Problem z ogrzewaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » śr lut 23, 2005 19:20

Soczek pisze:Ja dzisiaj zrobiłem dokładnie tak jak Slawo80 (thx za podpowiedz :pub: ) i bardzo polecam, ogrzewanie dziala super, leci gorace powietrze nawet jak silnik jest bardzo nagrzany (mozna sie poparzyc :P :P) .

Nie jestem zadnym mechanikiem, ale mi cala "operacja" zajela jakies 20 minut, lacznie z wyssaniem plynui ze zbiorniczka za pomoca strzykawki 20ml :P :P (samo to zajelo mi z 10 minut :P )

Bardzo goraco :P polecam wywalenie tego zaworka
Nie ma za co ;) :pub: Ciesze sie ze pomoglo ;)

Pozdro:

Slawek.



Awatar użytkownika
lukdohc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 22:16
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: lukdohc » czw lut 24, 2005 10:49

a moze mi ktos powiedziec co to jesli nie mam tych zaworkow?? mam diesla 1,6 i niby leci cieple, ale jednak mi sie wydaje ze powinno byc cieplejsze bo mi zimno w samochodzie:(



Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » czw lut 24, 2005 14:21

Mi kiedys leciało ciepłe powietrze do puki sie termostat nie otworzył.
Przyczyną było za mało wody :D



Awatar użytkownika
lukdohc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 22:16
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: lukdohc » czw lut 24, 2005 17:38

ale ja mam odpowiednia ilosc wody... a i tak nie za cieplo jest:( co to moze byc??



__Alex__
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:52
Lokalizacja: Polska

Brak ciepłego powietrza.

Post autor: __Alex__ » sob sie 30, 2008 17:09

Witam.
VW Golf II 1,3 1989r.
Kieruje sie z prośbą o pomoc w niestepującej kwestii
Mam problem z nadmuchem ciepłego powietrza... Przy ustawieniu pokrętła na "1" w ogóle nie ma ani ziemnego ani ciepłego nadmuchu,natomiast w pozycji "3" jest nadmuch tylko że niestety nie ma ciepłego powietrza i to czy po przejechaniu 1km czy tez 20km.
Za bardzo sie nie orientuję o co w tym wszystkich chodzi i co jest przyczyną tego problemu,a problem jest przede wszystkim bardzo dokuczliwy w ziemie gdy okna parują i zamarzają.
Zastanawiałem sie czy w ogóle jest podłączone ciepłe powietrze i choć jestem zielony w tych sprawach to zainteresował mnie jeden szczegół(tylko nie jestem pewny czy to w ogóle o to chodzi.) ,a mianowicie dwie rury łączące się (fot. gruby wąż z obrączkami srebrnymi) ----> Obrazek

I pod nim są dwie gumowe rury bez żadnych podłączeń pokazuje to idealnie fot. --> Obrazek

Hmmm. ciężka sprawa,mam nadzieje że ktoś będzie wiedział o co chodzi...
Z góry dzięki za pomoc. :pub:
Pozdro



_Auto_Weteran_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 23:25
Lokalizacja: Opole/Cała Polska

Post autor: _Auto_Weteran_ » ndz sie 31, 2008 23:30

Muszę przyznać że bardzo dziwna sprawa... :kac:
Jeszcze z takimi połączeniami się nie spotkałem...
Jutro postaram sie zobaczyć jak u mnie to wygląda dokładniej i jak co to napisze...
Ale widać że chyba poważna sprawa bo na razie nikt nic nie pisze i chyba nic nie wie..
Pozdrawiam


Jestem bardzo przepisowy na drodze...
40km/h to 40 km/h !!!
znaki i przepisy są po to aby się do nich stosować...

Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » pn wrz 01, 2008 00:51

ktoś Ci panie odłaczył nagrzewnice... pewnie ciekła i pominięto ją.

