INSTALACJA GAZOWA GOLF II GTI 16V-czy to się opłaca??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz cze 19, 2005 11:05

w kr nie wystepuje gasniecie przy wyrzucaniu na luz z prostego powodu. instalka ma kompensacje. jest wada, gdyz ta kompensacja ogranicza mozliwosc nie zdlawienia silnika i moc spada i na benzynce i na gazie. a co do wykorzystywania mocy to wszedzie mozna wykorzystac moc auta, tylko umiec trzeba gaz wcisnac do oporu :P


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » ndz cze 19, 2005 11:15

No sorki panowie!!!!Znam wielu ludzi którzy maj gaz w swoim aucie i naprawde niewielu jest zadowolonych ze stanu swoich silników....Owszem oszczednosc w jeździe jest spora. A w zime to jest juz masakra..co drugi kopie w fure przeklinajac gaz....Jestem zwolennikiem zasady ze silnik benzynowy powinien chodzic na bezynie i juz!!!!

No sory stary. Przykro mi ze znasz samych kretynow ktorzy albo nie mysla przy zakladaniu instalacji gazowej kierujac sie tym aby taniej zalozyc a nie tym zeby dobrze jezdzily albo nie maja pojecia o uzytkowaniu smierdzidla. W mojej rodzinie wszystkie samochody byly na gazie (łady, skody, Vweje) i z zadnym nie bylo najmniejszych problemow. Obecny samochod tez bym zagazaowal jesli mialbym pieniadze na odpowiednia instalke do niego.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » ndz cze 19, 2005 11:27

Moonmaker wie co mowi...PO CO CI GAZ DO TAKIEGO SILNIKA?????Mogles kupic np. 1,6 i dopiero gazowac.A katowac taki motor o sportowym charakterze gazem????ZBRODNIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Bez urazy ale tak mysle...

Jezdziles kiedys takim 16V ? Jesli nie jezdziles i go nie posiadasz to nie zabieraj glosu w ogole nie wiedzac jakie to ilosci paliwa pochlania. Poza tym nie widze zwiazku miedzy katowaniem motoru a jazda na gazie. Nie znajac standardowo stosowanego wtrysku w 16V nie jestes nawet w stanie zrozumiec jak wiele problemow wystepuje w jego eksploatacji benzynowej (chodzi mi glownie o utrzymanie w calkowitej sprawnosci ukladu paliwowego). Co wiecej gaz z mikserem typu BLOS nie dosc ze nie bedzie autu szkodzil to jeszcze pozwoli na ustalenie stalego AFRa w calym zakresie obrotow odcinajac sie zupelnie od regulacji wspolczynnika lambda (PL silnik). Ja rowniez jestem zwolennikiem benzyny bo wychodze z zalozenia ze auto bylo do tego paliwa projektowane i na nim ma dzialac, niestety przy obecnej polityce cenowej, nie mam zamiaru kupowac auta po to aby mi stalo pod blokiem bez wzgledu na to czy jest to 1.3 czy 2.0 16V.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
Łyskacz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: sob maja 21, 2005 08:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łyskacz » ndz cze 19, 2005 11:39

Tak,tak bugalon....


Był Mk2 1,6 LPG 88r. Sprzedany śmiga dalej :)
Jest Renault Megane Coupe <---- sprzedałem tą pomyłkę
Mk2 1,6 D <---- sprzedany śmiga dalej
Jest octavia 1,9 Tdi ASV
Clio mk4 1,2 Limited (fajny bo nowy i na gwarancji) ;]

Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » ndz cze 19, 2005 13:43

Mi chyba zle dziala instalacja, bo jak wrzucam na luz przy 100 km/h to nie gaśnie tak jak to przeważnie bywa chociaż dolot mam normalnie w kierunku jazdy. Kompensacji też nie mam.

Jak to naprawić żeby gasnął tak jak prawie wszystkim hehe żartowałem :pub:

A wracając do pytania z tematu to pewnie że się opłaca.


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz cze 19, 2005 15:07

paulox nie musi gasnac bez kompensacji:P ciesz sie ze tak masz, ale jak chcesz to wystaw dolot bezposrednio porzed chlodnicezeby tlen wciskalo do filtra i zacznie gasnac:)


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » ndz cze 19, 2005 15:13

evolution pisze:paulox nie musi gasnac bez kompensacji:P ciesz sie ze tak masz, ale jak chcesz to wystaw dolot bezposrednio porzed chlodnicezeby tlen wciskalo do filtra i zacznie gasnac:)

Hehe żartowałem. Ciesze sie że nie gaśnie ale dzieki za porade :pub: :rotfl:


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » ndz cze 19, 2005 16:32

A 1,8 16v z gazem to i tak potęga w stosunku do jakiegoś 1,6 8V a paliwko duuuużo tańsze.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 210 gości