O swapie Pierburga 2E2 na WEBERA z Fiata 125p + ankieta :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ile razy gaznik w VW doprowadzil Cie do rozstroju nerwowego :) ??

Czas głosowania minął ndz cze 11, 2006 00:27

ani razu
7
37%
1-5 razy
7
37%
6-10 razy
0
Brak głosów
stracilem rachube :)
3
16%
nawet nie chce mi sie nad tym zastanawiac :)
2
11%
 
Liczba głosów: 19

gor7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 21, 2005 15:49
Lokalizacja: augustów
Kontakt:

Post autor: gor7 » pn lis 06, 2006 13:35

Witam. kamil W, CZY MOŁBYŚ MI PODAĆ KTÓRE DYSZE TRZEBA WYMIENIĆ. POZDRAWIAM.


vwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvw

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn lis 06, 2006 18:23

gor7 pisze:Witam. kamil W, CZY MOŁBYŚ MI PODAĆ KTÓRE DYSZE TRZEBA WYMIENIĆ. POZDRAWIAM
tzn o ktore ci dokladnie chodzi?



gor7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 21, 2005 15:49
Lokalizacja: augustów
Kontakt:

Post autor: gor7 » pn lis 06, 2006 23:29

KamilW pisze:To w zasadzie wystarcza aby cieszyc sie jazda i poczuc co silnik 1,6 potrafi Teraz pozostaje kwestia regulacji (wazne aby dobrze ustawic poziom paliwa w komorze plywakowej) doboru dysz i rurek emulsyjnych ktorych jest na peczki i ogranicza nas tylko spalanie Ale zeby nikogo nie stresowac. Zakladajac dysze 110 i 130 przy gardzielach 22 i 26 spalanie nie zwiekszy sie znaczaca a moze nawet spasc. Ja u siebie docelowo planuje 100 i jakies 150-160 gdyz wtedy uzyskam efekt ze jak bede spokojnie jezdzil to malo spale a jak bede chcial miec kopa to dysza 150 wlaczy sie do pracy i doda mi skrzxydel
O TE DYSZ MI CHODZI???

TZ, KTÓR TO SĄ I GDZIE ICH SZUKAĆ


vwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvw

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » wt lis 07, 2006 00:12

Sa wkrecone po obu stronach gaznika. Odkreca sie je kluczem nr 10.

PANOWIE REWOLUCYJNE ODKRYCIE!!!!

Siedzialem dzisiaj w piwnicy i kontemplowalem balagan gdy naszlo mnie pewne spostrzezenie... czy nie zauwazyliscie ze gaznik WEBER DCHD jest symetryczny? Tj prawa i lewa gardziel rozni sie tylko tym ze w prawej jest sruba regulacji mieszanki (mowie o starym typie)... a najlepsze jest to ze w lewej jest na takowa srubev miejsce ale nie jest ono wykorzystane... a co to oznacza w praktyce... ze z tego samego gaznika robiono pionowa odmiane WEBERA DCOE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chyba nikomu nie musze przyblizac co to takiego? :D A najlepsze jest to ze niewiele kombinujac mozna taki gaznik przerobic... az mi sie oczka zaswiecily :D, wlasnie kompletuje czesci do mojego nowego pomyslu... planuje wziac jakas 2 litrowke lub 1,8 i wycisnac z niego ostatnie poty... :) w planach jest pozbycie sie pska klinowego, wywazenie silnika, podniesienie kompresji, polerka kanalow, kolektor wylotowy 4-2-1 i oczywiscie 2 WEBERY DCHD pracujace jak poziome DCOE czyli po jednej gardzieli na garnek... powstanie wowczas porada :) jak za minimalna kase miec duzo mocy i jak w pelni tuningowac silnik VW :D

Czekam na komentarze dotyczace pomyslu :) pozdro for all :)



Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » wt lis 07, 2006 01:47

KamilW-majster jesteś nie z tej ziemi,ale faktycznie-masz rację-praktyczniejakby przeciąć ten gaźnik to jego druga część to praktycznie lustrzane odbicie-należało by praktycznie wyposażyć obydwa przeloty w takie same gardziele,dysze i rurki emulsyjne najatrudniej chyba będzie ze śrubą regulacji mieszanki na druga gardziel-może mam zamłodą książkę o fiacie ale niewidze na zdięciach miejsca na tą drugą śrubę,dochodzi chyba jeszcze usunięcie podciśnienia i sterowanie przepustnicami tak aby obydwie razem sie otwierały ale widziałem taki system w gaźniku solex do silnika V6 w fordzie capri-system na zębatkach
życze powodzenia bo troszkę rzeźby przed Tobą-choćby kolektory sące bo chyba te gaźniki bedą musiały pracować w pionie


