1.6 SR i wasze problemy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mati68r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob maja 10, 2008 21:50
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post autor: mati68r » pn kwie 20, 2009 14:39

mnie też udało sie osiągnąć średnie 7l/100km na trasie Chrzanów-Ustronie Morskie 650 km w nocy 3 osoby (2 dorosłe i dziecko) prędkość nie więcej jak 120 droga powrotna średnia 8l/100km jazda w dzień na klimie.Natomiast spalanie miejskie między 9 a 12 litrów i ani kropli mniej teraz dojdzie klima czyli 10 l to przy ekonomicznej jeżdzie czego ja nie stosuje dobry motor tylko lubi łyknąć taki jego urok pozdrowionka



Zane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 30, 2008 21:59
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Zane » pn kwie 20, 2009 19:06

czytając ostatnie posty to "sr" jest demonem predkości a najszybszą autostradą w Polsce jest A4 :)

Dzisaj robiłem sewis klimy brakowało mi 200 g czynnika no i odgrzybianie ozonem
razem 200 zł

Zapach jest wporządku - przynajmniej nie jest drażniący - ciepłe xero:) a ozon podobno wybija nawet bakterie na siedzeniach

Piotr Ratajczyk Auto serwis Kamienna Góra ul Lubawska
Ostatnio zmieniony wt kwie 21, 2009 08:11 przez Zane, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » pn kwie 20, 2009 23:22

feniks79 pisze:Potrzebuję info czy rurka(odma) idąca od wlewu oleju do dolotu przy przepustnicy jest do dostania osobno czy trzeba całą rurę kupować(od filtra powietrza do przepustnicy), mam popękaną od spodu i lewe powietrze brał
:D znalazłem tylko całość 1J0 129 684
Tak ona wygląda:
Obrazek
Ten cieniutki wężyk u mnie był nieco krótszy, jeśli chcesz nową to poszukaj na allegro, jak chcesz to moge Ci dać namiar ze strony skody, cena 65zł, nie wiem czy dalej aktualne.
Zane pisze:czytając ostatnie posty to "sr" jest demonem predkości a najszybszą autostradą w Polsce jest A4 :)

Dzisaj robiłem sewis klimy brakowało mi 200 g czynnika no i odgrzybianie ozonem
razem 200 zł

Zapach jest wporządku - przynajmniej nie jest drażniący - ciepłe xero:) a ozon podobno wybija nawet bakterie na siedzeniach
Gdzie odgrzybiałeś i czym?
Ja ostatnio odgrzybiałem w ASO czymś takim:
Obrazek

Też przyjemny zapach i nieszkodliwy dla ludzi z tego co pisało, dobili mi jeszcze i smiga, chłodzi jak trzeba
Ostatnio zmieniony pn kwie 20, 2009 23:27 przez Jazz_Blue, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » wt kwie 21, 2009 07:36

Jazz_Blue pisze:ze strony skody, cena 65zł, nie wiem czy dalej aktualne
aktualne, znalazłem.
Powiedz czym jest przykręcone przepływomierz?Hitachi bodajże do rury prostokąt widziałem że ma takie dziwne końcówki i muszę klucza-końcówki poszukać :crazy:


Obrazek

Zane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 30, 2008 21:59
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Zane » wt kwie 21, 2009 08:13

feniks79 pisze:
Jazz_Blue pisze:ze strony skody, cena 65zł, nie wiem czy dalej aktualne
aktualne, znalazłem.
Powiedz czym jest przykręcone przepływomierz?Hitachi bodajże do rury prostokąt widziałem że ma takie dziwne końcówki i muszę klucza-końcówki poszukać :crazy:

u mnie jest na torxy



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » wt kwie 21, 2009 08:19

ja mam coś w stylu okrągła końcówka w środku krzyżak ze szpilką,głowką po środku, nie wiem jak opisać a końcówki takowej nie posiadam w zestawie :grrr:


