Montaż tempomatu w MK4 TDI

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » śr cze 09, 2010 17:04

Ten plastik jest wciskany, sam się trochę mordowałem, trzeba zacząć od jednego końca, czyli z boku przy listwie gumowej i starać się włożyć palce między szybę a ten plastik, powstanie najpierw luka, którą trzeba przesuwać powoli wzdłuż tego plastiku. Jak zdejmiesz - zrozumiesz jak to się mocuje - na wcisk, wzdłuż plastiku jest wystający pasek wchodzący w rowek pod szybą, wchodzi tam syf i można przy okazji sobie to wyczyścić. Potem przy wkładaniu tak samo, tyle że trzeba popukać np. ręką by wszedł.
Ostatnio zmieniony śr cze 09, 2010 17:05 przez wojtas_GT, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
xxKOLOMBOxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: sob maja 16, 2009 15:04
Lokalizacja: [ŚLĄSK]

Post autor: xxKOLOMBOxx » śr cze 09, 2010 18:46

Dzięki wielkie za opis :bigok:
jednak nie obeszło się bez kosztów większych.... szyba nadpękła w jednym miejscu... i nie było by w tym jeszcze nic złego ale po wjechaniu w dziurę krecha się powiększyła... nie orientuje się ktoś jaki jest koszt nowej szyby oraz wymiany??


Obrazek

Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » śr cze 09, 2010 19:44

Nie chcę Cię podirytowywać, ale dzięki temu pewnie chcąc niechcąc kupisz sobie nową o jakiej sam marzę, bo mój ma 160 tys. km i strasznie dużo odprysków i rys, co nie tylko utrudnia obserwację pod słońce, ale też i w deszczu, szczególnie nocą, tnie mi również pióra, ostatnio dość drogie Valeo Xtream-y, które mogłyby żyć o wiele dłużej na nowej szybie. Radzę tylko zwrócić uwagę na producenta no i na to, kto montuje i czy masz np. czujnik deszczu, bo ja mam razem z takim elektrycznie przyciemniającym się ponoć lusterkiem i boję się sporych kosztów. Nie drążyłem tematu, ale też na szczęście nie byłem jeszcze zmuszony; pewnie nie da się przełożyć tego mojego czujnika w lusterku...



Awatar użytkownika
xxKOLOMBOxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: sob maja 16, 2009 15:04
Lokalizacja: [ŚLĄSK]

Post autor: xxKOLOMBOxx » śr cze 09, 2010 21:51

hehe zawsze jakieś pocieszenie... ja nie mam czujnika deszczu ani tego lusterka ale to i tak koszt około 300zł+wymiana
moje auto ma 13 lat o 170tys i już dość dawno marzyłem o jej wymianie...
rys pełno... pod słońce aż strach patrzeć, jeszcze po stronie pasażera miałem takie porysowane kółka jakby chamsko kluczem... (coś jak po lakierze tylko że na szybie) okropnie mnie to wnerwia...
i ostatnio też się zdziwiłem że nowe boschy raz dwa zaczęły byle jak wycierać...

ogólnie miałem w planach wymianę ale wcześniej miałem plany na inne mody...
i to w dodatku teraz kiedy powódź... a za tydzień muszę wybulić 800zł na samo OC

na razie pozostaję się tylko modlić żeby pęknięcie się nie powiększało i całkiem nie pękło


Obrazek

Awatar użytkownika
luki24
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt paź 20, 2009 15:10
Lokalizacja: dolnoślaskie
Kontakt:

Post autor: luki24 » pt cze 11, 2010 23:36

Cieszę się wojtas że Ci się udało i moje opisy pomogły w zamontowaniu całości do kupy.



rafal17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt cze 01, 2010 11:52
Lokalizacja: małopolska

Post autor: rafal17 » wt cze 15, 2010 07:59

chcialbym sie spytac, moze ktos wie, jaka firma dostarcza do VW orygilnalne (montowane w sprzedawanych samochodach - wersja golf IV) manetki kierunkowskazow i ewentualnie jaki to jest numer katalogowy - interesuje mnie manetka kierunkowskazow z tempometrem.
Pytam dlatego, ze chcialbym zrobic sobie tempomat, ale nie chce kupowac zadnego zamiennika manetki - bo wiadomo jak z nimi jest.
Rafal



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » wt cze 15, 2010 11:50

Jeśli masz zwykłą (nie wielofunkcyjną) kierownicę to jest to: 8L0 953 513J 01C. To sama manetka. Jeśli masz zamiar kupić nową w ASO to i tak ten numer jest Ci zbędny, bo sami sobie znajdą, mógł też się zmienić, bo moja ETKA jest dawno nie aktualizowana.