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

Awatar użytkownika
InspBober
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: pn lip 24, 2006 22:41
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów
Kontakt:

Post autor: InspBober » wt lis 07, 2006 11:43

KamilW, jestem pełen podziwu dla towjego zapału. Na pewno powinienes sprobowac bo bez tego to i tego swapa by nie było ale znajac zycie po dordze pojawi sie sporo problemów. Zastanawia mnie jak to bedzie pracowało gdy na kazdy cylinder bedzie 1 gardziel jak to zrobic zeby w odpowiednim momencie zasilic mieszanka. No nie wiem ale to ty jestes fachowcem. Ja amator nie potrafie sobie tego wyobrazic. Jednak z niecierpliwoscia czekam na szczegóły. Jak pojawia sie jakies konkrety to chyba nowy temat by sie przydał zeby nie robic zamieszania tutaj


[url]http://rapidshare.com/files/3054669/Swap_gaznika.zip.html[/url]

Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » wt lis 07, 2006 21:59

hmm...
pomysł ciekwy, ale boje się że przy moim konającym 1,6 taka modyfikacja byłaby niczym ostatni gwóźdź do trumny
choć z drugiej strony w końcu zmobilizowałbym się na jakieś wspomniane wyżej 2,0??
:bajer:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

daro46
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: wt cze 27, 2006 15:47
Lokalizacja: Okolice jarosławia
Kontakt:

trochę danych prosze

Post autor: daro46 » śr lis 08, 2006 17:07

mierzył to ktoś na hamowni??? jak jest z tym gazem??jak to dokładnie zestroić???
tzn jakie rurki jaki dokładnie model gaznika jakie gardziele???
w przyszłym tygodniu będę miał 2 webery to będę myslał o tym swapie



gor7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 21, 2005 15:49
Lokalizacja: augustów
Kontakt:

Post autor: gor7 » śr lis 08, 2006 22:07

Mam do was jeszce pytanie- czemu mam taką dziurę naciskam pedał gazu gwałtownie to jest takie przyduszeni i nagle wyrywa z kopyta - jeżeli dobrze zrozumiałem to chodzi o wyregulowanie pływaka do bęzyny, ale czemu jak jade na gazie to jest bardzo podobnie. nie rozumiem przecież pływak do gazu nic chyba nie ma.??? acha ma może ktoś serwisówke do tego gaźnika??? jak coś to poprosze na meaila: gor7@op.pl

[ Dodano: Sro Lis 08, 2006 21:34 ]
dobra serwisówkę już mam:-)))


vwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvw

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw lis 09, 2006 18:52

To jest efekt naglego otwarcia 2 przepustnic, nastepuje nagly spadek podcisnienia i palifko przestaje leciec :) Taki urok tego gaznika. Jak masz jakas serwisowke to podeslij mi na maxx84@o2.pl



Awatar użytkownika
InspBober
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: pn lip 24, 2006 22:41
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów
Kontakt:

Post autor: InspBober » czw lis 09, 2006 19:09

Na czas dalszych prac z weberem musiałem go zastopic tym co było seryjnie i jestem w szoku jaki wołowaty zrobił sie moj golfik. Ja u siebie miałem nie zmodyfikowanego webera, aż sie nie moge doczekac jak wsadze tego po polerce to dopiero poczuje roznice. Ja tez bym poprosił serwisowke gor7, przeslij mi na 95@wp.pl
DZieki


[url]http://rapidshare.com/files/3054669/Swap_gaznika.zip.html[/url]

daro46
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: wt cze 27, 2006 15:47
Lokalizacja: Okolice jarosławia
Kontakt:

poprosze o dokładnąporade z lpg???

Post autor: daro46 » czw lis 09, 2006 20:35

poprosze o dokładne ustawienia odo lpgmodyfikacje no i jak całosc upchneliscie podaską a ponadto to jakie dysze rurki i gardziele do ustawien ??



gor7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 21, 2005 15:49
Lokalizacja: augustów
Kontakt:

Post autor: gor7 » czw lis 09, 2006 22:04

Niestety jest to cała serwisówka do poldka w pdf i zajmuje 38 i coś tam mb, więc bedzie ją trudno przesłąć, ale mogę podać torrent na którym to ściągniecie:
http://torrenty.org/torrent/11117
dosyć szybko się ściąga powodzenia!!! POzdrawiam.


vwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvw

Awatar użytkownika
InspBober
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: pn lip 24, 2006 22:41
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów
Kontakt:

Post autor: InspBober » pt lis 10, 2006 14:51

gor7, ten serwis torrentowy jest platny. A nie moglbys wysłać na http://www.rapidshare.com ?


[url]http://rapidshare.com/files/3054669/Swap_gaznika.zip.html[/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 309 gości