Rozwiązanie problemu z szyberdachem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt lip 18, 2006 09:43

Mam pytanko czy dam radę zamontować tą izolacje bez wyciągania szybra, chodzi mi czy ta ramkę co zasłania szyber i ten element można zdjąc bez jego wyciągania i czy wtedy bede miał dojście do tego elementu???
tak.
jak chowam do środka słyszę stuknięcie
sprawdz czy to nie stuka to skrzydełko na początku szybra bo jak tylko to to wystarczy tam sobrze nasmatowac ew. lekko podgiąć. niech ktoś w srodku otwiera a ty partrz z góry.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

pio76
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 15:48
Lokalizacja: Chełm

Post autor: pio76 » wt lip 18, 2006 19:10

Witam, właśnie na tą oryginalną rureczkę co jest na końcu tego ustrojstwa dałem jeszcze 2 warstwy termokurczliwej no i nic nie pomogło jest tak jak przedtem. Ile warstw trzeba dać jeszcze dodatkowo na tą gumkę oryginalną, czy może inaczej ile całość powinna mieć milimetrow izolacji, tak mniej więcej Albo może jaka powinna być odległość tego drugiego zagiętego ku dołowi końca, do tego elementu, który jest na dole, oczywiście już po nałożeniu izolacji, i czy ona ma być nałożona tylko na ten malutki owalny wystający koniuszek czy trochę dalej wsunięta na ten srebrny element. A mój problem z szybrem jest taki :

Mój problem z szybrem polega na tym, że czasami działa a czasami nie. Zauważyłem, że jak stoi na słońcu to nie działa, a jak już w chłodzie np. w garażu to działa. Ale np. do tyłu działa tak jakby z pewnym oporem się otwiera. Albo mogę otworzyć a już nie mogę go zamknąć. A góra - dół działa raczej bez zażutu. Acha jeszcze dodam, że jak nie działa to tylko włącznik jak naciskam to tylko tak pyka, może to coś z włącznikiem?

Sory za nudziarstwo, ale dokladnie nie wiadomo o co chodzi, bo u mnie za bardzo to nie działa, a chyba nie jest nic jeszcze pourywane skoro raz chodzi O.K a raz wogóle!!



Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » wt lip 18, 2006 21:10

Czy ktoś mi może powiedzieć jaka ma być grubośc tej izolacji, myślałem o założęniu małej gumowej rurki lub nawinięciu taśmy, ale czy nie bedzie za gruba- czy to czemuś zaszkodzi?



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » śr lip 19, 2006 08:01

Hehe, już kiedyś analizowałem ten problem i wymyśliłem podobne rozwiązanie. Pamiętajcie że trzeba tę koszulkę termokurczliwą tak założyć by obejmowała też kółeczko w zaczepie. Jak założycie koszulkę tylko na końcówkę (tam gdzie oryginalnie jest gumka) to będzie się rozpinać podczas zamykania szyberdachu = blokada szyberdachu w pozycji półzamkniętej.

Co do demontażu - najprościej zdjąć szybę i wszystko jest wtedy bardzo łatwo dostępne. Szyba siedzi na 4 śrubach, jedna z nich jest widoczna w prawym górnym rogu zdjęcia.

Acha, moja poprawka jest taka że wywaliłem to kółeczko z zaczepu a zamiast niego wyrzeźbiłem pilnikiem plastikowe sanki które robią +/- to co proponowana koszulka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: untaztood » śr lip 19, 2006 08:10

Ja założyłem też na kółko i po jakimś czasie się przetarło (po 2 dniach). Osobiście więc polecam nałożyć bardziej na tył, a więcej. Poza tym przetarta izolacja może zaczepić się o torowisko.

[ Dodano: 19 Lip 2006 12:05 ]
Aha i jeszcze jedno - wiem o co Ci chodzi z tym rozpinaniem z pozycji półzamkniętej. Też to przeanalizowałem i doszedłem do tego, że nie ma takiej możliwości, gdyż szyba szyberdachu dociska ten zaczep (co nawet widać na zdjęciu, jak szyba pójdzie w dół). Bez szyby jest możliwe, że jedna z prowadnic (lewa) puści szybciej, ale z szybą nie ma takiej możliwości.



