Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mssg1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob sie 18, 2012 12:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: mssg1 » pn wrz 17, 2012 09:11

Ponieważ temat interfejsu i softu w miarę opanowałem dla mojej Borki chciałem zadać pytanie zapewne nie na miejscu, ale widząc Waszą sporą wiedzę (w odróżnieniu od forów o Oplach) chciałem zapytać o interfejs dla Corsy B z 1996 plus soft co byście polecili do diagnostyki i grzebania ? Mój od Borki z VCDS 11.3 niestety nie działa mimo identycznego złącza :rozpacz: Wyrzuca błąd o innym protokole :goof:


VW Bora, 1.9 TDI, 2004 rok, 101 KM, silnik w wersji ATD, automat, 5-biegowy TIP-TRONIC
Yamashka R6 :]

Awatar użytkownika
kuciak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz wrz 02, 2012 21:11
Lokalizacja: Gdańsk

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: kuciak » pn wrz 17, 2012 17:49

witam! to i ja sie podlacze pod temat.. zastanawiam sie nad zakupem interfejsu do swojego golfa ale nie wim co i jak... czytam forum i kazdy mowi co innego na temat kazdej z wesji... ze ta sie nie nadaje ze tamta stara itp.

znalazlem cos takiego... http://www.obd2.pl/index.php?p28,polski ... b-obd2-kkl" onclick="window.open(this.href);return false;

ale na allegro sa tez same kable.. http://allegro.pl/kabel-interfejs-vag-c ... 18932.html" onclick="window.open(this.href);return false; a z neta sciagnalem sobie rozne wersje (vag 208, vag-com 311.2, vag-com 409.1 i polski vag 4.9)

moze ktos sie wypowie (bo ma lub mial i uzywal) i doradzi co lepiej zakupic..

z gory dzieki za pomoc!



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: ciachotdi » pn wrz 17, 2012 19:11

a ja bym prosił vaga pod windows 64 bity i będzie piknie bo dotąd przeszukałem całego neta i nima



Awatar użytkownika
arek607
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: czw lip 12, 2012 17:09
Lokalizacja: Hrubieszów/Rzeszów

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: arek607 » pn wrz 17, 2012 19:21

Kolego mam pod 64 bit. Zaraz Ci podeślę. powiesz czy działa :hmm:


VW Golf 1.9 TDI AJM 115KM LINK

Obrazek

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: riccardoa » pn wrz 17, 2012 20:58

kuciak pisze:witam! to i ja sie podlacze pod temat.. zastanawiam sie nad zakupem interfejsu do swojego golfa ale nie wim co i jak... czytam forum i kazdy mowi co innego na temat kazdej z wesji... ze ta sie nie nadaje ze tamta stara itp.

znalazlem cos takiego... http://www.obd2.pl/index.php?p28,polski ... b-obd2-kkl" onclick="window.open(this.href);return false;

ale na allegro sa tez same kable.. http://allegro.pl/kabel-interfejs-vag-c ... 18932.html" onclick="window.open(this.href);return false; a z neta sciagnalem sobie rozne wersje (vag 208, vag-com 311.2, vag-com 409.1 i polski vag 4.9)

moze ktos sie wypowie (bo ma lub mial i uzywal) i doradzi co lepiej zakupic..

z gory dzieki za pomoc!
Ja ostatnio kupiłem ten http://allegro.pl/kabel-diagnostyczny-v ... 31607.html" onclick="window.open(this.href);return false; i śmiga bez problemu z VAG 311.2.Sterowniki pobiera sobie sam z neta. W sumie to mam VCDS i ten mi był potrzebny do Motordiag komfort Manager do aktywacji zamykania szyb z pilota.