Podłacz te rurki do nagrzewnicy i zobacz czy szyba paruje jak weźmiesz ciepły nadmuch na rozgrzanym silniku - jak paruje to angrzewnica do wymiany.
__Alex__ pisze:Przy ustawieniu pokrętła na "1" w ogóle nie ma ani ziemnego ani ciepłego nadmuchu,natomiast w pozycji "3" jest nadmuch tylko że niestety nie ma ciepłego powietrza i to czy po przejechaniu 1km czy tez 20km.
to bedzie cos z tym bezpiecznikiem(czy czyms) wentylatora ze nie dmucha - wpisz na dole strony w wyszukiwarke "brak nawiewu mk2"


18K4F inside... RWD car :)

__Alex__
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:52
Lokalizacja: Polska

Post autor: __Alex__ » czw lut 12, 2009 14:52

Dzięki za odpowiedzi.
Hmmm jak na razie nic nie kombinowałem,bo szczerze to się to się boje że coś nie tak podłącze albo że tej nagrzewnicy w środku w ogóle nie ma...
I ogólnie to od tego podłączenia idzie jeszcze jedno wejście zaślepione (zaznaczone na zdjęciu czerwonym kółkiem) i teraz pytanie ,trzeba podłączyć te wejście zaślepione czy należy po prostu te dwie rury zaciśnięte obrączkami srebrnymi odłączyć i podłączyć do tych dwóch rur bez podłączenia?
Tutaj zrobiłem jeszcze zdjęcia ->
Obrazek



masuo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 04, 2008 14:18
Lokalizacja: Białystok

Post autor: masuo » sob lut 14, 2009 00:46

hm jakies dziwne jak dla mnie te zaslepienie nie wiem co to, wywal ten termostat przed nagrzewnica i powinno byc lepiej jak nie to prosponuje rozebrac czesc (dolna)deski i zobaczyc czy klapki odcinajace doplyw powietrza sa pokryte uszczelka (gabaka chyba jakas) - u mnie przez to zimne powietrze sie mieszalo z cieplym i bylo w efekcie letnie a jak nie to nagrzewnice trza wymienic ( jak pisali wczesniej mozna jak przepchac jakas chemia ale nie wiem jakie sa efekty) tak to u mnie bylo :>



wybcio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 11:10
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: wybcio » wt lis 10, 2009 12:12

Witam. Mam problem z ogrzewaniem, tzn gdy załączę zimny,ciepły nadmuch na nogi, to wszystko wali na przednia szybę. Takto wszystkie pozostałe opcje działają tak jak powinny



masuo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 04, 2008 14:18
Lokalizacja: Białystok

Post autor: masuo » wt lis 10, 2009 12:19

wybcio, moze masz zablokowana jedna z 'klapek' ktore steruja nadmuchem na nogi/szybe i tak dalej, ja juz golfrem niestety nie jezdze (same dobre wspomnienia :)) ale w samochodzie ktory teraz uzytkuje (audi 80 b4:)) regulacje nawiewu blokowal jakis plastik co sie walal w przelacznikach, a moze masz linke urwana od sterowania (tak mialem w golfie)



adas748
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 06, 2010 20:30
Lokalizacja: Błonie

Post autor: adas748 » śr sty 06, 2010 21:04

Witam.Mam problem z ogrzewaniem golf3 1.8,problem polega na tym że po rozgrzaniu silnika ciepłe powietrze leci tylko na początku i powoli się schładza aż do całkiem zimnego,jesli wyłącze dmuchawe na chwile i znów załącze to jest tak samo,temperatura podnosi się tylko na postoju natomiast podczas jazdy teraz jak jest zimno to prawie wogule sie nie podnosi ,przewody są gorące.Nie gotuje się ,wentylator sie załancza przy 90 stopniach ,oczywiscie na postoju.Może Ktoś da mi jakąś rade jak sobie z tym poradzic?????z góry dzięki.pozdro



masuo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 04, 2008 14:18
Lokalizacja: Białystok

Post autor: masuo » śr sty 06, 2010 23:21

adas748, przy nagrzewnicy sa takie klapki regulujace powietrze zimne/cieple, nogi/szyba itd, na nich jest jakas guma czy cos takiego ktora z latami parcieje i sie odkleja i przez to nie masz ogrzewania, da sie to naprawic bez wyjmowania nagrzewnicy- zdejmujesz srodkowy tunel plus dolne polki (gdzies jest instrukcja jak tam sie dobrac ja nie pamietam bo juz golfem nie jezdze jakis czas i zapomnialem:P) zakleilem to kupujac zwykla podkladke pod myszke, i przykleilem klejem osmiorniczka i mysle ze dziala do dzis sorki ze tak powierzchownie ale sie spiesze jak cos to pisz na priv



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 398 gości