temperatura 1,3NZ

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wieczor15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: śr mar 01, 2006 02:37
Lokalizacja: Skądś

Post autor: wieczor15 » czw kwie 20, 2006 23:37

robbox, za taka porade to juz ci daje punkcik.
gadalem tez dzisiaj z kumplem ktory troche sie zna na mchanice i mowil zebym przesmarowal pasek klinowy szarym mydlem bo byc moze ze to on sobie tak szelesci jak sie zagrzeje. co a tym sadzicie?? czy jest to dobry pomysł??ale moze dla pewnosci sciagne najpierw pasek jak troszke dlaej bede zjedzil i sie golfik zagrzeje porzadnie i sprawdze co to jest.

[ Dodano: 20 Kwi 2006 23:40 ]
reszte punkcikow jutro porozdaje bo rano trzeba wstac :bigok:



Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » pt kwie 21, 2006 07:46

Szarym mydlem, tak sie robiło, ale to na krótką mete i zazwyczaj jak pasek mocno piszczal.
Mozesz spróbowac, nie zaszkodzi. Ma to na celu odtluszczenie paska, zwlaszcza jak jest od oleju.



robbox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: czw lut 16, 2006 20:49
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: robbox » pt kwie 21, 2006 14:41

A przyszlo mi jeszcze cos do glowy , w zeszlym roku urwal mi sie pasek klinowy i go wymienilem na nowy ktory po kilku dniach zaczol piszczec wiec ja go naciagam i po jakims czasie znowu piszczy - przy redukowaniu biegu. Przejechalem tak ze 3k km w wakacje i w koncu szlak mnie trafial wiec poszedlem do innego sklepu kupic nowy i sie okazalo ze ten poprzedni pasek gosc mi zle dobral poniewaz sa 2 rodzaje paskow ciensze i grubsze i oczywiscie w moim ma byc grubszy (do dzis nawet 1 raz nie pisnal)- wiec tak sobie kombinuje ze moze u Ciebiewieczor15, tez jest zly pasek tylko nie piszczy a szumi - za cienki pasek poznac po tym ze nie wystaje poza obrys kla pasowego tylko siedzi w nim gleboko.



Awatar użytkownika
wieczor15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: śr mar 01, 2006 02:37
Lokalizacja: Skądś

Post autor: wieczor15 » sob kwie 22, 2006 17:17

i znow kapa:( kupilem dzis ten czujnik firmy Hans zalozylem od razu i on to mi pokazuje temp gdzies chyba ponad 110 stopni tak na oko (wskazowka jest w 3/4 polai wyntylator nie jest zalaczony a na tamtym satrym czujniku juz by sie dawno wyntylatorek zalaczyl)uznalem ze jest do dupy ten czujnik bo jak go wyjalem na garacym silniku i zmierzylem tam miernikiem temperaturke to bylo ponad 80 stopni wiec a w zbiorniku cos 77 stopni. w poniedzialek jade go wymienic moze nie ten typ.
a co do szelestu to na 99% pompa wydaje take odglosy bo jak zdjlem dzis pokrywe paska rozrzadu i zapalilem golfika to jeszcze glosniej bylo slychac -zas 10 w plecy:(



robbox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: czw lut 16, 2006 20:49
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: robbox » ndz kwie 23, 2006 12:16

A dlaczego chcesz koniecznie wymienc ten czujnik ??



Awatar użytkownika
wieczor15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: śr mar 01, 2006 02:37
Lokalizacja: Skądś

Post autor: wieczor15 » ndz kwie 23, 2006 12:32

wlasnie chyba go wkoncu oleje bo pokazuje lekko powyzej drugiej kreski teraz a w zime na drugiej kresce czyli na 1/3 wskaznika troche mnie to wkurza i a czyjnik byl za 16 zl to kupilem ale znowu kapa to chyba tdam se spokoj bo watpie zebym mial temperature taka wysoka jak pokazywal te czujnik tym bardziej ze mierzylem tam gdzie czujnik jest umieszczony to chuyba dobrze mierzylem ???



Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » ndz kwie 23, 2006 22:24

wieczor15 pisze:wlasnie chyba go wkoncu oleje bo pokazuje lekko powyzej drugiej kreski teraz a w zime na drugiej kresce czyli na 1/3 wskaznika troche mnie to wkurza i a czyjnik byl za 16 zl to kupilem ale znowu kapa to chyba tdam se spokoj bo watpie zebym mial temperature taka wysoka jak pokazywal te czujnik tym bardziej ze mierzylem tam gdzie czujnik jest umieszczony to chuyba dobrze mierzylem ???
Pisałem przeciez ze to nie musi byc wina czujnika tylko licznika. Wiem bo po wymianie licznika mam 90 na polowie a przedtem mialem 5/8. Chcesz to wymien sam wskaznik temp z licznika. Jak bys zalozyl mol to pewnie bys mial te 5/8.

P.S. Po wymianie uszczelek i naciągnieciu paska rozrzadu zaczeła mi hałasowac (najprawdopodobniej) pompa wody :(



Awatar użytkownika
wieczor15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: śr mar 01, 2006 02:37
Lokalizacja: Skądś

Post autor: wieczor15 » pn kwie 24, 2006 00:55

Egon PŃ pisze:P.S. Po wymianie uszczelek i naciągnieciu paska rozrzadu zaczeła mi hałasowac (najprawdopodobniej) pompa wody
a pompe masz jeszcze oryginalna czy juz kiedys wymieniales bo nie wiem jakiej firmy kolejna kupic bo juz nie chce jakiegos dziadostwa zeby znowu nie zaczela halasowac. slyszalem od kumpla ze nie mozna za mocno naciagac paska rozrzadu (musi byc tak naciagniety aby mozna bylo go obrocic o 180 stopni )a moj mechanik przy wymianie tak naciagnal ze ona juz wydawal dziwny dzwiek i po zagarzaniu silnika niekeidy nie hccial ruszyc rozrusznik, dopiero jak poluzowal to wszsytko wrocilo od normy oprocz tego ze szelesci i jest znow do rwymiany:(



maciekksc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr sty 04, 2006 12:39
Lokalizacja: kraków(przedmieścia)
Kontakt:

Post autor: maciekksc » pn kwie 24, 2006 11:11

ja zmienilem pompe idalej mi cus tam piszczy??



Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » pn kwie 24, 2006 11:15

Nie wiem czy jest oryginalna, ja niegdy nie wymianialem. Co do naciagu to bardzo dziwne bo w kazdym aucie pasek powinno sie dac skrecic tylko do 90 tak tez zrobilem i tak jest w ksiazce serwisowej, ale przedtem byl luzniejszy i bylo ok. No chyba ze pasek klinowy bo teraz zauwazylem ze za slabo go w sobote naciagnolem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości