czy moge mieć takie żarówki?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » śr mar 02, 2005 00:44

ale postojówki się sprawdza w czasie kontroli policyjnej.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
qra
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 518
Rejestracja: wt lut 01, 2005 17:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: qra » śr mar 02, 2005 00:46

ahm...
a powie mi ktos moze co z tym przekaznikiem do swiatel dokladniej?



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr mar 02, 2005 00:48

Ja tez raczej postojowek nie uzywam a skoro zarowka jest firmowa ze znakiem atestu to jak sie gosciu czepi to moge mu wyjac i pokazac...o LEDach nawet nie myslalem bo wiem ze to tak byc nie powinno...
U mnie jest ta sama historia ze mam zarowki ksenonowe a postojowki sa zwykle zolte i zastanawialem sie czy sa postojowki ktore pasowalyby do orginalnych gniazd a dawalyby albo calkiem biale albo niebieskawe swiatlo...

Nie trzeba mi wyjadacza od AC- dbam o samochod zebym mial pewnosc czym jezdze...tak samo nie uznaje zalatwianych przegladow rejestracyjnych...skoro i tak musze zaplacic to chce wiedziec czy wszystko jest tak jak ma byc



Awatar użytkownika
qra
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 518
Rejestracja: wt lut 01, 2005 17:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: qra » śr mar 02, 2005 00:52

potwierdzam przedmowce.
a ty jak myslisz lepiej kupic jakies tam ala xenon czy zwykle biale? ale widzisz te co mamy to niby zwykle biale a swieca na zolto... koles moj kupil sobie gowniane postojowki xenonowe i praktycznie nie widac ze tam niebieski jest, elegancko bialutki...a z kolei inny ma czerwone postojowki i jezdzi...



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr mar 02, 2005 00:56

W czerwone bym sie nie pchal...a mysle ze jak sie ma ksenonowki glowne i zalozy sie do tego ksenonowki postojowe biale to bedzie tak jak ma byc i z daleka lampy beda wygladaly tak jak w tych nowych samochodach a z zoltym ciekawie to wyglada bo ja np mam taka tecze smieszna...dol zolty i przez niebieskawy do lekkiego fioletu...



Awatar użytkownika
qra
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 518
Rejestracja: wt lut 01, 2005 17:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: qra » śr mar 02, 2005 01:00

to jaka decyzja? :D
bo ja juz sam nie wiem



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr mar 02, 2005 01:12

ja jestem za ksenonami bialymi (ktore i tak beda mialy niebieski odcien) na postojowki i wtedy cale lampy beda rowno niebieskawe...

moze mi ktos tylko podac jakies oznaczenie tych zarowek bo nie wiem jakie kupic a nie chce mi sie wymontowywac do czytania cyferek...

Zastanawiam sie jeszcze czy by w srodkowych reflektorach (dlugich) nie wymienic zarowek ale to moze kiedys



Awatar użytkownika
qra
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 518
Rejestracja: wt lut 01, 2005 17:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: qra » śr mar 02, 2005 01:14

dukem pisze:ja jestem za ksenonami bialymi (ktore i tak beda mialy niebieski odcien) na postojowki i wtedy cale lampy beda rowno niebieskawe...

moze mi ktos tylko podac jakies oznaczenie tych zarowek bo nie wiem jakie kupic a nie chce mi sie wymontowywac do czytania cyferek...

Zastanawiam sie jeszcze czy by w srodkowych reflektorach (dlugich) nie wymienic zarowek ale to moze kiedys
dlugie to ty wymieniles wraz z krotkimi :P

hmmm...no powiedzcie jaki tam jest numer tych zaroweczek i jutro jakies zakupie i zobaczymy jak to bedzie wygladac, jeszcze sobie pojde na ustawienie swiatel...



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr mar 02, 2005 01:17

To wiem ale ja mam 4 lampy z przodu i te wewnetrzne sa dolaczane do dlugich...a normalnie sie nie swieca...i teraz to jest tak ze przy dlugich na zewnatrz mam ksenony a postojowki i wewnetrzne sa zolte...fajny efekt to daje i nawet ladnie swieci...chyba tak zostawie i tylko postoje zmienie

i tez czekam moze ktos zna numerki a jak nie to bede grzebal...



jaclon5

Post autor: jaclon5 » śr mar 02, 2005 01:36

Ja bym wstawil przekazniki,bo swiatla faktycznie nie sa najlepsze(to planuje w swoim). Mocniejsze zarowki nie do konca zdaja egramin,poniewaz sa wieksze opory przeplywu pradu na kablach,przekaznikiach,itp. To jest zdanie znajomego elektryka,bo go pytalem o taka sprawe.



Awatar użytkownika
qra
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 518
Rejestracja: wt lut 01, 2005 17:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: qra » śr mar 02, 2005 09:42

przekazniki to inna bajka..
my tu mamy teraz inna sprawe :P



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr mar 02, 2005 10:03

Rozumiem ze mozna styki moga byc zasniedziale ale to nie powod zeby montowac przekazniki...wystarczy przeczyscic i na kolejne 15 lat bedzie spokoj...
A znajomemu elektrykowi powiedz ze opory na kablach nie maja prawa rosnac jak sa wieksze zarowki...napiecie w samochodzie jest stale i rezystancja przewodow zalezy tylko od ich dlugoscie przekroju i rezystancji wlasciwej a nie od pradu ktory przez nie plynie...jezeli uwazasz ze cos jest nie tak i za slabo Ci swiatla swieca to zmierz napiecie na zarowce i jezeli bedzie 12V albo jeszcze wyzej to zalozenie przekaznika nic nie zmieni (zapewniam) a jezeli bedzie nizsze to mozna sie zastanowic nad czyszczeniem stykow albo wymiana przewodow od reflektorow...
Przekazniki mozna wstawiac wlasnie dopiero wtedy jezeli planujesz wieksze zarowki wstawic (czego nie radze robic) bo dopiero wtedy prad plynacy w tych obwodach moze byc za duzy dla stykow wylacznika i najzwyczajniej w swiecie moga sie grzac albo spalic...
Taka jeszcze uwaga- zalezy co nazywasz nienajlepszym oswietleniem...zawsze mozna wstawic zarowki o zwiekszonym swieceniu a takiej samej mocy...ja jezdzilem wczesniej polonezem i jak sie przesiadlem na Golfa to stwierdzilem ze tam bylo kiepskie oswietlenie ale na to co mam teraz nigdy nie narzekalem a teraz zalozylem dodatkowo lepsze zarowki

wracajac do naszej sprawy: to jakie sa oznaczenia tych zarowek?



Awatar użytkownika
qra
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 518
Rejestracja: wt lut 01, 2005 17:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: qra » śr mar 02, 2005 13:55

postojowki to w5w. kupilem sobie philips blue vision, pytalem sie w 11 sklepach i w kazdym powiedzieli ze mozna :]



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr mar 02, 2005 14:11

A tak jeszcze spytam- za ile? Skoro sprzedaja normalnie ze standardowym oznaczeniem to napewno mozna...
Zalozyles juz?Jezeli tak to jaki efekt?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 379 gości