Jakie przewody zapłonowe do 1.8 z LPG

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » śr sty 31, 2007 23:06

Jacenty85 pisze:To i tak długo Ci te janmory wytrzymały. Jak przerywa w wilgotne dni wadliwa moze okazać się także cewka ale stawiam na kable.
Heh, a co taka slaba wytrzymalosc janmorow? Cewke te mialem wymieniana jakis niecaly rok temu. Auto mi przerywa w wilgotne dni zawsze po przejechaniu 20 km, niekiedy troche mniej, niekiedy wiecej. Kurde iskier nie widac w nocy. Wczesniej rozwiazaniem byla wymiana cewki, a teraz? Czyzby cos cewke niszczylo?


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » czw lut 01, 2007 11:16

kaktus1 pisze:
Forester pisze:
kaktus1 pisze: skoro swiece sa stare to kable pewnie nie nowsze.nie powinno sie tego wymianiac razem?
oczywiscie ze wszytsko lepiej wymienic na nowe, ale... pamietaj ze masz kilkunastoletnie auto i mozna by tak wymienic pol samochodu.

reasumujac jesli nie masz problemu z kablami to po co je wymieniac? z drugiej strony jesli zdecydujesz sie na wymieniane kabli dobrze jest wymienic kopulke i palec.
ale chodzi mi o to czy same swiece cos zmienia?czy powinno je sie zmieniac razem z kablami zeby bylo czuc zmiane?
jesli masz swiece w kiepskim stanie to ich wymiana powinna byc zauwazalna zarowno podczas pracy silnika jka i spalaniu
to samo sie tyczy kabli


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
smoked
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt sie 04, 2006 09:28
Lokalizacja: Radzymin k.W-wy
Kontakt:

Post autor: smoked » wt kwie 24, 2007 18:22

Wlasnie zakupilem kopulke i kable BERU, a do tego zamiennik palca, bo nie mieli BERU (w sumie wyszlo 160zl). Tylko, ze moja dotychczasowa kopulka (tez Beru) nie ma oslonki, a ta nowa ma i w zwiazku z tym mam pytanie. Na tej oslonce jest takie metalowe jakby zlacze (widac je nawet na fotce powyzej w temacie) - czy to do czegos sluzy? Moze trzeba zlaczyc z masa? Wymieniam w weekend to mam nadzieje, ze juz bede wiedzial :bigok:



Awatar użytkownika
Fabian LDZ
_
_
Posty: 11385
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Fabian LDZ » wt kwie 24, 2007 19:59

jeśli nie miałeś kopułki z ekranem (osłonką) to znaczy że złą Ci dali



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt kwie 24, 2007 20:06

można do tego podłączyć masę, w ramach działań przeciwzakłóceniowych. Ale obejdzie się. Oryginalnie w starej jetce też to miałem, nie pamiętam gdzie drugi koniec kabelka masowego był mocowany


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
smoked
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt sie 04, 2006 09:28
Lokalizacja: Radzymin k.W-wy
Kontakt:

Post autor: smoked » śr kwie 25, 2007 10:07

Fabian LDZ pisze:jeśli nie miałeś kopułki z ekranem (osłonką) to znaczy że złą Ci dali
Dostalem taka sama tylko z oslonka, ktora mozna zdjac. Beda problemy jak nie zdejme??



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » śr kwie 25, 2007 14:12

Spoko ja takze miałem osłonke fabrycznie teraz kupiłem bez osłonki kopułke firmy BERU i takze działa :-) Tą osłonkę mozna sciagnąc i założyc na nowa kopułke. Co do przewodów to polecam BERU za cały komplet dałem 160zł tj przewody-120zł kopuka-26zł i palec-14zł. Ważne ze kable Beru maja gwarancje 2 lata. Co do wymiany to zaleca sie aby wymieniać te elementy co 3 lata lub 60 tyś km. No chyba ze ktos kupił jamory lub inne pokrewne sznurki to wymienia cześciej :-)

PS uważajcie na włoskie elementy układu zapłownoergo tj głównie kopułki w sklepach je zachwalaja no ale jak sie im dokadnie przyjrzycie to strach to zakładać. Tylko markowe elementy Bosch, NGK i BERU na reszte szkoda czasu i kasy

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » śr kwie 25, 2007 18:14

Jak ja mam kable janmory i mam je juz ponad rok, zrobilem kolo 20 tys to ile jeszcze wytrzymaja? To samo z kopulka i paluchem, kupilem jakiejs firmy EPS bodaj, rowniez ponad rok temu i rowniez zrobilem jakies 20 tys


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr kwie 25, 2007 18:30

MrUkAs pisze:EPS
kopułka wytrzymała mi 2- mce a kable janmor testuje



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » śr kwie 25, 2007 19:56

Huhu, to musialem jakas dobra trafic skoro juz wytrzumuje ponad rok...


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
adurweb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw sty 18, 2007 23:14
Lokalizacja: Gorzów VWlkp.
Kontakt:

Post autor: adurweb » czw kwie 26, 2007 08:39

Najlepsze:
Przewody zapłonowe: Beru ZEF 561
Świece zapłonowe: Beru Z 91 lub NGK BUR6ET (jedno elektrodowe)
Kopułka: BERU VK 360
Pakec: BERU EVL 134



RUMUN29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 21:10
Lokalizacja: SOSNOWIEC

Post autor: RUMUN29 » wt maja 29, 2007 21:23

wlasnie mi siadły kable popekała izolacja ale nie uwierzycie ile mi wytrzymały 55 tysiecy trzy lata i to cały czas na gazie a to przeciez JANMOR czyli niesa takie zle no i mam zamiar zmienic ale niewiem na jakie napewno nie sentech bo to tragedia miałem w cienkim



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » wt maja 29, 2007 21:35

Pozostaej BERU :-)

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
gkon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: sob paź 28, 2006 14:22
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Post autor: gkon » wt maja 29, 2007 21:49

dzisiaj założyłem kable kopółkę(BERU) i palec rozdzielacza(beru), ale pojawił się pewien problem w czasie gdy silnik jest odpalony słychać stuki dochodzące z kopółki czy to jest normalne??


[url=http://cb-radio.pl][img]http://img209.imageshack.us/img209/7227/cbradio1zl2.png[/img][/url]
[img]http://www.cb-radio.pl/images/button2.gif%20[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 299 gości