[MK2 1.6 PN] Nierówne obroty silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » ndz sty 20, 2008 18:36

Mogła się sypnąć pompa paliwa i wali benzyną do oleju.



Awatar użytkownika
Momek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 23:19
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Momek » ndz sty 20, 2008 18:39

Nie kupuj sondy dopuki się nie upewnisz ze to ona odpowiada u Ciebie za nierówne obroty. A jak już będziesz kupował to poszukaj tu http://parts.intercars.com.pl/?start=tree, ewentualnie spisz nr. katalogowe i popytaj w sklepach bo te z allegro nie koniecznie podejdą . POzdro



Awatar użytkownika
_prusak_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 24, 2007 22:16
Lokalizacja: tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: _prusak_ » ndz sty 20, 2008 19:27

Sonde sprawdziłem i nie ma na niej wogóle napięcia. Jest to sonda jednoprzewodowa. Więc chyba tak czy owak trzeba ja chyba zmienic?? A jak sprawdzić czy ta pompa jest walnięta??



Awatar użytkownika
wojciech19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:40
Lokalizacja: ŁDZ
Kontakt:

Post autor: wojciech19 » ndz sty 20, 2008 19:58

co do sondy, to ja kupowalem u siebie w sklepie i kosztowala okolo 90zl. sonda jest jednoprzewodowa oczywiscie. jedyna przerobka jakiej wymagala to uciecie fabrycznej wtyczki i dolutownie tej oryginalnej vw od starej sondy



Awatar użytkownika
_prusak_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 24, 2007 22:16
Lokalizacja: tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: _prusak_ » ndz sty 20, 2008 20:10

wojciech19 pisze:co do sondy, to ja kupowalem u siebie w sklepie i kosztowala okolo 90zl. sonda jest jednoprzewodowa oczywiscie. jedyna przerobka jakiej wymagala to uciecie fabrycznej wtyczki i dolutownie tej oryginalnej vw od starej sondy
A jakie miałeś objawy niesprawności sondy - co sie działa z samochodem ??



Awatar użytkownika
wojciech19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:40
Lokalizacja: ŁDZ
Kontakt:

Post autor: wojciech19 » ndz sty 20, 2008 21:37

glownie to wysokie spalanie do 12l benzyny po miescie. sonda nie byla wymieniana u mnie od nowosci auta chyba :). a sprawdzenie polegalo na podlaczeniu sondy do oscyloskopu. prawidlowy wykres mial przedstawiac sinusoide po nagrzaniu sie silnika, a przedstawial plaska linie:/ wiec definitywnie sonda byla do wymiany

dodam ze diagnoza oscyloskopem kosztowala mnie 20zl
Ostatnio zmieniony ndz sty 20, 2008 21:41 przez wojciech19, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
_prusak_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 24, 2007 22:16
Lokalizacja: tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: _prusak_ » pn sty 21, 2008 00:58

U mnie mierzyłem miernikiem i napięcie wynosiło 0V. U kolegi w takim samym golfie z silnikiem PN pomiar wskazał od 0,2 do 0,7V. Mam niesamowite problemy z tym samochodem dopóki się nie nagrzeje. Sonda cały czas jest podpieta. Moze dopóki nie kupie dobrej to całkowicie ja odlaczyc i wtedy sprawdzic czy bedzie chodzic lepiej samochód ?? Czy to cos da??



Awatar użytkownika
wojciech19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:40
Lokalizacja: ŁDZ
Kontakt:

Post autor: wojciech19 » pn sty 21, 2008 16:12

hmm... nie wydaje mi sie zeby odlaczenie sondy cos dalo skoro i tak ona nie dziala. w sumie to ja tez mialem problemy na zimnym silniku jak lambda sie zepsula. poza tym skoro masz ją zepsuta to i tak musisz kupic nową



Awatar użytkownika
aszmul
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt paź 27, 2006 20:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: aszmul » pn sty 21, 2008 22:10

Jak odepniesz sonde, to do ukladu bedzie podawany sygnal imitujacy odczyt z sondy. Caly czas 1V, czy jakos tak. Ale jezeli u Ciebie sonda ponoc nie dziala to zmiany nie powinno byc, gdzy powinien byc ziamplementowany w steronwiku algorytm, ktory w wypadku gdy z sondy rpzychodza smieci, czyli napiecie nie zgadza sie z oczekiwanym to powinien wlasnie brac sobie tkai jakis odczyt katalogowy. A zreszta nie wiem :D.



