Odczuwalny brak mocy (Przyśpieszenia)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jawirax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: jawirax » śr maja 27, 2009 16:40

A pompę paliwa mozna se normalnie bez problemu wyczyścić ?

[ Dodano: 27 Maj 2009 19:08 ]
Jak wymontować tą pompę ? jak ściągnąłem okrągłą pokrywę widac było to co na fotce ale nigdzie jakiś śrub ani zaczepów , wie ktoś jak wymontować tą pompe w celu zobaczenia czy nie jest zasyfiona , i wyczyszczenia.

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr maja 27, 2009 19:48 przez jawirax, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » pt maja 29, 2009 18:33

Oczyścić wiązkę (troche tu brudno) i wtyczkę oraz obejrzeć styki. Rozpiąć wtyk, przewody, ten duży pierścień z poprzeczkami się odkręca, uwaga przy wyciąganiu pompy, delikatnie nic na siłę. Trzeba wymienić uszczelke przy otwieraniu.
Ostatnio zmieniony pt maja 29, 2009 18:35 przez Jacek75, łącznie zmieniany 1 raz.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Awatar użytkownika
jawirax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: jawirax » pt maja 29, 2009 18:45

Problem rozwiązany , padła pompa , nie miała w ogóle ciśnienia.



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » sob maja 30, 2009 10:33

a mówiłem sprawdzić ciśnienie w układzie :grin: pomiar by od razu rzucił podejrzenie na pompe a jeśli pompa ok to syf w układzie
Dobrze ,że juz ok


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
jawirax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: jawirax » sob maja 30, 2009 11:41

Bak byl czysty ale moze byc syf w ukladnie zatankuje 20 litrow paliwa i wleje STP do czysczenia struyskiaczy.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » sob maja 30, 2009 15:30

nie przekraczaj dawki na opakowaniu stp, nie pozostaje bez wpływu na sondę lambda.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Awatar użytkownika
jawirax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: jawirax » ndz maja 31, 2009 01:04

Dziś testowałem auto :

1-50KM :bigok:
2-85KM :bigok:
3-130KM :bigok:
4-160KM dalej nie ciągałem bo droga się skończyła :bigok:
5- nie zdążyłem wbić :bigok:

Tak że pompa paliwa była winna i wyszła przypadkowo (padła podczas ustawiania zapłonu)

Teraz już nikt mi nie powiem ze MOTOR 1.8 AAM nie pójdzie 160 km z palcem w tyłku :bigok:

Dziękuje wszystkim forumowiczom za porady które naprowadzały mnie na usterkę,długo tu na forum może nie jestem , ale zauważyłem ze użytkownicy tego forum są spoko chłopaki pełna kultura itp, naprawdę forum zasługuje na zajeb...... pochwalę. :pub: :okej:



ramborior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 18, 2009 00:18
Lokalizacja: Lublin

Post autor: ramborior » czw cze 18, 2009 00:25

Mam identyczny objaw z tym, że po wystąpieniu braku mocy i przejechaniu ok 20km. zaświeciła się pomarańczowa kontrolka check engine. Z wiadomości dostępnych na forum wyczytałem, że objawy usterki związane są z sondą lambda lub uszkodzonym katalizatorem. Dodam, że samochód to Golf V 1.4 FSI 2004r. Postaram się w jak najszybciej sprawdzić sondę oraz katalizator i poinformować wszystkich o rezultatach. Chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś sugestie dotyczące wyżej opisanych objawów.

[ Dodano: 18 Cze 2009 12:05 ]
tak jak pisalem dzis podpialem golfa pod komputer. Kod bledu to P0191 czujnik wysokiego cisnienia paliwa. Czy wystarczy wymienic ten czujnik czy jest cos jeszcze co moze powodowac w/w objawy?

[ Dodano: 18 Cze 2009 12:05 ]
tak jak pisalem dzis podpialem golfa pod komputer. Kod bledu to P0191 czujnik wysokiego cisnienia paliwa. Czy wystarczy wymienic ten czujnik czy jest cos jeszcze co moze powodowac w/w objawy?



