Wskaźnik paliwa.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » śr kwie 14, 2010 17:32

Miałem taki sam problem wskaźniki pokazywał od połowy do pełnego co było nieprawdą.Rozebrałem zegary przesunąłem wskazówkę na zero (ponieważ po wyłączeniu zapłonu wskazywała połowę baku)tzn obróciłem ją w lewo do położenia zerowego i do dzisiaj działa.Miałem też problem ze wskaźnikiem temperatury ale za radą kolegów z forum zacząłem od przeczyszczenia styków w czujniku temperatury i wskazówka pokazuje właściwie



mrmasel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 16:12
Lokalizacja: Police

Post autor: mrmasel » śr kwie 14, 2010 18:52

Hmm... problem w tym że u mnie wskazówka wskażnika poziomu paliwa spada na zero w momencie wyjęcia kluczyka ze stacyjki :(



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr kwie 14, 2010 18:56

mrmasel, u Ciebie będzie inny problem skoro tylko 22litry możesz zalać...może coś z odpowietrzeniem nie halo, tylko wydaje mi się że wtedy wskaźnik działałby prawidłowo...po tankowaniu pokazałby ok pół zbiornika...a nie pełny. Najlepiej chyba jakbyś dorwał się do baku.



DamcioDB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 19:58
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: DamcioDB » wt cze 22, 2010 17:19

Witam
Mam podobny problem, wskaźnik działa ogólnie poprawnie z tym, że gdy zaleję do pełna pokazuje parę milimetrów poniżej pełnego zbiornika, gdy paliwa ubywa pokazuje normalnie. Kiedy wskazówka dochodzi do pierwszej białej grubej kreski przed czerwoną kreską rezerwy samochód gaśnie niestety. Dodam, że dioda rezerwy się nie zapala. Już parę razy musiałem gonić po paliwo na środku drogi z tego powodu. Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Post autor: psilos1 » śr cze 30, 2010 19:50

Witam wszystkich .Dzisiaj rano jadac do pracy zapalila mi sie dioda rezerwy .Po zatankowaniu wskazowka normalnie poszla do gory ale rezerwa dalej swieci ,mimo kilkakrotnego wylaczenia zaplonu-o co chodzi?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 356 gości