Obrazek

zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » wt kwie 21, 2009 08:22

feniks79 pisze:ja mam coś w stylu okrągła końcówka w środku krzyżak ze szpilką,głowką po środku, nie wiem jak opisać a końcówki takowej nie posiadam w zestawie :grrr:
Trzeba wykręcić całą rurę śrubki potraktować żabką i zamienić na takie jakie nam pasują



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » wt kwie 21, 2009 10:27

feniks79 pisze:
Jazz_Blue pisze:ze strony skody, cena 65zł, nie wiem czy dalej aktualne
aktualne, znalazłem.
Powiedz czym jest przykręcone przepływomierz?Hitachi bodajże do rury prostokąt widziałem że ma takie dziwne końcówki i muszę klucza-końcówki poszukać :crazy:
Nie wiem czy dobrze Cię rozumiem, ale u mnie, żeby wyjąć tą rurke wystarczyło pościągać takie opaski zaciskowe :bajer:
Ostatnio zmieniony wt kwie 21, 2009 10:29 przez Jazz_Blue, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » wt kwie 21, 2009 10:43

rurki ok ale masz przykręcony jakis czójnik Hitachi obok filtra powietrza do rury przykręcony


Obrazek

tomASF
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 10:02
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: tomASF » wt kwie 21, 2009 10:56

Zane pisze: Dzisaj robiłem sewis klimy brakowało mi 200 g czynnika no i odgrzybianie ozonem
razem 200 zł
Piotr Ratajczyk Auto serwis Kamienna Góra ul Lubawska
Jeśli komu potrzeba to we Wrocławiu znam zakład gdzie za 150 zł to robią.

Co do rury powietrza, to kupiłem od gościa na allegro za 50 zł, gdyż moja była spękana na małej harmonijce. Również mogę podać namiary.
Swoją drogą, ciekawe czy założenie szczelnej pomoże na nierówną pracę silnika przy niskich obrotach.

BTW. Czy ktoś może podać link do wspominanego wcześniej korka od bloku sprzęgła. Okazuje się, że "spece" wymieniając sprzęgło również i u mnie zapodziali ten koreczek.

Aha, uchwyt linki tylnej półki szt 1 poszukuję.



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » wt kwie 21, 2009 11:06

tomASF pisze:wcześniej korka od bloku sprzęgła
020301132 nr części


Obrazek

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » wt kwie 21, 2009 11:08

feniks79 pisze:rurki ok ale masz przykręcony jakis czójnik Hitachi obok filtra powietrza do rury przykręcony
To co tam jeszcze się dzieję, że chcesz coś odkręcać? Przy wymianie samej rurki to nie jest konieczne...

tomASF pisze: Co do rury powietrza, to kupiłem od gościa na allegro za 50 zł, gdyż moja była spękana na małej harmonijce. Również mogę podać namiary.
Swoją drogą, ciekawe czy założenie szczelnej pomoże na nierówną pracę silnika przy niskich obrotach.
Szczelnie na pewno trzeba ją założyć, jakby się dostawało powietrze to będzie wariował na obrotach, u mnie jest na opaskach i rurka ma jeszcze takie wypustki i dobrze nachodzi na elementy do tego te opaski i trzyma, też miałem pękniętą, na harmonijce tej małej, bo tam najcześciej pęka, i jak odpaliłem silinik to kopciło na biało z rury a obroty ok 2500-3000obr/mnin, zakleiłem to, ale to nie to samo co po wymianie :bigok:
Ostatnio zmieniony wt kwie 21, 2009 11:10 przez Jazz_Blue, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » wt kwie 21, 2009 11:16

Jazz_Blue pisze:harmonijce tej małem, bo tam najcześciej pęka
też mam tam pęknięte, a jak wczoraj oglądałem to czojnik jest też na tej rurze, chyba że muszę sie mocniej przyjrzeć :helm:


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 408 gości