[MK2] Problem z temp silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob lis 18, 2006 15:12

Jeśli to jest taki ssam jak u mnie to trzeba wyjąć zawleczkę, wyjąć czujni i stary oring, i założyć nowe.



robgr85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 01:16
Lokalizacja: 3mia100
Kontakt:

Post autor: robgr85 » ndz lis 19, 2006 03:41

KUSTO pisze:ano zmierzyłem opór w czujniku który idzie na wskaźnik na liczniku zimny ma około 180 omów a kiedy załączył mi sie wentylator miał około 67 omów jezeli ktoś by mógł zmieżyń w swoim MH bym był bardzo wdzieczny ogólnie kupiłem nowy czarny czujnik jak dzis zdąże to go przełoże ale pytanie jak ja go mam wyjąć?? czy mam go podwadzić i wyciagnąć?? to bym zrobił pomiary na nowym bo myśle że mogło zdazyć sie tak że moze jest to przyczyna czujnika załaczania wentylka za późno czyli sie okaże :majkel:
mam inny silnik niemniej anpisze jak to u mnie z włącznikiem termicznym chłodnicy wyszło... ten co jest u mnie zainstalowany działa dokładnie jak zwykły termostat i jak silnik jest zimny to wogole nie przewodzi prądu. jak sie nagrzeje to jest przejscie... u mnie problem polegał na tym coś nie stykało przy wtyczce z włącznika termicznego wentylatora... troszke rozgięłem styki tak aby wchodziło z oporem i wszystko jest cacy.

tak czytam ten Twoj post i dochodze do wniosku ze mowimy o dwoch roznych sprawach [pewnie to ja sei z choinki urwałem :)] i raczej nie powinienes wymieniac czujnika temp [tego co niesie info do wskaznika na pulpicie] a termiczny włącznik wentylatora ktory znajduje się w dolnej czesci chłodnicy. u mnie ten termiczny wlacznik wentylatora jest przykręcony i nie wiem jak chciałbyś to wyjąć podważając go...


[url=http://ilepali.info/pt.php?id=62][img]http://ilepali.info/foot.php?id=62[/img][/url]

Awatar użytkownika
KUSTO
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 09:17
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: KUSTO » ndz lis 19, 2006 12:39

dokładnie mówimy o dwóch różnych rzeczach ale spoko po to jest forum by sie dowiadywać czujnik temp nie jest drogi a jak juz wymieniliśmy poglądy z "bodzio_j" to powoli doszliśmy do wniosku że sie zużył i za małą wartość oporu mnie pokazuje nie miałem czasu sie wczoraj tym zająć ale jak tylko przemienie czujnik to pochwale sie spostrzezeniami :pub: a przeciez kto pyta nie bładzi
wracając do wymiany czyjnika to patrzacz na nowy i jego konstrukcje doszedłem do takiego wniosku ze poprostu trzeba go jakość wyciagnąć a potem tylko pozostaje :partyman: pozdrawiam

[ Dodano: Wto Lis 21, 2006 00:15 ]
wymieniłem ten czujnik na termostacie co daje temp na wskaźnik i co dziwne było gorzej niż na starym czujniku czyli temp szybciej rosła termostat jeszcze nie puścił a wskazanie pokazywało że powinno gotować płyn
- kupowałem kilka cześci i nie zauważyłem że on kosztował 10 zł :evil:
ale wyczyściłem stary czujnik i jest tak
:panna: - wskazówka pokazuje tak jak na zdjęciu w pierwszym poście termostat puszcza i w takim położeniu załącza sie wentylek :blush:
czyli podsumowanie wymieniony termostat i puszcza tak jak ten co był oryginalnie to może powinno być tak że jeśli termostat puści to czujnik wentylka powinien szybciej zareagować albo kupić wkońcu pożądny czujnik temp???? :?:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 452 gości