Zatkany Dolot zimnego powietrza w ABSie + LPG

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 26, 2007 15:42

MaciejW pisze:dobrze zrobilem?
dobrze, sto razy o tym było czemu tak robią gazownicy, czemu to w golfach jest niepotrzebne i co złego z tego wynika ( bo dobrego nic)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

MaciejW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:57
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: MaciejW » czw kwie 26, 2007 16:34

Paweł Marek pisze:
MaciejW pisze:dobrze zrobilem?
dobrze, sto razy o tym było czemu tak robią gazownicy, czemu to w golfach jest niepotrzebne i co złego z tego wynika ( bo dobrego nic)
dzieki,punkcik dla ciebie!

[ Dodano: Pią Kwi 27, 2007 10:54 ]
w jaki sposób teraz sprawdzic czy ta klapka dziala lub czy dzila prawidlowo ??

[ Dodano: Wto Maj 01, 2007 09:21 ]
Czesc,pisalem ostatnio o zatkanej rurce od klapki itp..Przyglądnąlem sprawie sie blizej,i co sie okazalo: srubką mialem zatkaną tą rurereczke od klapki i klapka byla ustwiona w pozycju zamkinete cieple powietrze,wiec tak pisalem wyjąlem sprawdzilem fakt klapeczka dziala bez problemow,ale teraz patrze blizej ze na dole w puszczce gazownik wyciąl dodatkową dziure tak na ok 4 na 5cm,no i oczywiscie jak klapka dziala to i tak ducha tam zimne powietrze.Pytanie teraz dlaczego tak ktos zrobil ?? i czy ten wezyk ktory idzie do silnika moge tyz zaslepic on ciągnie powietzre i swobodnie sobie lezy?



Awatar użytkownika
CLAU
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 16, 2009 15:56
Lokalizacja: dolnyslask
Kontakt:

Post autor: CLAU » sob cze 06, 2009 16:59

Mam 1.6 ABU. Bez gazu. Nigdy go nie bylo i nie bedzie. Czy moge zatkac ten dolot cieplego powietrza i jezdzic tylko na zimnym dolocie ? Jakie sa konsekwencje takiego manewru i co zlego moze sie stac. Jak bedzie w zimie ?


GOLF 3 - 1.6 75KM - ABU - GL 5D

[color=red][size=150][b]SPRZEDAM[/b]:
Oryginalna lewa przednia szyba + uszczelka szyby + korbotronic lewy![/size][/color]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 06, 2009 17:03

wolniej zagrzeje się w zimie. Taki manewr jest zupełnie zbędny.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

y3ti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 09:38
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Post autor: y3ti » ndz lip 12, 2009 11:07

witam.mam silnik 2E z LPG,klapke "cieple-zimne" mam zablokawana cieple-dochodzi tylko zimne.chcialbym przywrocic oryginalny stan ale nie mam u siebie drugiej rurki wychodzacej od filtra powietrza
Obrazek[/img] i w zwiazku z tym nie wiem gdzie ona powinna dochodzic,czytalem ze powinna dochodzic do jakiegos trojnika do ktorego dochodzi rowniez wezyk idacy od przepustnicy,ale za cholere nie moge znalezc gdzie to moze byc.na zdjeciu zaznaczylem miejsce gdzie(wg. mnie) dochodzi wezyk od przepustnicy,czy ten przewod od filtra powinien byc gdzies w tych okolicach czy zupelnie zle szukam,bylbym wdzieczny za podpowiedz a najlepiej zdjecie.



Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 12, 2009 12:29

W czerwonym kółku które zaznaczyłeś powinien być ten trójnik - tu gdzie łącą się oba kawałki rurki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 414 gości