czy jakos oleju ma wpływ na zuzycie...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

NOW_Y
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sie 07, 2006 14:06
Lokalizacja: Ostrów
Kontakt:

Post autor: NOW_Y » sob sty 13, 2007 19:25

Atomic10 pisze:mam MK3 nabite 185tys km lata od nowosci na syntetyku i po sprowadzienu go z niemiec nie debatowałem i myslałem jaki olej był wcześniej nalany tylko syntetyk do ręki i zalałem. Do dzis nie mam problemow. A przy tak osterej zimie jak była rok temu -27 byłem spokojny ze moj silnik ma dobre smarowanie i o niebo lepiej zapalał niz reszta na mineralnych (gestych). Ciekawe jak zuzywały sie wtedy silniki zalane mineralnym. Poczytajcie troche info na necie. Wszyscy trąbia ze jak silnik w dobrym stanie to zeby lac syntetyk jak najdłuzej bo te oleje maja bardzo dobre wł. smarne i nie patrzeć na przebiek tylko stan silnika!! Jak silnik do remontu to mu nawet minerał nie pomoze i w takich sytuacjach to wychodzi ze ktos wlał lepszy olej i nagle znika to nie wina oleju tylko silnika.
Całkowicie się z tym zgadzam. Sprawa tu jest bardzo prosta należy lać cały czas olej syntetyczny. Jeżeli silnik zaczyna "brać olej" to należy szukać przyczyny jego ubytku a nie zmieniać na jakiś mineralny bo niby gęstszy to nie będzie brał.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 413 gości