[MK3 AAM] Jaki olej silnikowy itp

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » wt lut 06, 2007 21:53

Dobra teoria duzo osób tak miało tj masło pod korkiem ja takze do nich naleze. Rada jest jedna odczasu do czasu przejechać autem dłuzszy odcinaek drgi tj około 50km wtedy silnik dobrze sie nagrzeja a z oleju odparuje wilgoć. Masło powstaje w silnikach któe sa eksploatowane na krótkich odcinkach gdzie silnik nie osiąga temperatury pracy lub ma ja przez krótki okres czasu.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

r32golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 10:43
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: r32golf » śr lut 07, 2007 01:52

VW GOLF 1992 ROK 240 TYŚ , książka serwisowa , posiadam go od 4 lat , JAKIE OLEJE LEJE SHELL FULL SYNTETIK 5 w 40 , a ostatnio zalany Mobil ONE O W 50 RALLY
Olej wymieniam od wymiany do wymiany ,, ale cos zaczelo ostatnio wiecej dmuchać z korka wlewu oleju .. TERAZ TEZ TU ZALEJE SYNTETIC (OBAWIAM SIE ZE OSTATNI RAZ :(

OJCIEC MA VENTO 1,8 ten sam rocznik , nawet kolor ! olej mineralny , nie ten rozruch , gorzej sie wkreca na obroty ... zaleje półsyntetik teraz , nie lejcie Mineralnych , ponieważ jest za gęsty a nasze motorki juz mają hydrauliczna regulacje zaworów


VAG

Awatar użytkownika
dezeus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt lut 28, 2006 21:51
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Post autor: dezeus » czw lut 08, 2007 11:07

Witam
Odnośnie olejów dużo było napisane ja mam taką uwagę odnośnie mobila 1 ,a więc olej jeden z lepszych ale jak kolega powiedział mi ,który pracuje w wawie w hurtowni olejów ,żę mobila można łatwo zdjąć korek i ,że wylewali i wlewali lotosu albo orlenu i zakręcali,to mnie to zatrworzyło co może się dziać w zakładach i małych sklepach??? , mówił mi jak kupować go to po prostu trzeba uważać.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 300 gości