[MK2 1.6 PN] Nierówne obroty silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
_prusak_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 24, 2007 22:16
Lokalizacja: tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: _prusak_ » sob sty 05, 2008 17:44

kozi__jones pisze:Witam

mam silnik 1,6 EZ i prawdopodobnie na gaźniku PIERBURG 2EE (powie mi ktoś czym sie różni silnik 1,6 EZ od PN) i problem polega na tym że, rano odpalam samochód silnik działa a od niedawna jak mrozy złapały wystarczy że przejade ok 1km i nagle gaśnie , do dzisiaj jak pomęczyłem rozrusznik to w końcu odpalił jakos dziwnie jak by z 1 cylinda ale odpalał a dziś już niestety nie chcał (meczyłem aż padła bateria) czy to może by spowodowane (do wymiany mam pompe paliwa bo paliwo przedostaje sie do oleju) czy to mogą by kable (szron topnie na kablach i robi sie zwarcie ?) czy to może byś wina tej pompy ? czy gażnika ?


Posiadasz gaźnik pierburg 2E2 i zapewne nie posiadasz komputera. Co do tej benzyny w oleju to skąd ta pewność że to pompa paliwa puszcza benzyne do oleju - bo również wydaje się że mam benzyne w oleju i chetnie bym poznał przyczyne. Kolega mechanik mi powiedział ze to może być wina pierścieni na tłokach które sa juz zapewne troche zużyte i zgaraniaja niedopaloną benzyne i ona miesza sie z olejem. Czy jakiś fachowiec może to wyjaśnić? Pompe łatwo sprawdzisz jeśli sciągniesz z niej wężyk i zakrecisz kilka razy silnikiem. Jesli paliwo wytryśnie czyli pompa sprawna. Co do kabli i świec to zalezy od ich stanu oraz jak dawno je zmieniałes. Jak sprawdzisz pompe to daj znać będziemy dalej szukać. Mam jeszcze pytanie jaka jest granica zużycia kopułki rozdzielacza bo mam wrażenie że palec trze już o górna częśc kopułki i wcina się coraz wyżej w styki a nie mam innego samochodu żeby porównać.



kozi__jones
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:11
Lokalizacja: skierniewice
Kontakt:

Post autor: kozi__jones » sob sty 05, 2008 20:05

jeżeli chodzi o pome to zapraszam tutaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1614295#1614295 jutro zdejmę kopułkę , zrobie zdjęcia i je wystawie (ale i tak wymienię bo to koszt ok 30zł w sklepie i jest odrazu z palcem rozdzielecza)



Awatar użytkownika
_prusak_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 24, 2007 22:16
Lokalizacja: tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: _prusak_ » sob sty 05, 2008 23:24

Dzieki kozi__jones za ten link. Mam dokładnie identyczne objawy jak tam są opisane tzn. wywaliło mi uszczelkę na wałku napędzającym rozdzielacz zapłonu i wywalało mi sporo oleju a na bagnecie mi nie ubyło nic. Stąd wniosek że chyba pompe szlak trafił. Zmieniłem uszczelniacz i bede obserwował poziom czy rośnie. Drugi objaw jaki posiada moja golfina to ten efekt z niedziałającym cylindrem przez jakis czas po minucie od odpalenia silnika.Taki stan trwa różnie najczesciej 3-5 minut. Później jest ok. Czemu tak jest?? Zaczynam mieć wątpliwosci ze to wina mojego 2EE



kozi__jones
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:11
Lokalizacja: skierniewice
Kontakt:

Post autor: kozi__jones » pn sty 07, 2008 17:05

kopułka rozdzielacza stara

[ Dodano: 07 Sty 2008 16:44 ]
i nowa kopułka z palcem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pn sty 07, 2008 17:45 przez kozi__jones, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
_prusak_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 24, 2007 22:16
Lokalizacja: tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: _prusak_ » pn sty 07, 2008 19:40

Czy jest różnica w pracy silnika po zmianie kopułki i palca rozdzielacza zapłonu?? Czy zaczał działac na ten cylinder ??

