Wymiana paska rozrządu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » wt paź 20, 2009 09:11

moye pisze:Od czego zależy czy trzeba również pompe?
Zależy w dużej mierze od tego czy pompa jest napędzana paskiem rozrządu.
Jeżeli jest napędzana paskiem np. alternatora, to w przypadku kiedy pompa padnie i stanie, nie uszkodzi paska rozrządu i koszty wymiany będą dużo mniejsze. W przypadku gdyby napędzanej paskiem rozrządu pompy nie wymienić a ona stanie i uszkodzi pasek to wszyscy wiedzą jak może wyglądać silnik po takiej akcji. A pompę swoją drogą tak czy siak warto wymienić bo jednak chłodzenie silnika to dość ważna rzecz, a koszt pompy nie jest wygórowany, robociznę już masz robioną przy okazji wymiany rozrządu więc po co później przepłacać jak za 3 miesiące miała by paść i rozbierać wszystko od nowa.
Pozdrawiam



tekken82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 20:22
Lokalizacja: Tychy

Post autor: tekken82 » wt paź 27, 2009 20:08

witam, mam MK4 (AKQ) 1.4, i mam przejechane 178kkm. Rozrząd pierwszy raz był wymieniany przy 131kkm, planuje drugą wymianę przy okrągłej liczbie 200kkm.
To że ciagnie olej to już sie przywyczaiłem, doradzcie jakie paski i rolki polecacie, a przy okazji czy pompa wody zamiennik czy lepiej orginał ?

czy coś takiego jest ok > http://www.allegro.pl/item766635157_roz ... w_bca.html

pzdr i dizekuje za pomoc.
Ostatnio zmieniony wt paź 27, 2009 20:10 przez tekken82, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » wt paź 27, 2009 20:14

Jeśli to części z pewnego źródła to jest OK. Paski mogą też być Contitecha, pompa wody Hepu. Ja będe za niedługo wymieniał i właśnie takie firmy wybiorę, a rolki firmy Ruville lub INA.



tekken82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 20:22
Lokalizacja: Tychy

Post autor: tekken82 » śr paź 28, 2009 00:06

Jazz_Blue pisze:Jeśli to części z pewnego źródła to jest OK. Paski mogą też być Contitecha, pompa wody Hepu. Ja będe za niedługo wymieniał i właśnie takie firmy wybiorę, a rolki firmy Ruville lub INA.
a tak z innej beczki - co jest na pierwszy montaż w tym modelu ładowane ?



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » śr paź 28, 2009 13:40

Sam chciałbym wiedzieć, możliwe, że niektóre części właśnie tych firm.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 247 gości