[mk3]olej wywaliło przez bagnet...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

czam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt gru 23, 2005 01:40
Lokalizacja: DG

Post autor: czam » sob sty 28, 2006 17:51

no moze że "leży" to ciut przesadziłem.. dydna sobie przed.Dzisiaj rozmawiałem ze znajomym mechanikiem i powiedział, ze rozwiązanie jest bardzo dobre, musze jeszcze owinąc ten przewód fi8 folią aluminiową i bedzie git



Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » ndz sty 29, 2006 19:06

Obiecane zdjęcie grzałki do odmy MK IV silnik 1.4
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
marceli3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 14:17
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: marceli3 » ndz sty 29, 2006 20:53

1,0 i 1,4 zamarzają w mkIV,a czy 1,6 pozbawione sa tej przypadłości?



Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » ndz sty 29, 2006 20:56

marceli3 pisze:1,0 i 1,4 zamarzają w mkIV,a czy 1,6 pozbawione sa tej przypadłości?
Podobno tylko 1.0i 1.4.
O1.6 i odmie nie słyszałem..


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Pienios
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: sob lis 05, 2005 13:21
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Zmarzajaca odma???

Post autor: Pienios » sob lut 18, 2006 17:09

Jezdze cala zime i nic podobnego sie nie zdazylo, druga sprawa odma zbiera pare i nieczystosci z parujacego oleju, wiec nie ma tu nic do rzeczy czy jedziemy na benzynie czy gazie. Jedyny problem to woda badz plyn w oleju. Woda moze pojawiac sie podczas skraplania przy gwaltownych zminach temp. Proponuje jezdzic na dobrym oleju i zmieniac go systematycznie nie powinno byc problemu.

Tak na marginesie tez jezdze na gazie i jedyne co mi zamarza to plyn do spryskiwacza i czasem parownik jak zawczesnie przelacze na gaz;)



snelius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 24, 2006 13:06
Lokalizacja: Toruń

Post autor: snelius » śr mar 08, 2006 18:25

mazurekt pisze:...W związku z tym teraz jak jest mróz to sprawdzam odmę przed uruchomieniem silnika, tzn ściągam wężyk z pokrywy zaworów i zwyczajnie próbuję dmuchnąć. Jeśli zatkany no to wiadomo. ...
Ja jeszcze sprawdzam część odmy w której najczęściej zamarzają mi skroplone opary.
Na rys. odma w 1.3NZ: http://vwforum.pl/odma/ ten kawałek oznaczony jest nr 10.
Po prostu zdejmuję go na jednym końcu (nie mam opasek zaciskowych na nim to wiele czasu nie zajmuje), wykruszam lód ze środka i wkładam spowrotem.
Coś tam pomaga choć nie powiem, że dzięki temu mam spokojną głowę, że nie wywali mi oleju.
Aha no i odkad wywalilo mi 2 razy olej na mrozie na LPG staram sie jezdzic tylko w dłuższe trasy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 298 gości