Awatar użytkownika
jawirax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: jawirax » czw cze 18, 2009 13:20

Problem rozwiązany Właśnie wróciłem od mechanika oraz elektromechanika z jednego serwisu.Walczyli od 8:00 rano do 18:00 godziny, mechanik wraz z elektromechanikiem ,przyczyna tkwiła w źle zamontowanej nowej pompie paliwa , mechanik który ją montował źle ją poskładał , nie założył jednej uszczelki oraz drugą założył krzywo ,a trzecią *#cenzura#* na chama , efektem tego było to że pompa cofała paliwo z powrotem do baku , drugi problem jaki był to kable wychodzące wszystkie od komputera na całą elektrykę(sondę, zapłon, czujniki, itp) nie miały masy i wszystkie podzespoły świrowały i komputer nie mógł ustalić mieszanki ,zapłonu itp , wszystko wariowało.Zostało to naprawione , mechanik poskładał pompę , elektromechanik naprawił masę i przewody , prze diagnozował całe auto komputerem i posprawdzał i auto teraz chodzi jak malina. Płynnie przyśpiesza, nie ma zadławień ani za muły ładnie ciągnie tak jak powinno. Testowałem - na 3 Biegu płynnie i bez problemu 130 km, 4 bieg 160 km bez problemowo. Teraz aż miło się śmiga Gofrem i pali na jednego strzała.

Podsumowując ja wymieniłem w aucie pół silnika , przeszedłem cztero-miesięczną mordęgę psychiczną i nerwową. Teraz auta już nie sprzedam , bo mam już pewniaka , siadam i jadę:bigok:

Mechanik z elektromechanikiem grzebali od 8:00 rano do 18:00 wieczora.
Naprawili spadek mocy w aucie , zamulenie , przerywanie,dławienie , oraz pompę paliwa złe poskładaną - koszt tego wyniósł 230 zł i nie żałuje ze wydałem te pieniądzem wreszcie mam serce na miejscu :okej: :okej: :okej:

Dziękuje serdecznie wszystkim za porady za pomoc, każdemu kto się napocił aby mi pomoc. :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: Sugestie wasze pozwalają wyeliminować wiele rzeczy, i naprowadzić na trop ,to tez i daje do myślenia i autorom postów:)



ramborior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 18, 2009 00:18
Lokalizacja: Lublin

Post autor: ramborior » czw cze 18, 2009 21:29

rozumiem, że u Ciebie była to pompa ale gdyby u mnie też padła to bym miał inny kod błędu, przynajmniej tak mi się wydaje... co o tym sądzisz? Samochód ma przejechane 75 tyś km więc przy takim przebiegu ciężko podejrzewać pompę aby była niesprawna, auto nie ma i nigdy nie miało LPG, co więcej nikt nigdy nic nie dłubał w pompie, nie wymieniał jej, nie rozbierał ani nie składał na nowo...
Ostatnio zmieniony czw cze 18, 2009 21:33 przez ramborior, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
jojo_ns
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: czw lut 17, 2005 08:31
Lokalizacja: NS
Kontakt:

Post autor: jojo_ns » czw cze 25, 2009 12:53

Witam
jawirax mam podobne objawy jak ty mam pytanie wymieniłeś całą pompę czy tylko wkład ?


[url=http://www.jumla.pl/][b][color=black][size=100]Ogłoszenia Nowy Sącz[/size][/color][/b][/url]

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » czw cze 25, 2009 13:31

jojo_ns, ja kiedys wymienialem pompe razem z koszykiem, bo nie wielka roznica cenowa, a zawsze cos sie ulamac moze przy wyjmowaniu itp..ale ogolnie to kupuje sie sama pompe, bez koszyka... kupowalem na allegro, pompa chyba 60zl i juz drugi rok smiga...



Awatar użytkownika
jojo_ns
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: czw lut 17, 2005 08:31
Lokalizacja: NS
Kontakt:

Post autor: jojo_ns » czw cze 25, 2009 13:34

a możesz mi polecić jaką powinienem kupić do mojego mk3 1,6 benz 94r silnik ABU ???

[ Dodano: Czw Cze 25, 2009 14:49 ]
i jak sprawdzić czy ta co teraz jest jest sprawna czy nadaje się do wymiany ???


[url=http://www.jumla.pl/][b][color=black][size=100]Ogłoszenia Nowy Sącz[/size][/color][/b][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 419 gości