[ Dodano: 13 Sty 2008 14:17 ]
Dzisiaj sprawdziłem sonde lambda. Niestety nie działa. Czy te opbroty mogą być spowodowane niesprawnoscia tej sondy ?? Czy to przez nia moze być problem z niedzialajacym jednym cylindrem ?? Ten cylinder nie działa jak zauwazyłęm wtedy jak jest mróz. Pozatrym to OK. Co sadzicie??



Awatar użytkownika
wojciech19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:40
Lokalizacja: ŁDZ
Kontakt:

Post autor: wojciech19 » pt sty 18, 2008 14:30

witam
chcialem powiedziec ze mialem taki sam problem jak wy wszyscy tutaj, czyli padniety nastawnik przepustnicy. usterka pojawila sie w listopadzie. czytajac posty zwiazane z tym tematem i patrzac na ceny regenerowanych nastawnikow doszedlem wtedy do wniosku ze najlepszym rozwiazaniem bedzie przerobka gaznika pierburg 2ee na gaznik mechaniczny. umowilem sie z mechanikiem i on przerobil gaznik (koszt 150zl). polegalo to na jakiejs drobnej modyfikacji gaznika, oraz na wyjeciu nastawnika z gaznika, ale bez odlaczania go od komputera. teraz gdy kupilem gaznik od opla vectry ( gazniki te nie sa identyczne w vw i w oplach, ale nastawnik jest identyczny) pojechalem do mechanika znow i przelozylismy nastawnik i dziala jak zloto :) dodam jeszcze ze jak mialem przerobiony gaznik na mechaniczny auto zaraz po odpaleniu na zimnym silniku chodzilo na 3 garach, dopiero po okolo 30 sekundach gazowania zalaczal sie czwarty. jednym z minusow przerobki na sterowanie mechaniczne jest to ze auto pali duzo wiecej. z tego co zaobserwowalem to roznica w spalaniu benzyny wynosi okolo 2l w miescie.

Takze podsumowujac i odpowiadajac na pytanie kolegi czy sterownik od opla bedzie pasowal, odpowiadam ze TAK. dzisiaj nawet widzialem na allegro gaznik od kadetta za okolo 100 do kupienia.

Takze nie ma co kombinowac z silniczkami od regulacji reflektorow, tylko poswiecic te 200zl na to zeby auto chodzilo jak nalezy.

pozdrawiam

post pisany na goraco, wiec moze byc nieco chaotyczny:) jesli macie jakies pytania dotyczace tego posta to piszcie, w miare swoich mozliwosci postaram sie odpowiedziec
Ostatnio zmieniony pt sty 18, 2008 14:35 przez wojciech19, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » pt sty 18, 2008 17:50

:D gratulacje - a przy okazji jakby ktos potrzebowal info o budowie/diagnozie/regulacji 2ee lub 2e2/2e3 to to co mam uzbierane moge podeslac - prosze o kontakt na PW :bigok:


TDPower

Awatar użytkownika
puzon_16
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:13
Lokalizacja: Hadykówka
Kontakt:

Post autor: puzon_16 » sob sty 19, 2008 12:51

Witam ponownie, to ja- ten od silniczka regulacji reflektorów zamiast nastawnika.
Jako że miałem okazje na chwile podłaczyc 100% sprawny gaznik chciałem zobaczyc jak chodziłoby gdyby wszystko było sprwane. I co sie okazało? ze jezdzic sie nie da. Wina moich męk był zepsuty komuter. No własnie, czy to był napewno komputer?
Co może byc przyczyną wariactw- głównie gasniecia i nietrzymania wolnych obrotów tak na gazie jak i na benzynie? Czy oprócz gaznika moze to byc tylko komputer czy jeszcze jakis czujnik badz inne ustrojstwo?
Zamierzam założyc jednak nastawnik w najblizszym czasie- dlaczego? bo juz mnie wkurza krecenie zeby obroty były ok. Chce jednak na stałe odłaczyc silniczek krokowy od przesłony górnej poniewaz dla gazu to zbawienny zabieg.
Gazniek 2EE jest zepełnie nieprzystosowany do gazu poniewaz przesłona górna działa zawsze na opak- kiedy silnik jest zimny i potrzebuje duzo gazu przesłona sie prawie zamyka. Wraz ze wzrostem temperatury przesłona sie odsłania zamiast zamykac- rezultat jest taki, ze pali wiecej i nie zawsze chce zapalic na gazie gdy zimno. Ja u siebie przesłone ustawiłem tak by załonic nią przelot i zostało teraz około 1/4 przelotu. Dzieki temu pali bardzo mało- ok 8.5 litra w trybie mieszanym przy temp ok 0 stopni a przy tym ma niezłe osiagi- moze nie jest to rakieta ale da sie bezpiecznie wyprzedzic i pojdzie przy tym ze 160 km/h.



