rozrusznik wolno kręci

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
nerlst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 00:21
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: nerlst » pn lut 12, 2007 01:18

Eidos dlaczego za wczesny zapłon ma wpływ na prędkość kręcenia rozrusznika?


pzdr



eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » pn lut 12, 2007 01:23

tego nie wiem dokładnie bo nie jestem mechanikiem, ale ma wplyw na krecenie. Tak mnie zapewniali mechanicy w kilku warsztatach. U mnie objawy byly podobne do opisanych przez Ciebie i okazało sie ze zapłon mam ustawiony zamiast na 6 to na 13. Po regulacji lampą stroboskopową zapłonu problem zniknął.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn lut 12, 2007 18:12

z tym zapłonem może być i trochę racji a chodzi w zasadzie o kontrę zpłonu ale wtedy by było to zauważalne nie tylko na zimnym z ale i na ciepłym silniku



Awatar użytkownika
nerlst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 00:21
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: nerlst » pn lut 12, 2007 19:15

To ja dodam jeszcze takie dwa szczegóły, być może istotne, rozrusznik kręci się tak jakby aku był rozładowany, ale mimo to kontrolki nie przygasają tak jak na rozładowanym aku i tylko przez 2-3 pierwsze obroty zamula potem kręci już normalnie nawet na zimnym. Zapłon jest dobrze ustawiony. Dwa razy wujkowi się tak zdarzyło, że rozrusznik się nie wyłączył tzn. odpalał samochód, jak silnik zapalił, cofnął kluczyk, ale rozrusznik nadal kręcił. Może coś nie tak ze stacyjką?


pzdr



Awatar użytkownika
Ryhoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: śr cze 08, 2005 20:27
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Ryhoo » pn lut 12, 2007 19:25

nerlst pisze: Może coś nie tak ze stacyjką?
kolega Kamilos poradził :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=84823



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pn lut 12, 2007 19:37

Ja mam taki sam problem. Dodatkowo mam automat więc palenie na pycha odpada. Juz mnie to troche zaczyna drażnić. Grzał mi sie kabel masowy więc puściłem dodatkową plecionkę, no i się już nie grzeje ale lepiej nie kreci.

Pare miesięcy temu robiłem to i ma 3 miechy był spokuj, ładnie kręcił. Tylko że przy automacie to z wywaleniem i założeniem rozrsznika można się nie wyrobić. Troche miejsca mało i wydech trzeba demontować cały:(

Mam zamiar jutro puścić dodatkowy kabel masowy oddzielny do rozrusznika. Podobno może mu masy brakować

[ Dodano: 15 Lut 2007 22:51 ]
Dołożyłem dodatkową masę z kabla 4,5 mm kw. i kręci jak szalony. Zniana niesamowita. Nie wiedzałem ze ten rożrusznik jest w stanie tak kręcić.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 342 gości