybys podał ta karte serwiasowa i wrtosci przepływomierza byłbym wdzieczny :)


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
opti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob maja 09, 2009 13:45
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Post autor: opti » czw maja 21, 2009 07:09

Panowie POMOCY, zakupiłem na allegro autoalarm i gdy juz montowałem z kolegą okazało sie że MK4 nie ma krańcówek na zewnątrz a są w zamkach pod światełko nie moge się podłączyć bo z + robi się - tak mi kolega tłumaczy i stąd moje pytanie gdzie w MK4 jest mechanizm opóźniający przygaszanie światełek w wnętrzu samochodu bo do niego chcę sie podłączyć



Awatar użytkownika
MaroTrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt cze 17, 2008 11:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: MaroTrek » czw maja 21, 2009 09:20

Hej Panowie i Panie.
Mam Prośbę czy możecie mnie skierować do tematu lub napisać jak samemu wymienić olej w MK IV 1,6 benzyna! Mam ograniczony dostęp do netu i nie mogę sam tego znaleźć.
Z góry bardzo dziękuje za pomoc!!!



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » czw maja 21, 2009 10:52

:) :grin: olej pasowało by miec kanał wejsc pod samochód przedtem na chwile go odpalic zeby sie troszke zagrzał zeby olej zmniejszył swoja gęstosc odkrecic korek wlewu oleju a nastepnie ostroznie odkręcic srube która jest z tyu u dołu micy olejowej gwity sa aluminiowe wiec ostroznie spuscic olej z misy nastepnie odkręcic filter oleju poczekac jak olej zejdzie zakrecic nowy filtr zakrecic srube w misie ostroznie oczywiscie wlac nowy tak ze 3 litry odpalic na chwilke zeby zassało do filtra oleju i dolewac az do odpowiednieho stanu na bagnecie


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

WOOLF
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 25, 2009 00:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: WOOLF » pn maja 25, 2009 00:44

Witam,posiadam 1.6sr , w którym została wymieniona skrzynia biegów duu ,problem jest tego typu że po wymianie występują luzy na wybieraku biegów oraz przenoszone są drgania na lewarek zmiany biegów ,ciężko wchodzą ,podczas jazdy lewarek przenosi drgania silnika,półosi.
W jaki sposób można usunąć ten problem,czy pomoże wymiana poduszki pod silnikiem ?
Czy możliwy jest swap silnika wraz ze skrzynią np od 1.8 t ?



Awatar użytkownika
opti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob maja 09, 2009 13:45
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Post autor: opti » śr maja 27, 2009 07:08

Więc silnik 1,6 AKL i pali mi na mieście DUŻO, bo na 10 litrach robie 80 km, pomocy jak mam i co mam sprawdzić (WAG nic nie pokazuje) tankuje w normalnych stacjach tj. ORLEN BP



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » śr maja 27, 2009 10:48

opti pisze:bo na 10 litrach robie 80 km
zacząłbym od wymiany świec - 70PLN NGK, sprawdzenia przewodów,cewki, sonda rozumiem ok - nie kopci nie dymi, temp. ok na czujniku w Vagu ? i termostat działa prawidłowo?


Obrazek

Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » śr maja 27, 2009 19:36

opti pisze:Więc silnik 1,6 AKL i pali mi na mieście DUŻO, bo na 10 litrach robie 80 km, pomocy jak mam i co mam sprawdzić (WAG nic nie pokazuje) tankuje w normalnych stacjach tj. ORLEN BP

a nie "wali" zapachem benzola podczas jazdy???


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 419 gości