Teraz pare pytan:

1) Czy tak jak pisałem mozna odłaczyc silniczek krokowy na stałe (oczywiecie wszytie ine urzaczenia sa podłączone do kompa)? Przesłona jest przymknieta wiec na beni pali nawet przy - 20 stopniach bez problemu( fakt ze jezdzac tylko na benzynie miałby zła mieszanke ale ja jezdze tylko i wyłacznie na gazie wiec to nie problem)

2) Czy przyczyna wariactw obrotów wolnych moze byc tylko i wyłącznie kop i osprzet gaznika?

3) czy ma ktos zdjecia lub opis jak wygladaja i działaja oraz z jakich elementów sa zbudowane zaworki w nastawniku przepustnicy- pytam bo chciałem zobaczyc co sie w srodku dzieje i cos mi wypadło z jednego zaworka- teraz nie wiem czy wszysyko znalazłem:(

Z góry dziekuje za udzielenie podpowiedzi.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
wojciech19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:40
Lokalizacja: ŁDZ
Kontakt:

Post autor: wojciech19 » sob sty 19, 2008 14:43

co do Twojego trzeciego pytania to mam jakies schematy jak wyglada nastawnik od srodka, ale niestety opisy sa po niemiecku. jak reflektujesz to daj maila na pw to Ci podesle.



Awatar użytkownika
puzon_16
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:13
Lokalizacja: Hadykówka
Kontakt:

Post autor: puzon_16 » sob sty 19, 2008 17:26

Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie zaworka zwrotnego w nastawniku przepustnicy. Na poniższej fotografi cały zaworek skłąda si ez 3 czesci

1 płytka zaworu
2 grzybek
3 spreżynka

Mam pytanie co to płtyki zaworu- czy jest to zwykły kawałek gumy? czy jakis inny mateirał bo chyba takie cos jednak zgubilem i bede musiał wyprodukowac :(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
_prusak_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 24, 2007 22:16
Lokalizacja: tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: _prusak_ » ndz sty 20, 2008 12:28

Czy uszkodzona sonda lambda może być przyczyna nierównych wolnych obrotów?



Awatar użytkownika
Momek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 23:19
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Momek » ndz sty 20, 2008 12:42

_prusak_ pisze:Czy uszkodzona sonda lambda może być przyczyna nierównych wolnych obrotów?

Tak.



Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » ndz sty 20, 2008 13:00

Umnie bez rzadnych przerubek gaznika (od nowosci nie tykany) Założony gaz 189tys km temu. obecny stan to 301tys km i nigdy nie miałem problemów z odpaleniem itp. Autko pali w miescie 8-9L w trasie 7-8L. Autko okresowo miało robione przegląd gazu, co 10tys km.


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

Awatar użytkownika
_prusak_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 24, 2007 22:16
Lokalizacja: tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: _prusak_ » ndz sty 20, 2008 16:07

1. Jaka sonde lambda kupić w zamian za tą uszkodzoną oczywiscie VW golf silnik 1,6 PN z 2EE. Na allegro sa tam takie tanie sondy np. do daewoo Matiz, Poloneza itp. czy one beda pasować tzn gwint i zakres napiec itp ??
2. Drugie pytanie dotyczy paliwa w oleju. Bo wydaje mi się ze olej czuc benzyna i to dosc bardzo. Czy moze to byc wina tej sondy czy czegos innego ??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 406 gości