Temperatura cieczy chlodzacej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » śr lis 23, 2005 15:23

Dzięki za pomoc Kiler,



wara99

Post autor: wara99 » śr lis 23, 2005 17:17

u mnie trzyma po trasie 80 stopni w miescie 90 .Tylko dziwne jest to ze jak sie wiatrak wlaczyl to tez wskazówka pokazuje 90 .Czy mozliwe jest ze jest przeklamanie na wskazniku temperatury .Dodam ze czekalem z 5 min zanim sie zalaczyl a temp. byla caly czas 90.



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

hmm...

Post autor: dominik7 » śr lis 23, 2005 20:52

Moze i macie racje z tym termostatem.Ale...wymontowac go juz nie jest tak prosto.Chodzi mi o to ze sruby od pompy wody nie sa niezniszczalne...Mam podobny problem co w temacie.Chodzi o moja jette 1,6 benzyna;gdy ktoras z srub by sie urwala najprosciej byloby wymienic cala pompe.A wtedy jak wiadomo trzeba tez w tym przypadku regulowac rozrzad.Ma ktos pomysl jak odkrecic te sruby bez uszcerbku dla pompy?



Awatar użytkownika
tomekra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 477
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 16:25
Lokalizacja: SKIERNIEWICE
Kontakt:

Post autor: tomekra » ndz lis 27, 2005 01:12

wrócę troszkę do tematu termostatu słuchajcie dlaczego sprawdza się czy jest on sprawny dotykając dolny wąż czy niemozna sprawdzić górnego który dochodzi do chłodnicy ? napiszcie dlaczego bo mam dylemat a nie wiem jak to jest


[url=http://www.vag-skierniewice.pl][img]http://images35.fotosik.pl/133/c7ee01e51af0ab20med.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Janosik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr lut 02, 2005 01:21
Lokalizacja: Obecnie Norwegia
Kontakt:

Post autor: Janosik » ndz lis 27, 2005 01:55

tomekra, to jest tak termostat znajduje sie na dole przy pompie wodnej i od niego wychodzi tak jak wspomniales waz do chlodnicy wiec aby sprawdzic czy termostat jest dobry i puszcza ciepla wode (wlasciwie to plyn chlodniczy ale jak zwal to zwal) na chlodnice to trzymasz ten waz jak bedzie walniety termostat to wogule jej nie puci i waz caly czas bedzie zimny.
Wlasciwie to ten gorny waz odchodzi od chlodnicy do silnika.
Wiesz moze byc zarypana chlodnica i tez nie przepusci plynu wiec jak bedziesz trzymal ten gorny waz i caly czas bedzie zimny to bedziesz myslal ze termoatat just zepsuty wymienisz go a tu :ass: dalej to samo. To jest mozna by to nazwac taka droga eliminacji zepsutych czesci. (chyba nic nie zamieszalem jak cos to mnie poprawcie - w koncu jest sobota :pub: ) POZDRO 4 ALL


A-point Audi Service Amsterdam

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » ndz lis 27, 2005 10:55

tomekra pisze:wrócę troszkę do tematu termostatu słuchajcie dlaczego sprawdza się czy jest on sprawny dotykając dolny wąż czy niemozna sprawdzić górnego który dochodzi do chłodnicy ? napiszcie dlaczego bo mam dylemat a nie wiem jak to jest
genralnie dolny waz dochodzi do termostatu - czyli przy zamknietym termostacie plyn jest od siebie odseparowany a w gornym wezu nie ma zadnego separujacego elementu i goraca woda z bloku bedzie w jakims delikatnym stopniu nagrzewac ziman w tymze wezu, stad sprawdza sie dolny. Generalnie jest tak - jak wlaczysz silnik i dolny od razu sie nagrzewa to walniety termostat, jak nigdy tez walniety, powinien przy 82 czy 87 sie otwierac


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
tomekra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 477
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 16:25
Lokalizacja: SKIERNIEWICE
Kontakt:

Post autor: tomekra » ndz lis 27, 2005 13:52

i wszystko jasne poprostu myślałem że obieg płynu idzie w drugą stronę ale już wiem co i jak dzięki wszystkim :pub:


[url=http://www.vag-skierniewice.pl][img]http://images35.fotosik.pl/133/c7ee01e51af0ab20med.jpg[/img][/url]

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » ndz lis 27, 2005 14:21

u mnie temp.osiaga 70 stopni(silnik 1,9tdi 1z),nie wiem czy dieselek tak ma mieć,czy też szykuje mi się coś do wymiany



GregorG
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 21:02
Lokalizacja: Puck/Starzyno

