Szyberdach elektryczny nie otwiera sie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

greg10581
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:36
Lokalizacja: Leipzig

Re: Golf 3 - szyberdach elektryczny

Post autor: greg10581 » sob cze 24, 2006 15:50

Pawel86 pisze:Witam mam problem nie działa mi szyberdach tzn. nie otwiera mi się i jak naciskam to tylko słychać cyk,cyk POMOCY
A ja mam tak, ze sie otwiera i zamyka do gory bez problemow. Jak odsune do tylu calkiem, to pozniej zamkniecie zajmuje mi sporo czasu - kazde wcisniecie przycisku zamykania przesuwa szyberdach o jakies 5 mm. Smarowalem prowadnice i jest to samo - co obstawiacie?

Dzieki!



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob cze 24, 2006 16:40

greg10581,
trzeba wyjąc podsufitkę, potem całą ramę szybra, zobaczyć gdzie na szynach jest juz wyrobiony wetal i zrobic nadlewkę np z jakiegoś plastiku lub kombinowac inaczej. Roboty na cały dzień.
:bajer:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Pawel86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: śr sty 25, 2006 12:19
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: Pawel86 » sob cze 24, 2006 21:30

szyberdach zrobiony :D coś z bezpiecznikami miałem powyciągałem wszystkie i ponownie je wsadziłem no i zaczął działać.



LOSQ

Post autor: LOSQ » czw mar 27, 2008 20:36

Witam ! :) U mnie jest taki problem z szyberkiem w MK3:
1. Szyba w szyberku jest opadnieta na strone lewa(od strony kierowcy)
2. SIlniczek jest sprawny
3. Jesli sie srubokretem w lewej szynie przesunie takie kowadelko aluminiowe(?) to dalej idzie sam juz do konca, potem gorzej z powrotem bo krzywo idzie.... ;/
4. Uszkodzona mam napewna ta czesc - kowadelko bo jest pekniete, co do linki to nie wiem
Prosze mi napisac gdzie moge naprawic najblizej (mieszkam miedzy Krakowem a Katowicami) - do 50 km do jade w kazda strone od Chrzanowa. Za pomoc z gory dziekuje i pozdrawiam :)



morphius1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw cze 14, 2007 20:18
Lokalizacja: nowy śląsk :)

Post autor: morphius1 » czw cze 05, 2008 20:39

witam dołączam się pod temat podobny problem do tego jaki miał piecio... ... to znaczy nie odsuwa się poziomo po przyciśnięciu guzika zjeżdza w dół ale zamiast odsunąć się do tyłu słuchać tylko pstryknięcie i nic .... po ponownym naciśnięciu "domyka się" dodam tylko że chyba to nie prowadnica bo działo się tak kiedyś (zablokował się na kilka dni identycznie po czym po jakimś czasie znowu chodził normalnie a teraz znowu) a do góry tyłem uchyla się bez problemu ... dzieki wielkie z góry za pomoc



Awatar użytkownika
tomciup
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 581
Rejestracja: pt lip 14, 2006 11:54
Lokalizacja: Tarnobrzeg-PL/Peterborough-UK
Kontakt:

Post autor: tomciup » pt cze 06, 2008 00:35

Widzę że dużo problemów jest z tymi szyberami. Nie zdołałem teraz wszystkiego przeczytać ale jutro do tego powróce. Ja miałem tak samo część aluminiowa była pęknięta. Szkoda było mi się babrać i rozbierać wszystko. Bo silnik mam dobry tylko ten jeden element powodował że się nie dało otwierać. A o taką część bardzo trudno bo jak ktoś sprzedaje to cały szyber. A że przebywam w anglii to podjechałem na złom i z pierwszego nowszego golfa wyciągnąłem za na nasze 60zł cały szyber ze wszystkim. Stary leży jak by ktoś był zainteresowany to piszcie. Cały będe wiózł do polski za 2 tygodnie. Może komuś się coś przyda prócz tego aluminiowego dinksa z lewej strony nad kierowcą. :grin:
Pozdro :grin:


VW górą VRa na osrto i Audi A6 na łagodnie.
viewtopic.php?t=153624_

Dimateo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 15:27
Lokalizacja: Łaziska

Post autor: Dimateo » pt lip 04, 2008 20:11

witam też mamy mały problem z szyberdachem tzn po otwarciu go całkowicie nie można go zamknąć bo przycisk "cyknie" i nic się nie dzieje, pozostałe położenia wyłącznika działają bez zarzutu i moje pytanka
1 czy winą może być wyłącznik?
2 jak rozebrać ten wyłącznik trzeba odgiąć te plastikowe ząbki zaznaczone strzałką, chodzi głównie o ten przycisk bo boję się że ten plastik się złamie
3 czym najlepiej przykleić tą osłonę przycisku (bo jest trochę po przejściach)? Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 128 gości