Awatar użytkownika
_prusak_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 24, 2007 22:16
Lokalizacja: tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: _prusak_ » wt sty 22, 2008 11:31

W sklepie powiedzieli mi za najtansza do tego silnika sonde lambda 72zł firmy 4MAX. Ale narazie kasy nie mam :( Moze ktos posiada i chce tanio sprzedać sonde do PN ??

[ Dodano: 24 Sty 2008 17:28 ]
Jest ktoś z Kielc kto chętnie pomoże mi zrobic z mojego golfika maszyne tak dla przyjemnosci po pracy, szkole itp ?? Przydały by sie małe poprawki i zmiany. Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
puzon_16
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:13
Lokalizacja: Hadykówka
Kontakt:

Post autor: puzon_16 » pt sty 25, 2008 19:46

Wczoraj podłaczyłem inny komputer do autka i co sie okazało? Że fura zaczęła chodzic jak powinna. W moim przypadku winowajcą wszystkich wariactw był komputer. Po zamianie auto miało jeszcze małe wahania ale wymieniłem dzis wszystkie węzyki podcisnienia i wreszcie jestem happy z auta.
Teraz mam pytanie- Czy ma ktos do sprzedania silnik krokowy sterujący przesłoną wstepną?
A może zechce sie ktoś wymienic- Ja oddam zepsuty komputer oraz niedziałający silniczek krokowy a ktos w zamian oddałby sprawny silniczek krokowy?
Ewentualnie mógłby mi ktos doradzic co może byc przyczyną i czy da sie naprawic silnik krokowy? Zupełnie nie reaguje na prąd. Wczesniej działał np 3 sek po 3 sek nie działał i tak w kółko. Potem potraktowałem go napieciem stałym z akumulatora i przestał działać zupełnie
Ostatnio zmieniony pt sty 25, 2008 19:52 przez puzon_16, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
_prusak_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 24, 2007 22:16
Lokalizacja: tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: _prusak_ » pt sty 25, 2008 23:37

Czytałem że na ten silniczek jest podany prostokąt o amplitudzie 5V w książce Gaźniki i katalizatory. Mogłbym zobaczyć co sie zepsuło w tym komputerze jesli chcesz. Jest szansa na jego naprawe o ile poszedł element który można dokupic albo wziasc z odzysku ewentualnie. Wiadomo gdyby poszła pamiec.... to pozamiatane :satan:



Awatar użytkownika
puzon_16
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:13
Lokalizacja: Hadykówka
Kontakt:

Post autor: puzon_16 » sob sty 26, 2008 10:16

Sam komputer mnie srednio interesuje bo kupiłem tanio inny sprawny. Bardziej silniczek który przydałby sie.

Mam jeszcze jedno pytanko- Chodzi cały czas o jazde na gazie. Gdy jest zimny to pieknie trzyma obroty. Wraz ze wzrostem temperatury obroty podczas spadania ładnie układaja sie przy 1000 by po chwili spadac i wachlowac nawet do 400. Co może byc przyczyną? Nieszczelności?



Awatar użytkownika
_prusak_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 24, 2007 22:16
Lokalizacja: tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: _prusak_ » sob sty 26, 2008 11:40

Najlepiej kup cały gaźnik bo wyjdzie cię to taniej niz sam silniczek. Nie ma sensu eksperymentować i dobierać od czegoś innego bo sterując podobny zapewne jego wirnik będzie wychylac się o inny kąt przy tym samym sygnale. Gratuluje znalezienia przyczyny !! ja nadal tkwie w niewiedzy no i czekam na kase żeby wymienic sonde lambda. Co do gazu to równiez mam zakupiona instalacje ale nie mam czasu załozyc gdyż sesja na głowie robienie pracy itd. A ty jaka masz ta instalacje z komputerem czy bez??Jeśli z komputerem to podłacz pod kompa i ustaw parametry. Jeśli bez to ja mialem tak kiedys w moim poprzednim złomie ze mikser miał za małe "okno" i za mało powietrza dochodziło i na wolnych obrotach kiepsko chodził. Po wymianie miksera na inny o wiekszej średnicy dziury wewnetrznej wszystko było juz ok - porada kolegi gazownika.
Jeśli bys nie dużo chciał to odkupiłbym ten KOMPUTER bo chciałbym zobaczyc co jest w nim uwalone bo być moze ja równiez mam ten sam problem a szukam przyczyny w całkiem innym miejscu. To zapewne pomogłoby duzo PN-owcom.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 388 gości