dioda "kiedy zmienić bieg"

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

GUCCIO
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pn gru 06, 2004 23:47
Lokalizacja: Ostrów wlkp
Kontakt:

Post autor: GUCCIO » wt lut 22, 2005 21:50

Miszelin pisze:to jestem ciekawe efektow jak ktos uruchomi to dajcie znac skasuje cos za prawa autorskie :pub: to nie pierwsze forum na ktorym ludzie nad tym kombinuja i jak narazie tylko u nas jest rozwiazanie problemu :)
A dokladnie to do czego masz prawa autorskie jesli mozesz nam tu wyjasnic, bo narazie to nie wiem do czego. Moze bys sie przedstawil. A jesli wiesz jak to zrobic to przedstawil to na forum a nie cwaniaka zgrywasz :green_fuck: .



Awatar użytkownika
Piotro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: sob paź 30, 2004 02:19
Lokalizacja: S-ce Śląskie
Kontakt:

Post autor: Piotro » wt lut 22, 2005 23:56

dzisiaj wymyslilem jeszcze cos. Jesli sygnal docierajacy do obrotomierza ma ksztalt sniusa to mozna filtr pasmowo - przepustwoy zrobic i bylby banal.
Kurcze jakby ktos wiedzial jaki jest ten sygnal .... czy to sa szpilki czy inaczej ....



Awatar użytkownika
Trochim
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:22
Lokalizacja: betonów
Kontakt:

Post autor: Trochim » śr lut 23, 2005 09:32

bedziecie jakieś pierdoły do auta pakować, po co to komu?

Żeby nie było OT to moja propozycja przerobienia tego obrotka diodowego.

Potrzebny obrotomierz diodowy
trochę diód (nie święcących)
jedna dioda dwukolorowa (tylko tak co może równocześnie świecić na te dwa kolory)

musimy sobie ustalić maksymalne obroty przy jakich uważamy że trzeba zmienić bieg w to miejsce montujemy diodę dwukolorową tak aby świeciły się dwa kolory na raz (jakiś pomarańczowy powinien nam wyjść) wyżej od tych obrotów podłączamy ją tak aby świecił się czerwony kolor a niżej zielony (tylko tak od 2,5-3 tyś. obrotów). Te dodatkowe diody potrzebne właśnie będą do podłaczania tego tak aby nam nigdzie zwarcie się nie zrobiło.

może to trochę zakręcone ale obeznany w temacie nie powinien mieć problemu ze zrozumieniem tych moch wypocin.

kombinujcie


Nissan Patrol K160

stary123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn sty 10, 2005 14:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: stary123 » śr lut 23, 2005 14:05

Taki bajer to prosta sprawa jak drut, pod warunkiem że jest miejsce z którego można wziąć impulsy. Impulsy wpuszcza się njlepiej na transoptor, zeby odizlolować je od mikrokontrolera. Za Transoptorem mikrokontroler który zliczy te impulsy i przeliczy na obroty(jezeli jeden impuls nie odpowiada pełnemu obrotowi wału) jak juz mamy obroty to można zrobić np. obrotomierz cyfrowy z dokładnościa do jednego obrotu no i oczywiście dołozyc Leda lub dwa do sygnalizacji zmiany biegu na wyzszy i redukcji (jezlei chcemy). Można tez dodać ze dwa klawisze do zmiany nastawy zapalanie sie diody. najprosciej zrobić to na małym Atmelku za 10PLN max. Kurna trzeba by to zrobić, może ktoś wie dokładnie jak wygląda sprawa z tymi impulsami, jaki poziom napięcia i ile ich przypada na pełen obrót wału??


