O swapie Pierburga 2E2 na WEBERA z Fiata 125p + ankieta :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ile razy gaznik w VW doprowadzil Cie do rozstroju nerwowego :) ??

Czas głosowania minął ndz cze 11, 2006 00:27

ani razu
7
37%
1-5 razy
7
37%
6-10 razy
0
Brak głosów
stracilem rachube :)
3
16%
nawet nie chce mi sie nad tym zastanawiac :)
2
11%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: Marszall » sob lut 17, 2007 11:19

Uporałem się ze swapem nareszcie :bigok:
Silnik chodzi wporządku,wkręca się na obroty jak nigdy, wspominanej turbodzióry jakoś nie odczówam.

Tylko mam pewne ale co do pracy na zimnyn: Jak rano dziś odpalałem na ssaniu zapalił odrazu i chodził sobie jakiś czas ale gdy chciałem ruszyć do silnik zaczoł sie dławić-nie wchodził na obroty. Pytam więc czy to normalne-silnik się jeszcze dostatecznie nie rozgrzał może a mróz był dzis -7 stopni. Jak silnik osiągnoł już właściwą tęp. pracy to wkręcał się na obroty ładnie tylko troche długo musiałem go grzać.

I jeszcze pytanie natury technicznej: czy złe ustaienie składu mieszanki ma jakiś niekozystny wpływ na prace silnika oprócz toxyczności spalin. Obroty mam ustawione na jakieś 950 ale jak go przegazuje to 1100 sie ustawia. No i po odpaleniu bez gazu mam tak z 600-700 i chodzi jak dodam gazu to wzrasta na 950 i tak zostaje. Czy mam coś uszkodzone w gaźniku czy to tylko regulacja>???

Jakby co to wrzócę zdjęcia jak rozwiązałem podłączenie linki gazu-moim zdaniem najlepsza opcja na częściach polonezowskich.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH SZCZĘŚLIWYCH UŻYTKOWNIKÓW WEBERA


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » sob lut 17, 2007 11:52

Marszall pisze:Tylko mam pewne ale co do pracy na zimnyn: Jak rano dziś odpalałem na ssaniu zapalił odrazu i chodził sobie jakiś czas ale gdy chciałem ruszyć do silnik zaczoł sie dławić-nie wchodził na obroty. Pytam więc czy to normalne-silnik się jeszcze dostatecznie nie rozgrzał może a mróz był dzis -7 stopni.
Norma, trzeba sie przyzwyczaic.
Marszall pisze:Jak silnik osiągnoł już właściwą tęp. pracy to wkręcał się na obroty ładnie tylko troche długo musiałem go grzać
ja odkad mam pelny syntetyk to wogole nie moge spwojego zagrzac, zrobilem dzisiaj 50 km a silnik letni
Marszall pisze: jeszcze pytanie natury technicznej: czy złe ustaienie składu mieszanki ma jakiś niekozystny wpływ na prace silnika oprócz toxyczności spalin
no niby ma ale nie jest to bardzo istotne.
Marszall pisze:Obroty mam ustawione na jakieś 950 ale jak go przegazuje to 1100 sie ustawia. No i po odpaleniu bez gazu mam tak z 600-700 i chodzi jak dodam gazu to wzrasta na 950 i tak zostaje. Czy mam coś uszkodzone w gaźniku czy to tylko regulacja>???
cos masz z regulacja

[ Dodano: Sob Lut 17, 2007 10:59 ]
A i kilka danych hamownianych :)
- weber + stozek + 2 cale wydech bez katalizatora + olej syntetyk:
87KM/4200 obr/min i 134 Nm/2600 obr/min (11 s do 100 km/h)
- weber na glowicy z 2E i digifancie II (przeplywomierz drutowy), reszta jak wyzej:
103KM/4600 obr/min i 148 Nm/2800 obr/min (9,5 s do 100 km/h)
Sprawność skrzynki biegów na syntetyku 75W90: 94% !!!
To tyle z danych mojego poczciwego 1,6 litra...
Obecnie jak chyba widzicie zdradzilem webera na rzecz wtrysku wielopunktowego i przygotowuje niespodzianke... Pierburga 2E2 w wersji zmodyfikowanej by KamilW :D !!! Ktory bedzie mial wszystkie zalety WEBERA bez jego wad...



gor7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 21, 2005 15:49
Lokalizacja: augustów
Kontakt:

Post autor: gor7 » sob lut 17, 2007 13:29

KamilW - Czekamy z niecierpliwością!!!!!!!!! :hmm: :food:


vwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvw

daro46
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: wt cze 27, 2006 15:47
Lokalizacja: Okolice jarosławia
Kontakt:

Post autor: daro46 » pn lut 19, 2007 15:16

spoko jak na poczciwe 1.6 :satan: ja ma takie pytanko odnośnie tego wydechu ,ja mam 2cale od strumienicy do przedostatniego tłumika remusa,na końcu mam chyba k&m bo nie ma na nim zadnych oznaczeń ,te 2 cale masz od samego kielicha czy to została seria ?? masz u siebie lpg?? bo ja mam ze względów ekonomicznych, trochę *ujnia z tym ale co zrobić jak się chce jeździć a jest się studentem ;/



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw lut 22, 2007 15:14

2 cale mam od kielicha bo on juz seryjnie mial 2 cale i taka srednica bez zadnych zwezek idzie do samego konca. Teraz juz w kwasowce ze strumienica z kwasowki i tlumikiem tylnym z GTD... ogolnie fajnie buczy. A co do kwasowki i rurek na dolot a takze wszelkich ksztalterk alu to moge wszystko zalatwic w rozsadnej cenie. Jak ktos chce to pisac.



