Żarówki 100W.. za i przeciw ..

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pn lis 27, 2006 01:13

Po pierwsze i najwazniejsze, to jest nielegalne, po cos ustalili takie prawo, by bylo dobre dla kierowny i dla innych uczestnikow drogi.
Po drugie lampy i instalacja, szlko moze peknac przy uderzeniu byle kamyczkiem, moze sie cos potopic. Niestety glupota nie boli.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn lis 27, 2006 05:42

Dorzucę swoje 3 grosze. Kupowałem halogeny p/m. Zalecane żarówki to 55W/12V, lub 70W/24V ( do ciężarówek) Czyli wytrzymuje większą moc. Z żarówkami 100W jest oczywiście ryzyko wypalenia lampy, zwłaszcza krótkich w rzie zatrzymania się - reflektor nie jest wtedy chłodzony powietzrem. Co do oślepienia- źle ustawiony reflektor na pewno bardziej oślepia (55W) niż dobrze ustawiony 100W.
W autach z 4 lampami (fso-125) moz łączna żarówek na długich to 260W. Jakoś instalacja się nie pali.Warunkiem oczywiście są przekaźniki.Bez nich wyłącznik może odmówić współpracy nawet przy normalnych żarówkach.



Awatar użytkownika
paww18
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 682
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:37
Lokalizacja: Dolny Slask

Post autor: paww18 » pn lis 27, 2006 12:38

guti pisze:ok niech pokaze zdjecie , a nie ze kolegi wujka stryjek mial 100W i mu odbłysniki wypalilo, mogło tez tak byc ze mial słabej jakosci klosze i po jakims czasie odkleiło by sie nawet przy tych normalnych, a ze mial akurat 100 to pewnie bedzie jej wina ze spaliło sie.
nie chce mi sie ale rozkleilbym znowu moje poprzednie lampy (poprzedni wlasciciel mojego golfa jezdzil na 100W zarowach) - zdziwilbys sie co taka zarowa robi z odblysnikami.

100W zadecydowanie NIE!!



jozekrjrj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: pt lis 17, 2006 19:24
Lokalizacja: warszawa Targowek
Kontakt:

Post autor: jozekrjrj » pn lis 27, 2006 14:09

ludzie co wy za bajki opowiadacie ze zarowka 100W bedzie oslepiała


jak jest zle ustawiony leflektor to i maluchowskie R2 was oslepi



ojciec jedził na 100 wujek jezdził an 100(felicja) i nigdy zaden patrol policji ni zatrzymał go za zaowki

z prostego wzgledu ze jak dobrze sie ustawi to nie oslepiaja



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pn lis 27, 2006 14:39

Ja kiedys w innym Golfie miałem zarówki 90/100W szybko sie przepaliły załużyłem znów 100W i jezdziłem tak 6 miesięcy i sie przepaliły znów ale jak chciałem je wymienic to masakra po trasie, nie jezdzie miejskiej kostka z kaablami tak stopiła mi się z zarówką i gumową osłona ze nie było sensu w trasie tego wymienać- bo nie mogłem skruszyło sie wszytko, musiałem dac nowe kostki, i osłony a na pewno ma tez to wpływ na odbłysniki bo jak temp. topi kostki to co robi z odbłysnikami



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 27, 2006 17:11

PinkFloyd pisze:topi kostki
kostki topią się wyłącznie dlatego, że na wsuwkach nie było dobrego połączenia, iskrzyło, grzało się i dlatego stopiło. Trzeba po prostu montując takie żarówki dokładnie sprawdzić kostki, muszą ciężko wchodzić na styki żarówki i wszystko będzie ok. Sama temperatura żarówki w życiu ich nie spali.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pn lis 27, 2006 17:26

Kostki siedziały bardzo dobrze wymieniałem 2 razy za kazdym razem to samo były takie gorące ze nie mogłem ich dotknąć plastik na nich az sie topił i wymieniłem na standardowe żarówki i objaw minał to powiedz mi wg Ciebie co to bo ja innej mozliwosci niz 100W zarówki nie widzę



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 27, 2006 17:32

PinkFloyd pisze:objaw minał to powiedz mi wg Ciebie co to bo ja innej mozliwosci niz 100W zarówki nie widzę
ale ja nie chcę nikogo przekonywać ani sie wymądrzać, po prostu napisałem to jako praktyk, bo od ponad 10 lat jeżdzę na żarówkach 100/90 i nigdy problemów z kostkami ani odbłyśnikami nie miałem. Może dlatego że reflektory mialem i mam teraz w Vento oryginalne.
I zawsze przy wymianie żarówek (wytrzymują po 3-4 lata) biorę szczypce, zaciskam nieco konektorki, spryskuję je wd40 , czy dawniej elektrosolem, i zero problemów.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

EmigrantGB
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn lis 13, 2006 15:47
Lokalizacja: Rokitki DLE/Stafford UK

Post autor: EmigrantGB » pn lis 27, 2006 18:05

Witam! Ja w moim MK2 od maja 2005 mam Philips Silver Vision +50 szczerzę żadna rewelacja myślałem że po zmianie lamp coś sie poprawi(stare pękły od kochanych kamieni) kupiłem co prawda używane prosto ze szwabji ale całe ładne i nowsze i dalej tak samo. Myślałem żę jak dam 60zł za żarówki to będzie coś lepiej a tu mam tylko satysfakcję od ponad półtora roku mi się nie spaliły. poz :otepienie:



Awatar użytkownika
Nody
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob paź 21, 2006 08:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Nody » śr lis 29, 2006 00:33

Powiem wam tyle.