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » śr lip 19, 2006 16:22

Wszystko to prawda ale przerabiałem ten temat w praktycze i mi się jednak dziad kleszczył podczas zamykania i stąd wyrzeźbiłem tę płozę. Wrzucę zdjęcie jak wrócę do domu po aparat.
Poprzedni właściciel zrobił to tak że podgiął koniec szyny ku górze tak jak opisałem na zdjeciu (zamiast nakładać koszulki, więc to kolejne możliwe rozwiązanie problemu !) i maksymalnie zniżył szybę żeby dociskała zaczep tak jak piszesz. Jak ją podniosłem tak by świstów na szyberdachu nie było to zaczęło jednak wyskakiwać.

Wiem że do doraźne rozwiązanie ale nie chce mi się wypruwać podsufitki i syberdachu aby szukać przyczyny tego że jedna strona się podniosła.



Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: untaztood » pt lip 28, 2006 15:37

I jak z fotkami?



Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » sob lip 29, 2006 03:04

Ja to naprawiłem tą izolacją termokurczliwą szyber otwiera się lux tylko przy zamykaniu blokuje się, tak jakby za wcześnie się podnosił ku linii dachu wie ktoś o co chodzi?



Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: untaztood » sob lip 29, 2006 09:09

CoX pisze:Ja to naprawiłem tą izolacją termokurczliwą szyber otwiera się lux tylko przy zamykaniu blokuje się, tak jakby za wcześnie się podnosił ku linii dachu wie ktoś o co chodzi?
Dzieje Ci sie to też wtedy jak masz zainstalowaną szybę? czy jak próbujesz na sucho, bez szyby?



Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » sob lip 29, 2006 12:00

Ja tam nic nie rozbierałem normalnie jak szyba jest.



bzykla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 19:38
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

Post autor: bzykla » ndz lip 30, 2006 20:06

witam
ja mam prowadnice cale ale wytarte
w aso kosztuja 210 pln za sztuke wiec to niemalze rabunek
czy znacie moze miejsce gdzie moge kupic prowadnice???



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » pn lip 31, 2006 10:32

Obiecane zdjęcia co zrobić gdy blokuje się przy zamykaniu. Wyciągłem kółeczko plastikowe i wstawiłem wyprofilowaną "płozę". Podnosi ona zaczep i w pozycji zamkniętego i otwartego szyberdachu. Teraz ma ona ustawienie podobne jak ta z drugiej strony
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Konto usunięte.

brackyy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw maja 04, 2006 21:57
Lokalizacja: śląsk

Post autor: brackyy » czw sie 24, 2006 21:28

mam jeszcze jedno rozwiązanie, pomysł podsunął untaztood.

Z kawałka gumy o grubości 4 mm wycinamy kółko o średnicy ok 1 mm większej od starego znajdującego się na końcu srebrnego zaczepu. Generalnie trzeba popatrzeć ile zaczep musi się wiadomo dźwignąć.
Ręcznie w środku wiercimy wiertełkiem 2,5 mm otworek i z jednej strony robimy mniejwięcej taką samą fazkę jak w starej gumce. W tym miejscu będzie ładnie siedział kołnierz na końcówce zaczepu. Nową gumeczkę zakładamy, wejdzie nam ładnie i będzie siedziała ciasno, nie ma możliwości żeby się ześlizgnęła.

Mi chodzi jak złoto, poprzednio słyszałem trzask, i na szczęści w porę przypadkiem wpadłem na ten temat.
Powodzenia!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



AndreasN1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 08, 2006 09:14
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: AndreasN1 » pt sie 25, 2006 20:07

brackyy pisze:Mi chodzi jak złoto, poprzednio słyszałem trzask,
ten trzas był przy odsuwaniu czy przy zasuwaniu?
U mnie strzela jak ten "konik" wyskakuje z wycięcia w czarnej prowadnicy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 383 gości