Jeśli chodzi o producenta, to pewnie tego nie ustalisz. Ja na przykład zawsze miałem średnie zdanie o zamiennikach elektrycznych, ale to co kupiłem jest czymś, co może z powodzeniem imitować oryginał, opis kilka wypowiedzi wcześniej. Hans Pries (tylko prawdziwy, nie chiński z aukcji) jest produkowany w germany, wykonanie powierzchni i kultura pracy jest na poziomie oryginału. Jeden z moich kolegów kupił coś do elektrycznego sterowania (szyb czy lusterek), bo sobie złamał i ten z HP był dokładnie identyczny jak z ASO, z tym że bez logo.

Manetka z HP ma tylko jedną wadę: jest "starego typu", czyli przycisk z boku jest pojedyńczy, jak poszukasz tu na forum to są pokazane fotki. Mam u siebie komputer i ma on nowy typ przycisków, co wcale nie przeszkadza mi w tym, że manetka tempomatu też miałaby wyglądać tak samo, jeśli chodzi o podwójny przycisk. Wydałem 80zł po znajomości, a nie jakieś 300 w ASO, ale każdy sam zdecyduje, co woli. Odradzam używki, jeśli nie będziesz mógł ich oddać w razie czego, poza psującymi się po jakimś czasie przyciskami tempomatu (właściwie taśmą wewnątrz) - sam mechanizm odbijania kierunkowskazów też się wyrabia - co było też pośrednim powodem mojego zainteresowania się domontowaniem tempomatu u siebie, gdyż właśnie irytował mnie fakt, że przy prostowaniu kierownicy fabryczna manetka na ułamek sekundy zapalała drugi kierunkowskaz; co musiało strasznie głupio wyglądać na zewnątrz.



rafal17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt cze 01, 2010 11:52
Lokalizacja: małopolska

Post autor: rafal17 » wt cze 15, 2010 12:35

ok, dzieki o odpowiedz, wlasnie chodzilo mi, czy te HANS PRIES sa dobre
http://www.allegro.pl/item1077670489_pr ... pomat.html
za 79zl
a z wiazka 120zl

ja kilka razy tez sie przejechalem na zamiennikach, dlatego tez juz uwazam
Rafal
Ostatnio zmieniony wt cze 15, 2010 12:36 przez rafal17, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » wt cze 15, 2010 13:13

daruj sobie wiązkę z allegro

[ Dodano: Wto Cze 15, 2010 1:13 pm ]
większego g.. nie widziałem

[ Dodano: Wto Cze 15, 2010 1:14 pm ]
te same pieniądze wyjdzie cię zamówić wtyczki + piny w ASO



rafal17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt cze 01, 2010 11:52
Lokalizacja: małopolska

Post autor: rafal17 » wt cze 15, 2010 21:04

ok, zapytam w ASO ile wiazka kosztuje, ale wydaje mi sie ze napewno duzo wiecej juz te z allkegro ktore kosztuja ok 40zl+80 za manetke
Rafal



Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: Oli » wt cze 15, 2010 21:19

rafal17, nie czytasz uważnie w temacie jest ori wtyczka 8L0 972 980 koszt 40 zeta, pare kabli pewnie w domu znajdziesz i wiązka gotowa :grin:


[b]148KM/326Nm[/b]

Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » śr cze 16, 2010 23:00

Ciekaw tylko jestem, co to za manetka za te 80 na aukcji, stawiam na 99% że podróba, samplastik... i potem niektórzy ludzie psy wieszają na niewinnych niczemu zamiennikach.
Ostatnio zmieniony śr cze 16, 2010 23:07 przez wojtas_GT, łącznie zmieniany 1 raz.



Marcinek
VW Klub Białystok
VW Klub Białystok
Posty: 1177
Rejestracja: sob sie 21, 2004 00:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Marcinek » pn cze 21, 2010 16:03

wojtas_GT pisze:stawiam na 99% że podróba
NIEMIECKIEJ MARKI HANS PRIES... mowi samo za siebie

Przeczytałem cały temat i zabieram sie do montażu tempomatu, mam ALH miejmy nadzieję że nie będzie problemu, wiązke mam oryginalną leży rok czasu w boczku drzwi, nigdy czasu nie ma. O efektach napiszę.



Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: Oli » pn cze 21, 2010 17:23

Marcinek, spokojnie zrobisz, instalowałem w ALH problemów nie było


[b]148KM/326Nm[/b]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 381 gości