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: riccardoa » pn wrz 17, 2012 21:02

ciacho840 pisze:a ja bym prosił vaga pod windows 64 bity i będzie piknie bo dotąd przeszukałem całego neta i nima
Szukaj VCDS Lite



buli83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 31, 2012 06:47

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: buli83 » śr wrz 19, 2012 10:00

Witam!!
Mam Golfa V 1,9TDI kombi z 2007 r i niestety nie mam w nim komputera. Mój problem polega na tym że nie mogę przez brak komputera włączać i wyłączać podstawowych opcji. Podczas gdy otwierania samochód z pilota w ciemności zapalają mi się światła. Nie bardzo mi się to widzi jak będzie zima i np śnieg na szybie w tym momencie zawsze zapalą mi się światła i nie wiem jak wytrzyma to mój aku. To jest mój główny problem.
Potrzebuje Vag-a którym będę mógł dowolnie zmieniać to co ogranicza mnie brak komputera. A ewentualnie kasować błędy i podejrzeć spalanie, zasięg itp. Nie chcę montować do samochodu obsługi komputera ponieważ jest to wydatek koło 1000 zł i nie mało jest z tym kłopotu oraz szukania podzespołów. Jestem gotów na Vag-a wydać do 100 zł.
Dziękuję za pomoc :bajer:

Ps:
Proszę o namiary na Vag-a z oprogramowaniem oczywiście i instrukcją (obszerną ponieważ jestem nowicjuszem w tej dziedzinie :-) )



buli83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 31, 2012 06:47

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: buli83 » czw wrz 20, 2012 10:03

Dziękuje za wyjaśnienie teraz wiem na czym stoję :hmm:



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: LoLs » czw wrz 20, 2012 18:27

golf IV ma diagnostykę po lini K a komunikacje po CAN , daje kabel i program


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: riccardoa » czw wrz 20, 2012 21:11

kuciak pisze:nie bedzie mi dzialal :-( ??
W golfie IV będzie działał i w zupełności wystarczy każdy z podanych przez ciebie linków,z tym że w odpowiedni program będziesz musiał zaopatrzyć się we własnym zakresie,(co nie jest wielkim problemem)bo sprzedawca raczej na pewno ci go nie da razem z kablem.
Ostatnio zmieniony czw wrz 20, 2012 21:16 przez riccardoa, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
maciejhan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:14
Lokalizacja: WLKP okolice Poznania

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: maciejhan » czw wrz 20, 2012 21:11

Witam.
Proszę o podpowiedź w wyborze interfejsu. Interesuje mnie coś takiego:
http://viaken.pl/pl/sprzet-uniwersalny- ... nault.html
oraz
http://viaken.pl/pl/sprzet-uniwersalny- ... -obd2.html
przy tym 2 zastanawia mnie to:
Interfejs diagnostyczny z 2 liniami K (KKL) z multiplexerem OBD2, więc obsługuje tylko modele wyposażone w ten wtyk do innych należy stosować przejściówki z OBD2.
Z tego co rozumiem to starsze auta miały linię K-L, stosujecie przejściówki z KKL na KL?
Nie mogę poszukać tego ustrojstwa. Może warto zadzwonić do kolesia.



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: riccardoa » czw wrz 20, 2012 21:23

maciejhan pisze:Z tego co rozumiem to starsze auta miały linię K-L, stosujecie przejściówki z KKL na KL?
Chodzi o przejściówkę z OBD2 na taką jakie gniazdo jest zamontowane w podłączanym samochodzie np,OBD1 a nie z KKL na KL.



Awatar użytkownika
maciejhan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:14
Lokalizacja: WLKP okolice Poznania

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: maciejhan » czw wrz 20, 2012 21:44

Czyli jeśli mój golf 3 ma OBD2 to bez problemu go zdiagnozuję. a o co chodzi z liniami CAN?



Awatar użytkownika
kuciak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz wrz 02, 2012 21:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: kuciak » czw wrz 20, 2012 22:18

riccardoa pisze:
kuciak pisze:nie bedzie mi dzialal :-( ??
W golfie IV będzie działał i w zupełności wystarczy każdy z podanych przez ciebie linków,z tym że w odpowiedni program będziesz musiał zaopatrzyć się we własnym zakresie,(co nie jest wielkim problemem)bo sprzedawca raczej na pewno ci go nie da razem z kablem.

dzieki kolego za wyczerpujaca odpowiedz.. o to mi wlasnie chodzilo.. programy juz mam posciagalem jakies z neta i mam jakies pliki od kumpla wiec oprogramowanie mam.. tylko bede musial poczytac co i jak zeby nie namieszac za duzo :D



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 263 gości