Wszystko zależy od rodzaju lampy, stanu lampy i jakości podłączenia.
Ja osobiście miałem 100 w Audi B4 i teraz zamierzam kupić do golfa 4.

W audi przed montażem sprawdziłem stan lamp. Nie wskazywały na skorodowane (auto 94 rok) więcy ładnie wyczyściłem klosze styki i wymieniłem kostki na kablach. Potem żaróweczki i cacy. Fakt, że oślepiają innych ale w audi i w mk4 jest regulacja wysokości świateł więc jak jest ruch na drodze to lampy na 2 a jak pusto to up.

Pozdro


Właściciel samochodu VW Golf IV 1.6 SR (AKL) Comfort - 98 rok.

ATMCD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt paź 03, 2006 23:59
Lokalizacja: Cz-Dz
Kontakt:

Post autor: ATMCD » śr lis 29, 2006 01:43

Ja też nie proponuję ci przejscia na żarówki o mocy 100W!!! Możesz zaryzykować ale na prawdę szkoda...Polecam żarówki z Philips'a BLUE VISION, VISION PLUS, POWER TO NIGHT.Te żarówki żeczywiscie lepiej świecą nie odczujesz zadnej różnicy w swietle miedzy tymi żarówkami a 100 watowymi! Sa w pełni bezpieczne poniewaz ich moc nie jest wieksza jak seryjne zarowki.Konsekwencje stosowania tych zarówek napisali juz koledzy wczesniej.Nie ryzykuj! Kumpel wypalił sobie na 100 watowych przelacznik do swiatel w Corrado i miał wydatek rzedu kilkuset zlotych.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr lis 29, 2006 04:40

ATMCD pisze:Kumpel wypalił sobie na 100 watowych przelacznik do swiatel w Corrado i miał wydatek rzedu kilkuset zlotych.
no to kumpel dokonał sporej sztuki. Normalna instalacja nie przewiduje aby przez wyłącznik płynął prąd zasilający reflektory, od tego są przekaźniki, a przez wyłącznik płynie tylko prąd zasilający cewkę przekaźnika, czyli ardzo niewielki.
Pozostaje jeszcze kwestia grzania się i wypalania kostek przy żarówkach. Moc włókna świateł drogowych o 65W. Nie jest to więc aż tak wielka różnica. Każda instalcja projektowana jest z pewnym "zapasem". Moc większa o 35W nie powinna w żaden sposób wpływać na takie usterki (wypalanie się styków)
Instalacja-prąd pobierany przez żarówkę 100W to ok. 7.1A, 65W to 4.7A, różnica nie jest więc aż tak duża. Przewód o przekroju 1mm2 może bez problemu przenosić prąd 15A, a zazwyczaj stosuje się 2.5mm2.Zapas jest więc spory.
Pozostaje kwestia samych lamp.Niewielki reflektor może nie być w stanie odprowadzić ciepła, zwłaszcza jesli dość często zatrzymujesz się -brak chlodzenia przez pęd powietrza. Co zaś do oślepiania. Źle ustawione światła będa oślepiały nawet przy standrdowych żarówkach.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lis 29, 2006 08:28

bodzio_j pisze:Normalna instalacja nie przewiduje aby przez wyłącznik płynął prąd zasilający reflektory, od tego są przekaźniki, a przez wyłącznik płynie tylko prąd zasilający cewkę przekaźnika, czyli ardzo niewielki.
ale należałoby tu zaznaczyć że nasze normalne VW takowych przekaźników nie posiadają, o ile ich sobie nie dorobimy. I cały prąd płynie bezpośrednio przez włącznik. Mimo to - w trójkach instalacja jest już na tyle solidna, że z wyłacznikami nic się nie dzieje pod zwiększonym obciążeniem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr lis 29, 2006 08:30

Paweł Marek pisze:ale należałoby tu zaznaczyć że nasze normalne VW takowych przekaźników nie posiadają
Jest to spore niedopatrzenie. Dlatego przekaźniki należy koniecznie założyć.Korzyść jest podwójna - lepsze światło, i oszczędzanie wyłącznika, który nawet na żarówkach 65W przenosi duży prąd.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 346 gości