dlugi_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr paź 04, 2006 22:53
Lokalizacja: Cz - Dz

Post autor: dlugi_ » pt lut 23, 2007 02:55

Witam! coraz poważniej myśle o swapie w mojej golfinie 1,6 RF. Tak sie zastanawiam gdzie można w okolicy dostać materiał na kryze i ile to bedzie kosztowało. Jestem z Czechowic wiec nie daleko :) może w bielsku idzie coś takiego dostać ? Jak wiesz to daj znać zaopatrze sie w to i bede grzebał aha a taki gaźniczek gdzie moge dostać ? Wsumie sasiad ma parking policyjny jakieś kanty tam stoja z tego co ogladałem wiec coś by sie może znalazło. Problem polega na tym że nie wiem jak odróżnić gaźnik z mechaniczna przepustnica od podciśnieniowej :| Jak słysze o tej turbodziurze to aż mnie mdli heh teraz też tak mam a już wszystko wymieniłem - świece, przewody, kopółke, palec, filtr paliwa, filtr powietrza i dalej to samo... Jeszcze zapłon pojade ustawić mimo tego że wyglada na dobry :)

Pozdro



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt lut 23, 2007 08:41

Skontaktuj sie ze mna... tak wogole to mam fajnego Webera na handel... jak ktos szuka to 50 zl z wysylka do malej negocjacji. Pozdrawaiam



Henio3434
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 01, 2006 18:28
Kontakt:

Post autor: Henio3434 » pt lut 23, 2007 19:05

Witam wszystkich ponownie.
Przejechałem już z weberem na pokładzie ponad 3000 km SPALANIE średnio 10l gazu (jak ktos ma lekką nogę to spokojnie zejdzie na 8l), Dzisiaj rano -10* mrozu - zapalił od strzała na LPG. Marszall - jak szarpie na zimnym silniku to spróbuj mu ssanie zmniejszyć bo u mnie jest podobnie jak zapalam na pełnym ssaniu, Zmniejszam do połowy i jedzie normalnie - generalnie daj mu tyle ssania żeby silnik równo chodził, Natomiast odnośnie turbodziury to wystarczy deptać tyle, żeby się 2 przelot nie otwierał, na 1 przelocie otwartym do końca kopa ma podobnego a nie zmula go (przynajmniej u mnie na LPG) - można się przyzwyczaić.
Pozdro i szerokości...



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt lut 23, 2007 19:15

Panowie ratujcie, kupilem zlomburga!!! jednakze zlom to malo powiedziane, Moze ktos chce sie pozbyc swojego Pierburga 2E2 w slusznej sprawie?? Konkretnie brakuje mi:
- rurki i srubki z regulacja mieszanki
- vax elelmentu z tym popychaczem
- plastiku domykajacego druga przepustnice
Jesli ktos chcialby wspomoc mnie czesciami czekam na propozycje, oplace przesylke i dorzuce sie na piwo :D mam nadzieje ze ktos mnie wspomoze czesciami wzamian za moje zaslugi :prayer:



dlugi_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr paź 04, 2006 22:53
Lokalizacja: Cz - Dz

Post autor: dlugi_ » pt lut 23, 2007 19:42

No zakupiłem przed chwilka Gaźniczek od KamilaW nawet mi go wyczyścił i kupił aluminium pod kryze - dzieki wielkie za to. Zabieram sie powoli do majsterkowania jak coś bede kombinował to sam znać.
pozdro



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt lut 23, 2007 20:48

No nie ma sprawy, mam nadzieje ze bedzie dobrze sluzyl...
PONAWIAM MOJ APEL!!! CHŁOPAKI POMOCY!!! Potrzeba mi popychacza do vax elementu, kominka regulacji mieszanki i plastiki przymykajacego 2 przepustnice... reszta jest sprawna... tylko uszczelki do wymiany no i przerobka :D



Ardiano
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:39
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Ardiano » sob lut 24, 2007 23:13

witam....tak czytam i czytam i wlasnym oczom nie wierze....zastanawialem sie nad zmiana silnika bo mam 1.3 ale moze pokusze sie na swap gaznika skoro tak jest zachwalany.:)

Jesli mozna to ja poprosze ta porade na maila: ardiano1@gazeta.pl
A spalanie w jakich granicach sie teraz miesci?



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz lut 25, 2007 14:19

Porada poszla, u mnie w 100 konnym 1,6 pali mi okolo 7-8 w miescie!!!



Awatar użytkownika
gregoreq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 14:46
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: gregoreq » ndz lut 25, 2007 15:27

KamilW pisze: - weber na glowicy z 2E i digifancie II (przeplywomierz drutowy), reszta jak wyzej:
103KM/4600 obr/min i 148 Nm/2800 obr/min (9,5 s do 100 km/h)
To jak to masz gaznik i wtrysk razem ??

Wogole to pokaz troszke fotek jak te twoje bajery obecnie wygladaja .

Co do spalania to jakie miales na weberku na pb ? Obserwuje temacik i tak jak wielu coraz bardziej mysle o zmianie sposobu zasilania silnika .


Szukam:
Silnik wycieraczki tylniej do passata B3
Instrukcje do radyjka GAMMA IV
Sprzedam:
Kierownica RAID z naba

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 360 gości