******************************************
Mk2 1.6D + Mk 3 1.9 TD

Miszelin

Post autor: Miszelin » śr lut 23, 2005 15:15

GUCCIO pisze:
Miszelin pisze:to jestem ciekawe efektow jak ktos uruchomi to dajcie znac skasuje cos za prawa autorskie :pub: to nie pierwsze forum na ktorym ludzie nad tym kombinuja i jak narazie tylko u nas jest rozwiazanie problemu :)
A dokladnie to do czego masz prawa autorskie jesli mozesz nam tu wyjasnic, bo narazie to nie wiem do czego. Moze bys sie przedstawil. A jesli wiesz jak to zrobic to przedstawil to na forum a nie cwaniaka zgrywasz :green_fuck: .
guccio wlasnie w jednym z moich postow przedstawiam jak to zrobic ale istnieje cos takiego jak czytanie ze zrozumieniem tekstu tobie chyba brakuje tej zdolnosci i stad caly problem. Moze bym sie przedstawil no dobrze przedstawiam sie nazywam sie Andrzej Nowak i naprawiam pralki w mojej pralce uzywam kalgonu to jest przedstawienie sie wedlog ciebie ?? czy przedstawienie to napisanie na ogolnym czesc wszystkim mam golfa z naklejkami i dioda w sprysku niedlugo wysle foty ale niemam aparatu i musze pozyczyc od sasiada zrobie foty i wszyscy sie posmieja ?? bo chyba czegos tu nie zrozumialem :rotfl:



GUCCIO
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pn gru 06, 2004 23:47
Lokalizacja: Ostrów wlkp
Kontakt:

Post autor: GUCCIO » śr lut 23, 2005 16:14

Miszelin pisze:
GUCCIO pisze:
Miszelin pisze:to jestem ciekawe efektow jak ktos uruchomi to dajcie znac skasuje cos za prawa autorskie :pub: to nie pierwsze forum na ktorym ludzie nad tym kombinuja i jak narazie tylko u nas jest rozwiazanie problemu :)
A dokladnie to do czego masz prawa autorskie jesli mozesz nam tu wyjasnic, bo narazie to nie wiem do czego. Moze bys sie przedstawil. A jesli wiesz jak to zrobic to przedstawil to na forum a nie cwaniaka zgrywasz :green_fuck: .
guccio wlasnie w jednym z moich postow przedstawiam jak to zrobic ale istnieje cos takiego jak czytanie ze zrozumieniem tekstu tobie chyba brakuje tej zdolnosci i stad caly problem. Moze bym sie przedstawil no dobrze przedstawiam sie nazywam sie Andrzej Nowak i naprawiam pralki w mojej pralce uzywam kalgonu to jest przedstawienie sie wedlog ciebie ?? czy przedstawienie to napisanie na ogolnym czesc wszystkim mam golfa z naklejkami i dioda w sprysku niedlugo wysle foty ale niemam aparatu i musze pozyczyc od sasiada zrobie foty i wszyscy sie posmieja ?? bo chyba czegos tu nie zrozumialem :rotfl:
Nie martw sie o moje czytanie, ze zrozumieniem. Ale, jezeli ktos ma do czegos prawa autorskie, to w tym przypadku musi miec to opatentowane.
A to ze z twojej strony, to mial byc zart. To niestety nie zrozumialem ego zrtu. Moze dlatego ze piszez posta, jednym ciagiem.
pozdrawiam



Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » śr lut 23, 2005 17:15

Trochim wstawiasz diodę która miga naprzemiennie dwoma kolorami. Ma dwie nóżki kwestia tylko napięcia zasilającego z obrotki - czy po jej wstawieniu będzie migać dwukolorowo gdyż każdy kolor ledów ma inne napięcie świecenia. Chyba że w obrotce wepniesz na miejsce zielonej to dwukolorowa w zasadzie będzie działać.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Miszelin

Post autor: Miszelin » śr lut 23, 2005 20:58

guccio czasem warto pomyslec i nie brac zycia nazbyt serio jak sobie wyobrazasz sciaganie naleznosci za taki patent nieporozumienia sie zdazaja ale w koncu forum jest po to zeby sobie pomagac a nie jechac na wzajem :pub:



GUCCIO
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pn gru 06, 2004 23:47
Lokalizacja: Ostrów wlkp
Kontakt:

Post autor: GUCCIO » śr lut 23, 2005 21:03

Miszelin pisze:guccio czasem warto pomyslec i nie brac zycia nazbyt serio jak sobie wyobrazasz sciaganie naleznosci za taki patent nieporozumienia sie zdazaja ale w koncu forum jest po to zeby sobie pomagac a nie jechac na wzajem :pub:
oki sorrki za najazdy troche bylem poddenerwowany miszelin :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 259 gości