Wybór Świec zapłonowych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » pn sty 08, 2007 23:18

Jacenty85 pisze:Ciekaw jestem czy panowie jeździliście na świecach BERU Ultra X Platin. Też zawsze montowałem NGK i je polecałem, do czasu kiedy zalożylem Beru. Polecił mi je znajomy, zajmujący sie profesjonalnym tuningiem silnika. Osobiście nie wierzylem że świeca może tak znacząco poprawić osiągi i kulturę pracy. Auto subiektywnie ma znacznie większego kopa, lepiej się wkręca na obroty a praca jest idealnie równo. Wiec jeśli ktoś nie próbował, gorąco polecam. 29 zł za sztuke.NGK sie chowa
to ja podziekuje z swiece :D cena zaporowa!



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » wt sty 09, 2007 10:14

Piter.5 pisze:Problem moj polega na tym, ze gdy silnik jest zimny to samochód cieżko pali muszę go kręcić tak.ok.5 sekund, nieraz tak po kilka razy aż dopiero zaskoczy, natomiast gdy silnik jest ciepły, wystarczy że popracuje ok.2 min. i jak go zgasze to pali juz dobrze. Na poczatku bede chciał zmienic swiece zapłonowe - moze to cos pomoze mojej golfinie. Jakie kupic do mojego silnika i ile kasiorki trzeba szykowac ? 1,8 symbol ABS auto bez gazu
Dodam tylko ze aku. ma niecały rok, przewody W.N. były wymienione. Wczesniej palił za pierwszym dotykiem
pozdr.
:pub:
Sprawdz uklad paliwowy - pompa i filtr paliwa, tam zdajsie jest tez zawor utrzymujacy paliwo w przewodach, jesli puszcza to po dluzszym staniu mija chwila zanim paliwo doplynie do wtrysku. Zwlaszcza jak filtr ma wiecej niz 8-10 lat ;) :bigok:

[ Dodano: Wto Sty 09, 2007 09:19 ]
Jacenty85 pisze:Ciekaw jestem czy panowie jeździliście na świecach BERU Ultra X Platin. Też zawsze montowałem NGK i je polecałem, do czasu kiedy zalożylem Beru. Polecił mi je znajomy, zajmujący sie profesjonalnym tuningiem silnika. Osobiście nie wierzylem że świeca może tak znacząco poprawić osiągi i kulturę pracy. Auto subiektywnie ma znacznie większego kopa, lepiej się wkręca na obroty a praca jest idealnie równo. Wiec jeśli ktoś nie próbował, gorąco polecam. 29 zł za sztuke.NGK sie chowa
No nie wiem, skoro mozna kupic komplet NGK za 63 PLN. BERU tez jest bardzo dobre tylko ze niestety drogie. Ciekawie o swiecach jest tu:
http://www.chojnacki.com.pl/filozofia.php
"A nie zastanawiające jest dlaczego sportowe świece generalnie w ilości kilkunastu typów załatwiają praktycznie wszystkie światowe silniki a dla przykładu firmy : NGK czy BERU oferują tak duży asortyment świec przeznaczonych do wszystkich odmian silników ?"


TDPower

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » wt sty 09, 2007 23:19

No cóż panowie, przeczytałem ten artykuł (link) o świecach, zamieszczony u kolegi wyżej. Pewnie mają tam rację. Tylko świece o których ja pisze nie są świecami sportowymi. Są to normalne swiece do normalnych aut o przedłużonej żywotności. Pisze o doznaniach subiektywnych (nie pisze o badaniach na hamowni). Według mnie i wszystkich którzy mieli okazje przejechać się moim golfem po wymienie świec na Beru, jest nieporównywanie lepiej. Wiem to z praktyki, bo niedawno zakładałem NGK i stwierdzam z całą odpowiedzialnością za słowa, że nie poprawiały tak kultury pracy jak BERU. Tak wiec jeśli kiedyś cena tych świec spadnie polecam je bardzo. pozdrawiam



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » wt sty 09, 2007 23:26

Jacenty85 pisze:No cóż panowie, przeczytałem ten artykuł (link) o świecach, zamieszczony u kolegi wyżej. Pewnie mają tam rację. Tylko świece o których ja pisze nie są świecami sportowymi. Są to normalne swiece do normalnych aut o przedłużonej żywotności. Pisze o doznaniach subiektywnych (nie pisze o badaniach na hamowni). Według mnie i wszystkich którzy mieli okazje przejechać się moim golfem po wymienie świec na Beru, jest nieporównywanie lepiej. Wiem to z praktyki, bo niedawno zakładałem NGK i stwierdzam z całą odpowiedzialnością za słowa, że nie poprawiały tak kultury pracy jak BERU. Tak wiec jeśli kiedyś cena tych świec spadnie polecam je bardzo. pozdrawiam
Kto wie moze nastepne beda Beru i wszystko chyba na to wskazuje ! ale teraz trzeba zjezdzic te co sa! :)



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » śr sty 10, 2007 11:23

Jacenty85 pisze:No cóż panowie, przeczytałem ten artykuł (link) o świecach, zamieszczony u kolegi wyżej. Pewnie mają tam rację. Tylko świece o których ja pisze nie są świecami sportowymi. Są to normalne swiece do normalnych aut o przedłużonej żywotności. Pisze o doznaniach subiektywnych (nie pisze o badaniach na hamowni). Według mnie i wszystkich którzy mieli okazje przejechać się moim golfem po wymienie świec na Beru, jest nieporównywanie lepiej. Wiem to z praktyki, bo niedawno zakładałem NGK i stwierdzam z całą odpowiedzialnością za słowa, że nie poprawiały tak kultury pracy jak BERU. Tak wiec jeśli kiedyś cena tych świec spadnie polecam je bardzo. pozdrawiam
W takim razie trza sie bedzie kiedys wykosztowac zeby sprobowac :food:


TDPower

Awatar użytkownika
axmax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: wt sty 02, 2007 22:21
Lokalizacja: Poręba
Kontakt:

Post autor: axmax » śr gru 12, 2007 10:37

a jakie świece polecacie do Golfa3 1,4 ABD?? Znajomi polecali mi NGK, w katalogu znalazłem te o symbolu BUR 5 ET.

pozdrawiam


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=113558[/url]Moje skromne MK3...zapraszam[/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 460 gości