Post autor: GregorG » ndz lis 27, 2005 14:42

pico pisze:JAK DZIAŁA TO WIEM TYLKO ZDAJE MI SIĘ ZE CAŁY CYKL JEST NIE W SWOIM CZASIE TZN.ZA SZYBKO OTWIERA SIE TERMOSTAT,ALBO JAK SIĘ JUZ OTWORZY PO SPATKU TEMPERATURY TO SIE NIE DOMYKA I CHLODNICA ZA BARDZO CHLODZI PLYN.WCZORAJ JECHAŁEM 35 KM BYŁO JAKIEŚ -1 TO WSKAZÓWKA LEDWO DRGNĘLA A I OGRZEWANIE NIE BLO MOCNO.PO CHWILOWYM POSTOJU WSKAZÓWKA PODROSŁA DO 70 STOPNI
Witam cię PICO
Ja miałem dokładnie te same wręcz podręcznikowe objawy.
I też się zastanawiałem co zrobić, wskazówka temp. po dłuższej jeździe ok 15 km wskazywała ok 70 stopni. Dolny przewód od chłodnicy był od razu ciepły, ogrzewanie w kabinie ledwo odczuwalne , no i spalanie wachy według mnie za duże.

Po zamianie termostatu w raz z płynem na G12 temperatura uzyskuje 90 st. po 5 km , ogrzewanie kabiny super działa a najważniejsze że spalanie spadło spadło aż się zdziwiłem.

Sądzę że koszt termostatu nie jest aż tak wysoki żeby tego nie wymienic. A najważiejsze że silnik będzie miał prawidłową temp. pracy.

Pozdro



kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » ndz lis 27, 2005 17:58

jaszczur, mam to samo wymieniłem termostat i dalej 70 jak sie dobrze biegi popiłuje to pujdzie do 80, chyba trzebabędzie fartuch załozyć na chłodnice na czas zimy albo wskaźnik źle pokazuje sprawdze to w tygodniu termometrem



Rafaello27
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: sob lis 26, 2005 13:51
Lokalizacja: Rabka Zdrój

Post autor: Rafaello27 » pn lis 28, 2005 11:37

Gdy kupiłem moje autko - miałem to samo. Nie dziwiło mnie to. Wskaźnik max osiągał 70St C a w korkach 80. Mechanik wypatrzył mi to przy okazji wymiany pasków i płynu chłodniczego. Założył mi nowy (cena około 70zł) i teraz na ciepłym wacha się pomiędzy 90 a 110 st. C (mam LPG).
Termostaty w golfach właśnie w ten sposób wysiadają - psują się w pozycji otwartej, dzięki czemu można kontynuować jazdę. Natomiast w Uno gdy mi siadł, skończyła się natychmiast jazda - przegrzaniem).



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pn lis 28, 2005 12:06

Rafaello27 pisze:cena około 70zł
Kurde, cena duża, u mnie wytargałbym za to chyba 3 WAHLER'y… :jezor: :jezor: :grin: ... No… - może 2,5… :helm: ...

jaszczur - za mało stopni masz :chytry: . Jeszcze w książce sprawdziłem :bajer: i też piszą, że wskazówka ma być w "środkowej części skali :smoke: i to jest dobra temperatura. Jak jest inaczej to termostat, czujnik itp :pub: .

kupszczelisty – osłona nic nie daje :panna: ... W żukach to owszem :jezor: … Termostat ma być całkiem zamknięty, wtedy ciecz jest w małym obiegu, szybko się nagrzewa, nie chłodzi motoru :food: . Jak termostat walnięty to osłona na chłodnicy na niewiele się zda :kac: … Sprawne termostat to podstawa :chytry: :grin: . Jeśli ciecz przed nagrzaniem dostaje się do chłodnicy :chytry: , okrycie nie pomoże :foch: .


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pn lis 28, 2005 12:13

Kiler pisze:jaszczur - za mało stopni masz . Jeszcze w książce sprawdziłem i też piszą, że wskazówka ma być w "środkowej części skali i to jest dobra temperatura. Jak jest inaczej to termostat, czujnik itp .
spróbowałem przesłonić chłodnicę i zaobserwuję teraz co będzie się działo,ale dzięki za info Kiler :pub:



robertos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 28, 2005 15:04
Lokalizacja: BRAŃSK

Post autor: robertos » pn lis 28, 2005 15:18

CZY TEMPERATURA 90 CZASAMI MINIMALNIE ZA TO JEST NORMA W GOLFIE OCZYWIŚCIE PODCZAS JAZDY BO NA POSTOJU SPADA ??????



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 326 gości